b_Newsرضا یزدانی خودش باید ببیند دوباره می تواند کشتی بگیرد یا نه

صادق گودرزی: کشتی گیران نوجوان از من هم بهتر هستند!

b_News نباید از تیم ملی در مسابقات جهانی انتظار بیش حد داشته باشیم
تاریخ: 1396/05/05
زمان: 17: 30
نوع: گفتگو
گودرزی به این موضوع اشاره کرد که در این تیم کشتی گیران آینده داری حضور دارند که می توانند به قهرمانی جهان و المپیک برسند.

حامد جیرودی/ مسابقات کشتی آزاد نوجوانان 2017 قهرمانی آسیا در حالی طی روزهای 31 تیر و اول مرداد در شهر بانکوک تایلند برگزار شد که در پایان آن، ایران با طلای سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم، نقره مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم و برنز مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان 42 و 69 کیلوگرم، با 79 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. این موضوع باعث شد تا به سراغ صادق گودرزی برویم که مدت زیادی است به عنوان مربی این تیم در کنار غلامرضا محمدی فعالیت می کند. این نایب قهرمان المپیک 2012 لندن در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که در این تیم کشتی گیران آینده داری حضور دارند که می توانند به قهرمانی جهان و المپیک برسند.

تیم نوجوانان هم که به قهرمانی آسیا رسید.
خدا را شکر می کنم. ما پنج شش ماه تلاش کردیم که سومی سال گذشته را بهتر کنیم که این اتفاق هم افتاد و بچه ها کشتی های خوبی را گرفتند. البته در این رده سنی گاهی اشتباهاتی هم به وجود می آید و باعث شد تا تعداد طلاها از شش به چهار برسد اما در کل روند رو به رشدی داشتیم و حالا تمام هدف مان این است که هشتمی مسابقات جهانی سال گذشته را جبران کنیم و امسال در یونان به موفقیت برسیم.

 

مسابقات جهانی یونان چه زمانی است؟
این مسابقات حدود 40 روز دیگر یعنی از 15 شهریور در این کشور برگزار می شود.

 

پس اردوهای تان به صورت فشرده ادامه خواهد داشت؟
بله اردوی ما سه چهار روز دیگر آغاز می شود و ما دو اردوی 12 روزه و یک اردوی 15 روزه خواهیم داشت تا به آمادگی لازم برسیم.

 

هدف تان در مسابقات جهانی سکوی اول تا سوم است؟
بله تمام تلاش مان را می کنیم تا روی سکو برویم و جبران کنیم.

 

در مسابقات قهرمانی آسیا کار راحتی داشتید یا نه؟
نه کار که خیلی سخت بود چون اکثر کشتی گیران صغر سنی دارند! ضمن این که تیم هایی مانند قزاقستان، ازبکستان، کره جنوبی و ژاپن هم خیلی دارند روی کشتی کار می کنند و اگر بخواهیم شل بگیریم، به مشکل می خوریم و برای همین سعی می کنیم تا در آسیا قدرت اول باشیم.

 

بین این کشتی گیران نوجوان، ملی پوش آینده داری هم وجود دارد که بعدها بدرخشد؟
بله صد درصد ما استعدادهای خیلی خوبی داریم که می توانند قهرمان جهان و المپیک شوند و باید از همین الان اسم آن ها را در خاطر داشت!

 

یک صادق گودرزی خوب در بین آن ها پیدا می شود؟
(می خندد) بله حتما از من هم بهتر هستند.

 

غلامرضا محمدی از تیم راضی است؟
بله آقا غلام راضی است اما نیاز به زمان بیشتری داریم. خوشبختانه تعامل خوبی بین تیم های نونهالان، نوجوانان و جوانان وجود دارد و آقای مجید ترکان در تیم نونهالان و تقی اکبرنژاد در جوان درکنار آقا غلام زحمت زیادی را می کشند.

 

راستی از رضا یزدانی برای مان بگو که در تمرین نوجوانان شرکت کرده بود؟
آقا رضا محبت کرد و قبل از اعزام ما به مسابقات قهرمانی آسیا در تمرینات حاضر شد و بچه ها روحیه داد. خودش هم که خدا را شکر بهتر شده و تمرینات اش را از سر گرفته است.

 

به نظرت می تواند دوباره برگردد؟
باید دید که شرایط اش چگونه است و خودش بهتر در این باره می تواند تصمیم بگیرد.

 

با خودش که صحبت می کردی، می گفت دوست دارد برگردد و دوباره کشتی بگیرد؟
بله خودش که دوست دارد برگردد اما تمرین کردن با مسابقه دادن خیلی فرق دارد و حالا باید خودش را محک بزند و ببیند می تواند به فرم گذشته برگردد یا نه.

 

تو خودت یکی از کشتی گیران سرشناس ایران در سالهای گذشته بودی. درمسابقات انتخابی تیم ملی که اخیرا برگزار شد، نتایج غیر منتظره ای رقم خورد و کشتی گیرانی مانند کمیل قاسمی، مسعود اسماعیل پور و مصطفی حسین خانی شکست خوردند. این رقابت ها را چطور دیدی؟
به نظرم مسابقات خیلی خوبی برگزار شد و همه کشتی گیران تقریبا حاضر بودند. از کشتی گیران بزرگی مانند کمیل قاسمی تشکر کنم که احترام گذاشتند و در انتخابی خاضر شدند. به هر حال این قانونی است که در اکثر کشورهای کشتی خیز دنیا برگزار می شود و پیش می آید که کشتی گیران جوان می آیند کشتی گیران بزرگ تر را شکست می دهند.

 

در این شرایط، فکر می کنی که تیم ملی در مسابقات جهانی 2017 پاریس، چقدر شانس موفقیت داشته باشد؟
من فکر می کنیم که ما شانس روی سکو رفتن داشته باشیم اما نکته این است که ترکیب ما جوان شده است و نباید انتظار بیش از حد داشته باشیم. اگر به کادر فنی و بچه ها فرصت کافی داده شود، فکر می کنم که ما تیمی خواهیم داشت که تا المپیک در چند میدان جهانی شرکت کرده و کسب تجربه کرده است تا در المپیک با مشکل مواجه نشود.