b_Newsمگر می شود یک ماه مانده به جهانی بیرانوند را برکنار کنند؟!

براری: آنقدر عصبی شدم و به بدنم فشار آوردم که مصدوم شدم !

تاریخ: 1396/05/08
زمان: 13: 36
نوع: گفتگو
محمدرضا براری وزنه بردار تیم ملی که در اردوی تیم دچار اسپاسم عضلات شکم شد، فیزیوتراپی را آغاز کرده تا از مسابقات جهانی عقب نماند.

نگار رشیدی

در روزهایی که فدراسیون وزنه برداری و سجاد انوشیروانی در گیر و دار قهر و آشتی بودند، محمدرضا براری که با دو طلای کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا سرشار انگیزه بود، انتظار زیادی برای آغاز تمرینات تیم ملی کشید.

اما روزهای خوش اردو دوام زیادی برای او نداشت چراکه تقریبا یک هفته مانده به پایان اردوی ورزقان، اسپاسم عضلات شکم براری را به پایتخت فرستاد تا دور از اردو مشغول فیزیوتراپی باشد.

 

فیزیوتراپی جای تمرین را گرفت. روند درمان چطور پیش می رود؟

چند روزی است که فیزیوتراپی را آغاز کرده ام. شنبه بعد از فیزیوتراپی دکتر گفت از بعدازظهر تا اندازه ای که فشار وارد نشود تمرین سبک را شروع کنم. البته آنجا هم میل وزنه بود اما مثل وزنه برداری نیست. فعلا قرار بر این شد تا جایی که درد نداشته باشم بعدازظهرها تمرین سبک داشته باشم و صبح ها هم فیزیوتراپی کنم.

 

مشخص شده که این روند چقدر طولانی است؟

من هنوز در پهلویم درد دارم. طول درمانم مشخص نیست. آنقدر باید فیزیوتراپی کنم تا التهاب کاملا برطرف شود. این هفته را که مطمئن هستم باید فیزیوتراپی کنم. حالا بیینم بعد از آن شرایط چطور پیش می رود.

 

از مصدومیت تان خبر رسید اما دلیلش عنوان نشد.

علت آن فشار زیادی بود که به بدنم وارد شد و به خاطر وزنه برداری و برخی از مشکلات خودم کمی هم عصبی شده بودم. اردوی تیم ملی دیر شروع شده بود و فشارهایی که وارد کردم تاثیر خودش را گذاشت و عضله ام منقبض شد و بعدش هم اسپاسم عضلات و التهاب. خودم در تمرین احساس می کردم که درد دارم ولی با وجود درد تمرین می کردم.

 

دقیقا چه مشکلاتی شما را اذیت کرد ؟

نمی خواهم خیلی درباره اش صحبت کنم اما مشکلات شخصی هم داشتم.

 

تا کی از اردو دور خواهید بود؟

جمعه بچه ها از ورزقان به تهران می آیند تا دور دوم اردو برگزار شود.در این هفته که نمی توانم به ورزقان بروم. آنجا فیزیوتراپ داریم اما دستگاه های مدرن را فکر کنم فقط دکتر نوروزی در ایران داشته باشد. به همین خاطر فعلا در تهران هستم.

 

هزینه های درمان تان تامین شده؟

هزینه درمانم را که فدراسیون پزشکی ورزشی می دهد. این چند روز فقط مشکل غذا داشتم که با دکتر باقری در میان گذاشتم و قرار شد حلش کنند.در این چند روز برای غذا از جیب خودم هزینه کردم.

 

با توجه به اینکه بیرانوند موقتا سرمربی است، تکلیف شما تا جهانی چه می شود؟

موقت که نمی شود گفت.مسابقات جهانی یک ماه بعد از داخل سالن است و برای یک ماه سرمربی را عوض نمی کنند. مطمئنا بیرانوند تیم را برای جهانی می چیند و تا آن زمان می ماند.

 

سجاد انوشیروانی قبل از استعفا شروطی برای تشکیل اردو گذاشته بود. حالا با نبودنش آن شرط ها عملی شده؟

از آن 12 شرط که چند موردش به خود انوشیروانی و مربی ها برمی گشت اما خواسته های انوشیروانی درباره ورزشکاران منطقی بود و فراتر از چیزی نبود که نشود تامینش کرد. مواردی مثل حقوق، پاداش، لباس هماهنگ و ... که واقعا احتیاج ورزشکار در تیم ملی است. البته مشکل مکمل حل شده. برای حقوق هم که باید تا اول ماه صبر کرد و پاداش هم تکلیفش در مسابقات روشن می شود. اما دست فدراسیون هم خالی است و وزارت ورزش و کمیته المپیک هیچ حمایتی نمی کنند. اصلا اگر با فدراسیون مشکل دارند چرا از ورزشکاران حمایت نمی کنند. دود این اختلاف فقط به چشم ما ورزشکاران می رود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.