b_Newsهشدار رسمی AFC به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ؛

نمایندگان ایران در خطر حذف از لیگ قهرمانان

تاریخ: 1396/04/31
زمان: 16: 33
نوع: خبر
در روزهای گذشته خبر حضور ناظران آلمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران توجه ها را به خود جلب کرده است.


به گزارش سایت روزنامه گل به نقل از سایت نود، اینکه چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک سال گذشته از ناظران اروپایی برای بررسی وضعیت باشگاههای آسیایی استفاده می کند در نوع خودش جالب به نظر می رسد.
ظاهرا تخلفات ناظران آسیایی قبلی در مماشات با باشگاههای کشورهای مختلف، صحه گذاری بر سندسازی ها و تایید عجیب و غریب برخی باشگاهها در مسایل مالی و زیرساختی باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا از ناظران اروپایی که معمولا اهل چنین زد و بندهایی نیستند بیاورد.
در همین باره و پس از حضور ناظران آسیایی در تهران، چندین بحث مورد توجه آنها قرار گرفته است. بحث بدهی مالیاتی و بحث فرارمالیاتی و بحث داشتن طلبکاران بیشمار باعث شده تا آنها  در نهایت به حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ هشدار بدهند که با ادامه روند فعلی جلوی حضور نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا را خواهند گرفت.
دیروز این ماجرا به صورت رسمی به سازمان لیگ اعلام شد و اگر تا دیروز این اتفاق به صورت گمانه زنی روی خروجی سایتها و خبرگزاری ها می رفت، دیروز و پیش از بازی سوپرجام، ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرده اند که تیم های استقلال، پرسپولیس، نفت تهران و تراکتورسازی به دلیل داشتن بدهی های میلیاردی و برخی تخلفات برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا مشکلات جدی دارند و اگر این روند ادامه دار باشد، نمایندگان فوتبال ایران نمی توانند در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده شرکت کنند و حتی ممکن است به رقابتهای ای اف سی کاپ تبعید شوند. ای اف سی کاپ رقابتهای سطح پایینی است که تیم های ضعیفی از کشورهای درجه چندم آسیایی در آن حضور دارند.
آنطور که ناظران اعلام کرده اند پرسپولیس و استقلال به ترتیب با حدود ۱۰۰ و ۸۰ میلیارد بدهی انباشته و پرونده هایی در فیفا و باشگاه تراکتورسازی تبریز با داشتن بدهی و همچنین پروندهایی در فیفا و همچنین تیم نفت تهران هم با داشتن بدهی مالیاتی و طلبکاران بیشمار، شرایط حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان فصل آینده را نخواهند داشت.
ظاهرا تنها راهی که سازمان لیگ به ناظران ای اف سی پیشنهاد کرده قسط بندی پرداخت بدهی های سنگین باشگاهها بوده است. باید دید کنفدراسیون فوتبال آسیا این پیشنهاد را قبول می کند یا اتفاق دیگری می افتد.  به نظر می رسد مساله بدهی های سنگین باشگاههای ایرانی، بین المللی شده و بحران جدیدی پیش روی فوتبال ایران است.