b_Newsشمشیربازی این روز ها روی بورس است

پاکدامن ناجی گری کرد/تیم سابر در رنکینگ چهارم جهان

تاریخ: 1396/05/03
زمان: 13: 16
نوع: گزارش
تیم ملی شمشیربازی سابر در مسابقات قهرمانی جهان رومانی را از پیش رو برداشت و در رنکینگ فدراسیون جهانی در رده چهارم ایستاد.

تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در آخرین دیدار خود از مسابقات جهانی شمشیربازی با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری با هدایت پیمان فخری به مصاف حریف قدرتمند خود رومانی رفت و این تیم را با نتیجه 45 بر 43 شکست داد تا عنوان پنجمی جهان را به خود اختصاص بدهد.

پیش از این نمایندگان کشورمان تیم های عربستان، انگلیس و فرانسه را شکست داده بودند و مقابل مجارستان نتیجه را واگذار کردند.

اما عملکرد قابل قبول و قدرت نمایی نمایندگان شایسته کشورمان صعود یک پله ای ایران در رنکینگ فدراسیون جهانی را در پی داشت.ایران حالا پس از کره جنوبی، ایتالیا و مجارستان با ٢٧٢ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد. این در حالی است که کشورهایی همچون روسیه، آمریکا، رومانی، فرانسه و آلمان در جایگاهی پایین تر از تیم ملی کشورمان قرار گرفته اند.

این اتفاق بزرگ را نباید هرگز دست کم گرفت.چند تیم ورزشی در ایران توانستند به رنکینگ چهارم دنیا برسند یا در مسابقات قهرمانی جهان جزو پنج تیم برتر باشند.شاگردان فخری در واقع با بودجه حداقلی و امکانات نه چندان خوب در جهان کاری کردند کارستان که شایسته توجه و تقدیر است.

از طرف دیگر باید از علی پاکدامن هم نوشت که در رقابت های انفرادی به جمع هشت نفر پایانی رسید و در تمام بازی های تیمی نقش ناجی تیم سابر را ایفا کرد.او بعد از المپیک به خودش قول داده بود تا همه چیز را جبران کند و بعد از برنز آسیا حالا در پیست جهانی هم مطابق انتظارات عمل کرد.در نقطه مقابل او مجتبی عابدینی این روزها خیلی سر حال به نظر نمی رسد و پس از یک سال که از چهارمی اش در المپیک گذشته به دوران اوج اش برنگشته است.

مسابقات جهانی شمشیربازی قهرمانی جهان با میزبانی لایپزیگ آلمان تا چهارم مرداد در رقابت های اسلحه اپه و فلوره ادامه خواهد داشت.





توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.