b_Newsانگشت کوچکه همایون بهزادی هم نمی‌شود

کاشانی:‌طارمی باید برای توضیحات به کمیته انضباطی باشگاه بیاید

b_News جوان هستند و نمی‌دانند چه می‌گویند
تاریخ: 1396/05/02
زمان: 15: 48
نوع: خبر
رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس می‌گوید بازیکنانی که به پرسپولیس می‌آیند باید بدانند در چه باشگاهی پا گذاشته‌اند.

آرش جعفری / رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس می‌گوید بازیکنانی که به پرسپولیس می‌آیند باید بدانند در چه باشگاهی پا گذاشته‌اند.
جعفر کاشانی در واکنش به مصاحبه طارمی علیه مدیریت باشگاه خیلی خونسرد می‌گوید متاسفانه این بازیکنان جوان هستند و داغ و برای همین نمی‌دانند چه می‌گویند، باید آنها را ارشاد کرد تا درست شوند.


مهدی طارمی علیه باشگاه صحبت کرده و همه چیز را گردن مدیران انداخته است؟
خبر ندارم و مصاحبه او را نخوانده‌ام. برای همین نمی‌توانم اظهارنظر کنم . بالاخره اینها جوان هستند و تحت تاثیر قرار می‌‌گیرند و یک حرف‌‌هایی می‌زنند.


طارمی همه چیز را گردن باشگاه انداخته و مدعی شده که مدیران او را مقابل هواداران قرار دادند و دو سال است که من را اذیت کردند و مردم فکر می‌‌کنند اینها آدم‌‌های خوبی هستند و برای همین یک روز خیلی حرف می‌‌زنم!‌
باز هم  تاکید می‌‌کنم مهم نیست چه می‌‌گویند. اینها جوان هستند و هنوز نمی دانند در چه تیم بزرگی پا گذاشته‌اند. باید برروی اینها کار فرهنگی کنیم.


حالا با این اوصاف و با توجه به حرف‌هایی که علیه باشگاه زده آیا به کمیته انضباطی احضار می‌شود؟‌
البته در این مورد باید آقای طاهری صحبت کنند ولی با توجه به حرف‌‌هایی که شما گفتید ایشان به باشگاه و کمیته انضباطی دعوت می‌‌شود تا در خصوص حرف‌‌هایش توضیح لازم را بدهد.


البته این دفعه اول او نیست، طارمی دو فصل است که به اسم رفتن به اروپا بدنسازی را رها می‌‌کند و بعد به یکباره برمی‌گردد چرا با او برخورد نمی‌شود؟‌
ببینید من همیشه گفتم باشگاه پرسپولیس باشگاه بزرگی است. بازیکن وقتی به این باشگاه می‌‌آید یک شبه ره صد ساله را می‌رود. باشگاه پرسپولیس باعث می‌شود که آنها بزرگ شوند و از گمنام بودن در بیایند. من فکر می‌‌کنم انتخاب بازیکن فقط نباید براساس مسایل فنی باشد بلکه باید به لحاظ اخلاقی هم آنها را در نظر گرفت. بازیکن باید از هر لحاظ شایستگی حضور در پرسپولیس را داشته باشد. این تنها مختص پرسپولیس نیست بلکه در استقلال هم این موضوع صدق می‌‌کند.


خب باشگاه و کمیته انضباطی عکس‌العملش در قبال طارمی چه خواهد بود؟‌
من معتقدم نباید برخورد قهری با او داشت بلکه باید او را ارشاد کرد. برخورد شدید با او جواب نمی‌دهد.


البته طارمی دو روز پیش هم بعد از قهرمانی در سوپرجام به خاطر عدم پرداخت مطالبات هم مصاحبه کرده بود آیا پول‌‌های آنها را نداده بودید؟
من خبر ندارم اینها را باید آقای طاهری توضیح دهند. اما اینقدر می‌‌دانم برای بهتر شدن کار باید فوتبال خصوصی شود آن هم در چارچوب طرح ملی مثل باشگاه‌‌های اروپایی که باعث پیشرفت می‌شود.


البته بحث پول را همه بازیکنان مطرح کرده بودند؟‌
من فقط می‌توانم بگویم بازیکنان باید بدانند اگر اخلاق داشته باشند و کارهای فرهنگی را جدی بگیرند محبوب می‌شوند و  سال‌‌ها در یاد مردم باقی می‌مانند.


آیا باشگاه نباید خودش هم برای فرهنگ‌سازی قدم بردارد مثل زمانی که برای تیم دکتر روانشناس می‌گیرند یک متخصص هم برای رفتار بازیکنان در نظر بگیرند که این مشکلات رخ ندهد؟‌
باشگاه تنها نباید این کار را بکند، باشگاه متخصص اقتصادی می‌خواهد، متخصص رواشناس می‌‌خواهد، متخصص فرهنگی می‌‌خواهد و ...  شما باید انتهای فصل تراز مالی بگیرید. زیر ساخت‌ها را بررسی کنید وقتی تیم قهرمان شود باید ببینید این قهرمانی چه اثراتی داشته بنابراین باید خیلی کارها انجام داد تا اثر قهرمانی دیده شود.


بالاخره در خصوص طارمی نگفتید چه رخ خواهد داد و واکنش باشگاه چه خواهد بود؟
ببینید فقط اینقدر بگویم پرسپولیس و عقاب در حضور 40 هزار نفر در ورزشگاه امجدیه بازی داشتند گلر ما به علتی نیامد، مرحوم دهداری به من گفت جعفر بایست درون دروازه من هم تازه با تیم‌‌ملی از قهرمانی آسیا برگشتته بودم‌، ‌هافبک وسط تیم‌‌ملی بودم و برای خودم بروبیایی داشتم آمدم بگویم پرویز خان من که ایشان ناراحت شد و 6 ماه با من قهر بود؟!
نگذاشت بقیه حرف از دهان من در بیاید چرا که معتقد بودند نباید روی حرف مربی حرف زد. در واقع به خاطر یک «من»‌گفتن از دست من ناراحت بود. حالا تکلیف بازیکنان امروزی دیگر مشخص است . الان آقای فلانی نمی‌داند پیراهن چه بزرگانی را به تن کرده است. باور کنید آقا انگشت کوچک همایون بهزادی هم نمی‌شوند این همه ادعا دارند. بگذارید در مورد این آقا طاهری و باشگاه در آرامش و تمرکز لازم تصمیم بگیرد.