b_Newsرقیب قدری را برای حسن یزدانی نمی بینم!

رضا یزدانی: پیشنهاد مربیگری داشتم اما می خواهم کشتی بگیرم

تاریخ: 1396/05/08
زمان: 23: 07
نوع: گفتگو
پلنگ جویبار همچنان قصد دارد به کشتی گرفتن ادامه دهد.

حامد جیرودی/ اسفند سال گذشته بود که رضا یزدانی ملی پوش وزن 97 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد، با رفتن به آلمان پای خود را به تیغ جراحان سپرد و حالا بعد از گذشت پنج ماه تمرینات سبک خود را از سر گرفته تا بعد از پایان دوران درمانی اش دوباره به روی تشک برود. جالب است که در این مدت به یزدانی پیشنهاد مربیگری در تیم ملی جوانان هم داده شده بود اما پلنگ جویبار همچنان قصد دارد به کشتی گرفتن ادامه دهد.

 

به سلامتی تمریناتت را آغاز کرده ای؟
بله من مدتی است که تمرینات سبک ام را شروع کرده ام. خوشبختانه روند درمانی ام خوب بوده است و من رو به بهبود هستم و حرکت هایی روی پایم انجام می دهم تا بتوانم به شرایط بهتری برسم.

 

پس از شرایطی که داری، راضی هستی.
بله من یک دوره درمانی 10 ماهه دارم که پنج ماه آن سپری شده و در این مدت هم خوشبختانه شرایط خوبی داشته ام.

 

دوباره پایت را به پزشک جراحت در آلمان نشان خواهی داد؟
ما با هم در ارتباط هستیم و اگر نیاز به حضورم در آلمان باشد، حتما می روم اما در حال حاضر فقط وضعیت ام را به ایشان اطلاع خواهم داد.

 

به نظر می رسد دلت حسابی برای کشتی گرفتن تنگ شده باشد!
(می خندد) ما از این فراز و نشیب ها در زندگی مان زیاد داشته ایم اما در حال حاضر شرایط خوب است و راضی هستم.

 

در تمرینات تیم ملی نوجوانان هم که شرکت کرده بودی!
هم در تمرینات نوجوانان و هم در دو اردوی آخر تیم جوانان. هر دو تیم کادرفنی ایدا آل و خوبی دارند و در شرایط روحی و روانی خوبی به سر می برند و امیدوارم در مسابقات جهانی به موفقیت برسند.

 

تیم نوجوانان هم که با مربیگری غلامرضا محمدی قهرمان آسیا شد.
بله. این قهرمانی را به آقا غلام و بچه های تیم نوجوانان تبریک می گویم. امیدوارم تیم جوانان هم با مربیگری آقای تقی اکبرنژاد در مسابقات جهانی فنلاند به موفقیت برسد.

 

گویا ملی پوشان جوان و نوجوان هم از دیدن تو حسابی خوشحال شدند.
بله. خب طبیعتا این دیدارها از لحاظ روحی و روانی تاثیرگذار است و من هم سعی کردم که به این دو تیم کمک کنم.

 

هم تیمی سابق ات صادق گودرزی مربی تیم نوجوانان شده. فکر می کنی او به مربی خوبی تبدیل شود؟
به نظر من باید یک مربی را با کارنامه اش بررسی کرد. اما صادق از قهرمان های خوب ماست که نایب قهرمان المپیک بوده و امیدوارم حالا در عرصه مربیگری هم به موفقیت برسد.

 

تو خودت هم قبلا با هدایت خونه به خونه مربیگری را تجربه کرده ای و به نظر می رسد که به مربیگری علاقه داشته باشی، درست است؟
بله. در یک دوره ای شرایط طوری شد که من در خونه به خونه مربیگری کردم اما در حال حاضر بیشتر به کشتی گرفتن فکر می کنم.

 

گویا در این مدت به تو پیشنهاد مربیگری هم شده.
بله. روزی که آقای اکبرنژاد به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان معرفی شد، چند مرتبه با من صحبت داشت و پیشنهاد داد در کادر فنی تیم ملی فعالیت کنم اما من در حال  حاضر قصد مربیگری ندارم و دوست دارم تا جایی که می‌توانم کشتی بگیرم که این موضوع تا چند ماه آینده مشخص خواهد شد.

 

شرایط تیم ملی را برای حضور در مسابقات جهانی پاریس چطور می بینی؟
آرزو می‌کنم تیم ملی با دست پر به ایران بازگردد. نفرات غالب تیم ملی را جوانان تشکیل می‌دهند که آمده‌اند خود را نشان بدهند و جای نفرات باتجربه را بگیرند. تیم ملی کار سختی دارد اما ان‌شاءا... جوانان از این فرصت استفاده کنند و کشتی‌های قابل قبولی بگیرند تا از حیثیت کشتی ایران به خوبی دفاع شود.

 

ولی به نظر می رسد حسن یزدانی یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلا باشد؟
شرایط حسن روز به روز بهتر می شود. من فکر می کنم او نسبت به رقبایش شرایط بهتری داشته باشد و من حریف قدری را هم برای او در وزن 86 کیلوگرم نمی بینم. چون در این وزن هم سار نفرات جوان شده اند.

 

اما با این حال همه دوست دارند تا ببینند پلنگ جویبار در آینده چه خواهد کرد؟
شما لطف دارید. من تا جایی که بتوانم کشتی می‌گیرم اما اینکه سرنوشت من در نهایت به کجا ختم می‌شود را نمی‌دانم. متاسفانه آسیب دیدگی‌های مکرر باعث شد خاطره خوبی از المپیک نداشته باشم اما امیدوارم این بار وضعیتم به خوبی پیش برود و بتوانم توان حضور در المپیک ۲۰۲۰ را داشته باشم.