b_Newsپاکدامن میلی متری به برنز جهان نرسید

مدال تاریخی، سابر را پیچاند!

تاریخ: 1396/04/31
زمان: 13: 21
نوع: گزارش
پیست المپیک ریو روی خوش به علی پاکدامن نشان نداد.او آنقدر از نتیجه نگرفتن ناراحت بود که خودش را تا زمانی که دستش پر باشد، ممنوع المصاحبه کرد.

پیست المپیک ریو روی خوش به علی پاکدامن نشان نداد.او آنقدر از نتیجه نگرفتن ناراحت بود که خودش را تا زمانی که دستش پر باشد، ممنوع المصاحبه کرد.پاکدامن پس از المپیک روی روند بهتری قرار گرفت.او پس از برنز آسیا که سومین مدال انفرادی اش در آسیا محسوب می شود، فاصله کمی با نخستین مدال تاریخی جهان داشت.یک برد دیگر کافی بود تا شاگرد پیمان فخری برنز مشترکش در جهان را قطعی کند اما شمشیرباز فرانسوی سد محکمی جلوی او کشید تا شمشیرباز ایران خودش را در آستانه اتفاقی بزرگ متوقف شده ببیند.

پاکدامن یک ماه دیگر وارد 27 سالگی می شود و فرصت کافی دارد تا از تجربه این روزهایش برای تاریخ سازی در شمشیربازی استفاده کند.

اما در پایان بخش انفرادی مسابقات جهانی شمشیربازی در آلمان و پس از قرار گرفتن علی پاکدامن در جمع 8 نفر پایانی این مسابقات، شمشیرباز کشورمان با 10 پله صعود در رنکینگ جهانی، در جایگاه 15 ایستاد.پاکدامن پیش از این در رده بیست و پنجم ایستاده بود.

مجتبی عابدینی، دیگر شمشیرباز کشورمان که پیش از این در رده هشتم رنکینگ جهانی قرار داشت، در این رده‌بندی سقوط کرد و در جایگاه هفدهم قرار گرفت.او برابر دیمیتری دانیلنکو از روسیه شکست خورد و از صعود به مرحله یک هشتم نهایی باز ماند و در جایگاه هجدهم ایستاد.محمد رهبری و محمد فتوحی نیز پس از کسب جایگاه شصت و هفتم و هشتاد و نهم در مسابقات آلمان در رده بندی جهانی در رده‌های سی‌ام و چهل و دوم قرار گرفتند.

اما درباره بهترین شمشیرباز ایران یعنی مجتبی عابدینی که نفر چهارم المپیک است باید دیدگاه فضل ا... باقرزاده رییس فدراسیون را درست بدانیم.باقرزاده می گوید فشار زیادی روی عابدینی است که بیراه نمی گوید.همراه با عابدینی بقیه قهرمانان سابر دنیا هم بعد از المپیک هنوز به اوج آمادگی نرسیدند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.