b_Newsمطمئنم با منصوریان و بزرگ‌ترهای استقلال راه برای پیشرفتم به‌خوبی هموار است

امیرحسین شیخ‌الاسلام: کنکور نگذاشت در اردوی ارمنستان خودم را نشان بدهم

تاریخ: 1396/05/04
زمان: 12: 47
نوع: خبر
عملکرد خوبش در ذوب آهن باعث شد او سر از استقلال در بیاورد و یکی از جوانان این فصل منصوریان برای لیگ هفدهم شود.

سیدیاسر رضوی / عملکرد خوبش در استیلاکویر یزد و درخشش در مسابقات زیر 13 سال غرب آسیا او را به ذوب‌آهن رساند و در نهایت در این فصل در آستانه ورود به رده امید با پیراهن استقلال به همراه بزرگ‌ترهای تیم گام در مسیر موفقیت گذاشت‌. امیرحسین شیخ‌الاسلام این استقلال را تیمی بسته شده برای قهرمانی مي‌داند و معتقد است با این همه ستاره و بازیکنان جوان رسیدن به این خواسته سخت نخواهد بود‌.  


بعد از جدایی از ذوب‌آهن به استقلال آمدی‌. چه شد که مدنظر آبی‌هاي پایتخت قرار گرفتی تا با قراردادی پنج ساله به این تیم بیایی؟
این طور که من متوجه شدم در طول فصلی که در ذوب‌آهن بودم مدیران باشگاه استقلال با مدیر برنامه‌هایم در ارتباط بودند و عملکردم را با توجه به بازی‌ها و فیلم‌هايي که از من دیده بودند پسندیده بودند و بعد از اتمام کارم با ذوب‌آهن به این تیم آمدم‌. در جلسه‌اي که برگزار شد و صحبت‌هايي که با آقای پندار توفیقی - که جا دارد از همراهی و کمک‌هایش تشکر داشته باشم - و علی آقا منصوریان داشتم و به استقلال پیوستم تا با افتخار پنج سال بتوانم پیراهن این تیم را برتن کنم‌.


بعد از عقد قرارداد با استقلال همه منتظر حضور شما در اردوی ارمنستان بودند اما نرفتید‌، چرا؟
اولین مشکل من برای رفتن به ارمنستان و شرکت در اردوی استقلال که همه از خوب بودن آن صحبت مي‌کنند این بود که یک روز بعد از رفتن تیم قرارداد بستم‌. مشکل بعدی این بود که من امتحان کنکور داشتم و این موضوع اجازه نداد در ارمنستان خودم را به بهترین شکل به کادرفنی نشان بدهم‌.


پست تخصصی تو هافبک دفاعی است‌. حتما می‌دانی که استقلال سه، چهار بازیکن مطرح در این پست دارد‌. با این شرایط فکر مي‌کنی بازی به تو برسد؟
وقتی مي‌خواستم با استقلال قرارداد ببندم صحبت‌هاي آقای پندار توفیقی و علی آقا (منصوریان) و علاقه و اعتمادی که به جوانان دارند تا یک نسل‌سازی خوب برای استقلال کنند حسابی من را خوشحال کرد‌. استقلال هافبک‌هاي دفاعی بزرگی همچون امید ابراهیمی، روزبه چشمی و در کنار آنها امید نورافکن را دارد كه به عنوان یک جوان آینده‌دار نشان داده است‌. با این حال من برای تلاش آمده‌ام تا بتوانم حقم را بگیرم و مطمئن هستم در این استقلال که فصل گذشته علی‌آقا نشان داد با جوانان و باتجربه‌هایش مي‌تواند کارهای بزرگی بکند مسیر برای پیشرفت من همراه است‌. من خودم را مي‌شناستم و نگاهم روبه جلو است و مي‌خواهم با استقلال به افتخارات زیادی دست پیدا کنم‌.


در این مدت که تیم به تهران برگشته و در تمرینات هستی کار با ستاره‌ها را چطور دیدی؟
در استقلال در این مدت همدلی و رفاقتی را دیدم که در همه ارکان باشگاه و تیم موج مي‌زند‌. بزرگ‌تر‌هايي مثل سیدمهدی رحمتی، مجتبی جباری، خسرو حیدری و پژمان منتظری کنار همه بچه‌ها به خصوص جوانان تیم هستند و نکات ریز فنی را به آنها به خوبی یادآوری مي‌کنند و واقعا این مساله و این رفاقت کار کردن در تیم را لذت بخش کرده است‌.


اکثر هواداران استقلال و هواداران فوتبال این تیم را یکی از مدعیان قهرمانی مي‌دانند‌. به نظرت این پتانسیل در استقلال مدل 96 وجود دارد؟
به نظر من این استقلال با این همه بازیکن و ستاره برای قهرمانی بسته شده است و تلفیق این تیم با ستاره‌هاي باتجربه و جوانان جویای نام و مستعد شرایط خوبی را برای کادرفنی به‌وجود آورده تا تیم را به این سمت هدایت و در نهایت دل هواداران را شاد کند‌. در تمرینات مدام علی‌آقا منصوریان از وظیفه سنگین امسال استقلال در مقابل هواداران مي‌گوید که باید با گرفتن جام قهرمانی و مدعی بودن در هر سه جام یعنی لیگ، حذفی و آسیا با قدرت کار را پیش ببریم‌. امسال برای خود من خیلی مهم است چون اهداف بزرگی را در سر مي‌پرورانم‌.


این اهداف قابل گفتن هست؟
بله من به استقلال آمدم تا بتوانم با دعوت به تیم امید ایران یکی از بازیکنان تیم در المپیک 2020 باشم تا در ادامه نظر کادرفنی تیم بزرگسالان را جلب كرده و به این طریق و با این پیراهن به اروپا راه پیدا کنم‌. قطعا استقلال، هواداران آن، علی‌آقا منصوریان و بزرگترهای تیم به خوبی در این راه مرا کمک خواهند کرد.