b_Newsامتیازات بهرامی برای همسایه است

چرا عاشورزاده جایی در دو اعزام تیم ملی ندارد ؟

تاریخ: 1396/05/05
زمان: 13: 42
نوع: گزارش
تیم ملی تکواندو در حالی باید در دو رویداد مهم شرکت کند که فرزان عاشورزاده در هر دو مسابقه شرکت نمی کند.

نگار رشیدی / تیم ملی تکواندو دو رقابت مهم پیش رو دارد.اولین میدان مرحله نخست مسابقات گرندپری است و دومین مسابقه هم نخستین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در منطقه آسیا است. رقابتی که مدتی پیش برای منطقه اروپا برگزار شد.

جدای از بحث بازگشت مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی به تیم ملی، نکته حائز اهمیت غیبت فرزان عاشورزاده در این دو مسابقه است.

تیم اعزامی به گرندپری را آرمین هادی پور و محمد کاظمی در (وزن ۵۸ - کیلوگرم) و ابوالفضل یعقوبی (وزن ۶۸ - کیلوگرم) تشکیل می دهند. آرمین هادی‌پور (وزن ۵۴ - کیلوگرم)، محمد کاظمی و حمیدرضا هادیان (وزن ۵۸ - کیلوگرم)، سروش احمدی (وزن ۶۳ - کیلوگرم)، ابوالفضل یعقوبی (وزن ۶۸ - کیلوگرم)، امیرحسین ساسان (وزن ۸۰ - کیلوگرم) و سجاد مردانی (وزن ۸۷+ کیلوگرم) نیز هوگوپوشانی هستند که در جام ریاست فدراسیون جهانی شرکت می‌کنند.

اما دلیل اینکه چرا سونامی قرار نیست در این دو آوردگاه حاضر شود رنکینگ اوست. تکواندوکاران برای اینکه در گرندپری ها باشند باید جزو 32 نفر اول باشند و از آنجایی که فرزان رنکینگ خوبی دارد، با توجه به امتیازات رقبایش اگر به گرندپری روسیه هم نرود، به مرحله بعد مسابقات دعوت خواهد شد.

با این حال فرزان در اردوی تیم ملی حضور دارد و تمریناتش را پشت سر می گذارد تا آمادگی اش را برای رقابت های آینده حفظ کند. اما از سوی دیگر سجاد مردانی که هم از لحاظ بدنی و هم فکری در آمادگی خوبی قرار دارد به جام ریاست می رود تا با کسب امتیاز، هم برای المپیک محکم جلو برود و هم به قهرمانی آسیای 2018 کمک کند. البته داشتن مشکل در سنگین وزن هم در اعزام مردانی به این مسابقات بی تاثیر نیست.

فدراسیون جهانی تکواندو با برگزاری این مسابقات در قاره ها این امتیاز را برای کشورها قائل شده که تیم ها علاوه بر ترکیب کامل خود مدال آوران این رویداد را نیز در قهرمانی آسیای 2018 داشته باشند. به این ترتیب تیم ها می توانند در هر وزن دو نماینده داشته باشند.

 

مغضوبان پشت خط تیم ملی

از سوی دیگر ابراز پشیمانی خدابخشی و اسبقی هم راه شان را به گرندپری مسکو هموار نکرد. آنها در مرحله اول پای میز مذاکره با احسنی فروز و فرهادیان دبیر و مدیر سازمان تیم های ملی نشستند و در گام بعدی باید جلسه با حضور سرمربی تیم ملی برگزار شود. هرچند شنیده می شود بهنام اسبقی که به تازگی هم مراسم ازدواجش را برگزار کرده، با وجود اینکه به مسابقات داخل سالن دعوت شده بود، بدون تماس با کادر فنی در اردو حاضر نمی شود تا دلخوری جدیدی رقم بخورد.

موضوع دیگر این روزهای تکواندو مربوط به سینا بهرامی است که به تازگی از آذربایجان بازگشته و می خواهد کارش را در ایران دنبال کند و بسیاری بر این اعتقاد هستند که باید رفتار مشابه خدابخشی و اسبقی با او صورت بگیرد. اما گفته می شود از آنجایی که امتیازات بهرامی برای آذربایجان است، امکان اعزام او به گرندپری وجود ندارد. حالا اینکه این تکواندوکار و فدراسیون به توافق برسند یا خیر خود بحثی جداست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.