b_Newsتیم ملی در پاریس می تواند معادلات را به هم بزند

علیرضا رضایی: کمیل قاسمی اجازه نداد حرف و حدیث به وجود بیاید!

b_News حسن یزدانی هر روز بهتر می شود، او شانس اصلی طلا در جهان است
تاریخ: 1396/05/04
زمان: 09: 33
نوع: گفتگو
رضایی این احتمال را داد که تیم ملی در مسابقات جهانی معادلات را بر هم بزند.

حامد جیرودی/علیرضا رضایی دارنده مدال نقره المپیک 2004 آتن، یکی از کشتی گیران آزادکاری است که در مسابقات جهانی 2003 نیویورک هم به مدال برنز دست پیدا کرد و برای همین از شناخت خوبی درباره این رقابت ها برخوردار است. به همین خاطر به سراغ وی که از نزدیک مسابقات انتخابی تیم ملی را از نزدیک تماشا کرده بود رفتیم تا درباره شرایط کشتی گیران و تیم ملی در آستانه مسابقات جهانی با وی صحبت کنیم. رضایی که در حال حاضر مدیریت ورزشی باشگاه پارس جنوبی جم را نیز بر عهده دارد، در گفت و گویی که با «گل» داشت، این احتمال را داد که تیم ملی در مسابقات جهانی معادلات را بر هم بزند.

 

شما یکی از حاضران در سالن ورزشگاه آزادی بودید.مسابقات انتخابی تیم ملی را چطور دیدید؟
فرآیند مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت باز برگزار شد و تقریبا تمام مدعیان به غیر از چند نفر که غایب بودند و حسن رحیمی که مصدوم بود، در این مسابقات شرکت داشتند و به نظرم رقابت های خیلی خوبی برگزار شد.

 

بین کشتی گیران حاضر پدیده خاصی نظر شما را جلب کرد؟
پدیده جدیدی که ندیدیم اما یدا... محبی که خیلی بهتر از گذشته شده بود و قابل قبول کار کرد. در 70 کیلوگرم هم جمال عبادی خوب بود و چند کشتی گیر دیگر هم کشتی های خوبی گرفتند.

 

به محبی اشاره کردید. او کمیل قاسمی را برد و چند کشتی گیر مطرح دیگر مثل مصطفی حسین خانی و مسعود اسماعیل پور هم باختند تا نتایج غیر منتظره ای رقم بخورد و به نظر می رسد کشتی گیران حاضر در انتخابی انگیزه زیادی داشتند.
در واقع دستاورد انتخابی همین است و ذات این رقابت ها این است که کشتی گیران با انگیزه باشند و رو در روی باتجربه ها قرار می گیرند تا خودشان را نشان دهند و همین باعث می شود تا شاهد رقابت های حساس و دیدنی باشیم. امیدوارم مسابقات انتخابی هر سال به همین زیبایی برگزار شود و کشتی گیران مدعی همه حاضر باشند. مثل کمیل قاسمی که با نظر خودش شرکت کرد و جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذاشت و اجازه نداد مثل گذشته که هزاران حاشیه به وجود می آمد، مشکلی ایجاد شود و جوانمردی خود را ثابت کرد.

 

شما خودتان یکی از سنگین وزن های سابق تیم ملی بوده اید. در حال حاضر کمیل اردوی تیم ملی را ترک کرده و به نظر می رسد حضور محبی در مسابقات جهانی قطعی باشد. فکر می کنید او بتواند در پاریس به موفقیت برسد؟
باید سعی و تلاش زیادی داشته باشد.با یک سال نمی توان پرونده یک کشتی گیر را بررسی کرد. او باید در اردوهای طولانی مدت آبدیده شود. فکر می کنم این اولین حضور یدا... در مسابقات جهانی باشد و باید میل خواستن و انگیزه در او زیاد باشد تا به موفقیت برسد و امیدوارم تلاش هایش به نتیجه برسد.

 

ما در این مسابقات کمیل، رحیمی و رضا یزدانی را نداریم و ترکیب تیم ملی دچار تغییر شده. به نظرتان تیم ملی می تواند در مسابقات جهانی به قهرمانی برسد؟
تیم ما همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده و توانسته خیلی از اوقات مانند مسابقات جهانی 2013 بوداپست معادلات را برهم بزند و  موفق شود مقام قهرمانی را به دست آورد. بنابر این قهرمانی برای ما ناممکن نیست. ضمن این که تیم های دیگر مانند روسیه هم تغییر کرده اند و ترکیب شان جوان شده است. این خانه تکانی ها و تعویض نفرات بعد از المپیک ها، طبیعی است. به هر حال، سن شرکت کنندگان بالا می رود و باید نفرات جوان تر جایگزین شوند.

 

حسن رحیمی از 74 کیلو به 86 کیلو آمده. شانس کسب مدال طلا توسط او را چقدر می دانید؟
حسن یکی از ملی پوشانی است که روز به روز بهتر می شود. معمولا کشتی گیرانی که به وزن بالاتر می روند، زمان می خواهند تا خود را نشان دهند اما حسن در مدت کوتاه درخشش خیلی خوبی داشته و من فکر می کنم قطعا یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلا در 86 کیلوگرم است و بعد از المپیک ریو، در مسابقات جهانی هم می تواند خودش را نشان دهد.

 

هم تیمی سابق تان محمد طلایی توانسته خود را به عنوان سرمربی تیم ملی ثابت کند؟
بله. آقای طلایی زحمات زیادی در تیم ملی می کشند و امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که بتوانند تفکرات خودشان را در تیم ملی پیاده کنند.

 

هنوز هم در پارس جنوبی هستید؟
بله.

 

تیم فوتبال تان هم که لیگ برتری شده است.
بله خوشبختانه تیم خوبی داریم که اخیرا از اردوی ارمنستان برگشته است و بچه ها مشغول تمرین هستند تا مسابقات لیگ برتر شروع شود.

 

پس حسابی فوتبالی هم شده اید!
به هر صورت، من عضو هیات مدیره و مسئول ورزش قهرمانی باشگاه هستم و شرایط طوری است که با تیم های فوتبال، ووشو و فوتبال ساحلی ارتباز دارم.

 

فکر می کنید تیم فوتبال تان بتواند در لیگ برتر موفق شود؟
امیدوارم که این طور باشد. خوشختانه ما از تماشاگران خونگرمی در شهرستان جم برخوردار هستیم و آن ها خیلی مشتاق هستند تا مسابقات هر چه زودتر آغاز شود. از سوی دیگر مدیرعامل باشگاه آقای رضاییان و آقای یوسفی مدیر منطقه پارس جنوبی هم حمایت خوبی از تیم دارند و امیدوارم که نتایج خوبی حاصل شود.