b_Newsاین مسابقه، سرنوشت آینده ام را مشخص می کند/فعلا وارد سینما نمی شوم

علی اکبری: حریف آمریکایی ام گفته منتظرم سرت را ببرم و من گفتم چاقویت را تیز کن!

b_News فایت مد شده، آدم ها با بوکس خودشان را تخلیه می کنند
تاریخ: 1396/05/03
زمان: 11: 44
نوع: گفتگو
علی اکبری به این موضوع اشاره کرد که حریف اش را به خوبی آنالیز کرده و سعی می کند او را در بازی سرپا شکست دهد.

حامد جیرودی/ امیر علی اکبری هشتم مرداد در مسابقات رایزین مسابقه ای دارد که از مدت ها پیش کری خوانی او و حریفش آغاز شده است. تایلر کینگ فایتر آمریکایی درباره علی اکبری و مسابقه شان با سایت برگزاری مسابقات صحبت کرده و گفته بود:« او حریف باهوشی است اما  مبارزه‌ قدرتمندانه‌ای را به نمایش خواهم گذاشت. من وحشیانه و پرقدرت مبارزات ام را به نمایش خواهم گذاشت و مطمئن هستم پیروز میدان خواهم بود.من تمام رویدادهای رایزین را دنبال می‌کردم و حالا بی‌صبرانه منتظر حضورم در رینگ شهر سایتاما هستم.»

این موضوع باعث شد تا به سراغ علی اکبری برویم که فردا عازم ژاپن است تا در این مسابقه حاضر شود و او هم که حسابی سرما خورده بود و صدایش گرفته بود، به خوبی به سوالات روزنامه «گل» پاسخ داد. علی اکبری به این موضوع اشاره کرد که حریف اش را به خوبی آنالیز کرده و سعی می کند او را در بازی سرپا شکست دهد.

 

سرما خورده ای؟
بله متاسفانه گرفتار آنفولانزای شدید شده ام و چهار پنج روزی است است که در خانه مشغول استراحت هستم تا سرماخوردگی از تنم خارج شود.

 

این سرماخوردگی به تمرین و مسابقه ات آسیب نمی زند؟
دیگر چاره ای نیست. باید صبر کنم تا حالم بهتر شود و بعد دو سه روز نرمش کنم تا دوباره روی فرم بیایم.

 

عازم ژاپن هستی؟
بله به امید خدا روز چهارشنبه به این کشور می روم تا مسابقه بدهم.

 

این دوره از مسابقات رایزین را چطور می بینی؟
این دوره از مسابقات برای من خیلی مهم است. هم برای فایت و هم به لحاظ ایدئولوژی که آخرین فایت من است و سرنوشت آینده مان را مشخص می کند که آیا در رایزین بمانیم و یا در رقابت های بهتری مسابقه بدهیم.

 

تو سال گذشته در مسابقات رایزین به مقام نایب قهرمانی رسیدی. فکر می کنی امسال بتوانی به قهرمانی برسی؟
امسال مسابقات ما به صورت تک بازی است و هدفم این است که این تک بازی را ببرم اما مسابقات برای کسب کمربند مشخص نشده است و معلوم نیست که بمانیم برای قهرمانی یا نه !

 

تایلر کینگ رقیب آمریکایی ات حسابی کری خوانده است!
آره، حرف زیاد می زند! (می خندد)

 

او گفته وحشیانه مبارزه خواهد کرد!
از این پیغام و پسغام ها به خودم هم داده است و من هم به او گفتم می آیم رو در رو با هم صحبت می کنیم!

 

چه پیغامی به تو داده؟
از همین کری هایی که معمولا بین فایترها رد و بدل می شود!

 

جدی چه پیامی داده؟!
(می خندد) گفته که منتظرم تا سرت را ببرم و من هم جوابش را دادم که با سرعت دارم می آیم و چاقویت را تیز کن!( می خندد)

 

حالا از این تایلر کینگ شناخت کافی داری؟
بله به صورت کامل او را آنالیز کرده ایم. او یک جوجیستو کار است که هدف اش این است که بازی را روی خاک ببرد اما من هم سعی می کنم که مسابقه را سرپا تمام کنم. تماشاگران ژاپنی هم مبارزه سرپا را دوست دارند و برای همین علاقه دارند که فایتر ایرانی برنده شود.

 

پس در ژاپن حسابی طرفدار داری!
بله خدا را شکر تماشاگران ژاپنی هوادار من هستند و چون سنگین وزن هم هستم، کارم را تعقیب می کنند. البته در کل بیشتر طرفدار بوکس و کیک بوکس هستند تا MMA.

 

بعد از موفقیت تو در MMA حالا خیلی ها در ایران علاقه مند به فعالیت در این رشته شده اند.
بله همین طور است و این رشته در حال شناخته شدن است و حالا خیلی ها می دانند که این یک رشته جدید است که قانون های خودش را دارد. MMA در پنج سال گذشته، رو به رشد ترین ورزش در دنیا بوده و با درآمد حرفه ای هم که دارد، در پنج شش سال آینده می تواند بیشتر از این هم مطرح شود.

 

پس موافق حضور علاقه مندان در این رشته هستی؟
حتما. چرا که نه اما حضور درMMA  به این راحتی ها هم نیست. هر کسی که به این رشته می آید، باید حسابی تمرین داشته باشد. ضمن این که اگر از بوکس یا کیک بوکس یا کشتی می آید، باید ببینیم که در رشته قبلی خودش موفق بوده یا نه. در MMA اصلا از این خبرها نیست که بتوانی راحت کار کنی و شانس داشته باشی. باید دو سه سال به صورت مستمر تمرین کنی تا به موفقیت برسی.

 

هنوز هم با علیرضا استکی کار و حریفان ات را آنالیز می کنی؟
بله هم علی آقا و هم مایک کویک سوییچ مدیرکمپ تمرینی AKA تایلند مربیان من هستند.

 

جالب است که ورزشکاران رشته های دیگر مانند مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس و حتی سعید حدادیان مداح برجسته هم آمده اند و با استکی بوکس کار می کنند!
اتفاقی که افتاده این است که فایت مد شده است و همه دوست دارند تا ورزش های رزمی را یاد بگیرند. خب علی آقا هم یکی از بهترین مربیان بوکس در ایران است که به خوبی این رشته را آموزش می دهد.

 

خب یادگیری بوکس چه نفعی برای طارمی فوتبالیست دارد؟
ورزش های رزمی جدا از این که رشته هایی ورزشی هستند باعث می شوند که اعتماد به نفس افراد زیاد شود و آدم با بوکس خودش را تخلیه می کند و آرام تر می شوی. برای همین در جامعه که افراد حرص می خورند و فشار زندگی بالاست، خیلی ها با مشت زدن به کیسه بوکس، خودشان را خالی می کنند.

 

با پوریا پورسرخ هم که ملاقات داشتید!
آقا پوریا از دوستان ماست که خیلی به ما لطف دارد و ورزش ما را هم پیگیری می کند.

 

با این دوستان سینمایی، پیشنهاد بازیگری نداشته ای؟
چرا داشته ام اما فعلا نمی توانم وارد سینما شوم چون تمام وقتم سر ورزش ام است و می خواهم در این رشته به بهترین جایگاه برسم اما بعد باید دید که مشیت و صلاح خدا در چیست.

 

تو یک ورزشکار مطرح در ایران هستی. در این مدت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پیگیر کار تو بوده اند و یا اصلا حالت را پرسیده اند؟
نه به من زنگ نزده اند اما من انتظاری هم ندارم! همین که با انرژی مثبت کار من را دنبال می کنند، برای من کافی است و انتظاری ندارم که مثل ورزشکاران دیگر از من تقدیر کنند و همین که دعای خیر مردم پشت سر من باشد، برایم کافی است.

 

راستی مسابقه تو کی هست؟
من ان شاء ا... یکشنبه هفته آینده مسابقه خواهم داد که به ساعت ایران ساعت دو و سه بعد از ظهر می شود.

 

امیدواریم که موفق باشی.
ممنون از لطف شما و روزنامه گل.

 

 

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.