b_Newsبدون احترام و حاشیه امنیت مربیگری هم نمی کنم

علی مظاهری: توانایی بازگشت دارم اما برنمی گردم !

تاریخ: 1396/05/01
زمان: 12: 44
نوع: گفتگو
بعد از تصمیم فدراسیون بوکس برای بازگرداندن قدیمی ها، علی مظاهری کاپیتان سابق تیم ملی در گفت و گو با «گل» اعلام کرد تمایلی برای بازگشت ندارد.

نگار رشیدی / بعد از تصمیم فدراسیون بوکس برای باز کردن درب تیم ملی به روی قدیمی ها، یکی از کسانی که خبر بازگشتش به گوش می رسید، علی مظاهری کاپیتان سابق تیم ملی بود. هرچند او در گفت و گو با «گل» اعلام کرد تمایلی برای بازگشت ندارد.

 

خبرها درباره بازگشت شما زیاد است. تصمیم تان را گرفته اید؟

راستش من تصمیم آنچنانی نگرفته ام. من مصدومیتی داشتم که از رینگ دور شدم و فدراسیون هم نه پیگیر شد و نه احوالپرسی کرد. من برای بازگشت توانایی داشتم و دارم اما تمایلی برای برگشتن ندارم.

 

به نظر شما بازگشت قدیمی ها تصمیم درستی است؟

متاسفانه گله من از رسانه ها این است که روی همین موضوع تمرکز کرده اند. مشکل بوکس برگشت امسال علی مظاهری نیست. این مشکل در بازی های آسیایی اینچئون حل شد و با برگشت مظاهری و جاسم دلاوری موفقیت کسب کردیم. اما آیا این موفقیت در این شرایط در دوره بعد مسابقه تکرار خواهد شد؟ کشورهای دیگر رقیبان دست و پا بسته ای نیستند و دارند کار می کنند. ما باید باخت های مان را بررسی و مشکل را ریشه ای حل کنیم. تنها راهش هم داشتن همدلی است.

 

پس می شود گفت شما موافق نیستید؟!

می توانم به قاطعیت بگویم بازگشت x و y تنها چند پله کوچک بالاتر از جوان ها باشند. کسی که سه،چهار سال از رینگ دور بوده در یک سال می خواهد چه کار کند؟ من احترام به پیشکسوت را از اصول خودم می دانم چون اگر احترام باشد جوان هم یاد می گیرد که احترام بگذارد و او هم احترام می بیند. حتی از نظر من بزرگ ترین لطمه را از احترام نگذاشتن به قهرمانان خوردیم.

 

شما برای خروج از این شرایط راه حلی دارید؟

من اصلا اهل تعریف کردن از خودم نیستم. اما ما در دوره ای افتخار کسب می کردیم که کانکس نشین بودیم. آن زمان بعد از چند ورزش مدال آور اسم بوکس را می آوردند و بازگشت به آن دوران اصلا راه دوری نیست. فدراسیون باید دستوری عمل کند و کسانی که می توانند کمک کنند را پای کار بیاورد. مهم ترین دغدغه ما نوجوانان و جوانان هستند و اسطوره ها و قهرمان ها باید بالای سرشان باشند. همان قهرمانانی که کنار گذاشته شده اند. مثلا در مسابقات ما باید در کمیته فنی باشیم اما همه را رها کرده ایم. در این راه هم باید احترام باشد. الان شرایط استان ها افتضاح است اما هیچ نظارتی وجود ندارد. با عوض کردن چند مهره نمی شود کاری کرد. اگر همه با هم کار کنند یکی،دو ساله می توان به نتیجه رسید.

 

کارتان را به عنوان مربی ادامه خواهید داد؟

اگر احترام و حاشیه امنیت وجود نداشته باشد نمی مانم. مگر ما چند بوکسور داریم که این همه مربی گذاشته ایم. اگر قرار به آموزش است دو مربی ثابت انتخاب کنند و مربی های شهرستان ها را به صورت دوره ای کنار تیم بیاورند. در غیر این صورت یعنی برای تفریح می آیند. اگر می خواهند شرایط توریستی باشد اعلام کنند که بلیت هواپیما بگیریم. اینطور که نمی شود. من خودم نه نیاز به تفریح دارم نه سفر و برای پرچم کشورم می جنگم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.