b_Newsدو ماه به آغاز لیگ برتر والیبال

همه را می‌خرد و قوی‌تر می‌شود

تاریخ: 1396/05/07
زمان: 16: 44
نوع: گزارش
در آستانه لیگ برتر والیبال موضوعی که باز هم مطرح شده است، یارگیری تیم ها و قرارداهای شان است.

فرزاد کفیلی / این خصوصیت تیم‌های مصطفی کارخانه‌ است. جذب بهترین‌ها و بالا بردن قیمت‌ها. مصطفی کارخانه بخش مهمی از والیبال سه دهه اخیر ایران است. در زمان یزدانی‌خرم هدایت هر سه رده تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را تجربه کرد و بعد از یزدانی‌خرم مربی محافظه‌کاری بود که به رده‌های ملی دعوت نشد و در والیبال باشگاهی همواره با ملی‌پوشان گران‌قیمت در رده‌های بالا کار کرد.

 امسال بانک سرمایه تیمی که کارخانه در دو سال اخیر با آن فاتح ایران و آسیاست، محمودی، موسوی و مهدوی را حفظ و دو ملی‌پوش تاثیر گذار یعنی میرزاجانپور و مرندی را هم جذب کرد. این یعنی توازن ملی‌پوشان به شدت به سوی بانک سرمایه مایل است. در این میان با جذب مرندی عملا فرهاد ظریف ملی‌پوش سابق تیم ملی و فصل گذشته سرمایه از این تیم کنار رفت و در مصاحبه‌ای عنوان کرد کارخانه حتی جواب تلفن‌های او را نداده و با پیغامی از سوی یکی از بازیکنان به کار او در بانک خاتمه داده است.

تنها رقیب سال پیش سرمایه یعنی پیکان قرارداد معروف را در شرایطی تمدید کرد که کارخانه قصدی برای خرید معروف نداشت و دیگر تیم‌ها هم اصلا پول خریدن معروف را نداشتند. در این میان می‌توان به طور قطع اعلام کرد محمودی و موسوی دو مهره کلیدی سرمایه از معروف بیشتر پول گرفته‌اند. در میان دیگر تیم‌های لیگ امسال سایپا که تیمش را به یک مربی بلغاری سپرده، بدون حضور سرمربی‌اش با کمی سرو صدا فرهاد سال افزون پاسور فصل قبل پیکان را جذب کرده است. میکائیل تاجر هم به شهرداری تبریز رفته است.

در این میان سپهرالکتریک قزوین به لیگ برتر راه یافته است، احسن شیرکوند بعد از میلیون‌ها تومان بدهی نماینده ورامین در لیگ‌های قبل امسال هم می‌گوید ورامین در لیگ نماینده خواهد داشت، فرهاد نفرزاده به سوی یار دیرینش سردار آجرلو رفته و می‌گوید امسال با تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر خواهد بود، شهرداری ارومیه هنوز نمی‌داند با چه هدفی در لیگ برتر شرکت می‌کند یعنی برای رده‌های بالا بسته می‌شود یا با جوانان به لیگ می‌رسد، باریج اسانس مجددا سودای حضور در لیگ دارد و رییس سازمان لیگ والیبال می‌گوید به تیم‌های بدهکار اجازه حضور در لیگ برتر را نمی‌دهد و این یعنی تکرار ادعایی تکراری که به نظرنمی‌رسد امسال هم جدی گرفته شود و این‌ها را اضافه کنید به شکایت بازیکن و مربی ایتالیایی از شهرداری ارومیه و شکایت بازیکنان خارجی عمران ساری و شهرداری اراک به فدراسیون جهانی والیبال؛ طلبکارانی که همگی والیبال ایران را به خطر انداخته‌اند.

حضور جواد معنوی نژاد در ورونای ایتالیا و عبادی‌پور در بلچاتو لهستان شیرین‌ترین رویداد باشگاهی مرتبط با والیبال ایران است تا پرداختن به آنچه آقای کارخانه بیان می‌کند و انتقاد کارشناسان از دستمزد دو میلیاردی چند بازیکن بانک سرمایه را بی اهمیت و در جهت تخریب بازیکنان از داخل بدنه والیبال می‌داند.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.