b_Newsآيا من به عنوان قهرمان المپيک هنوز بايد در خانه پدرم زندگي کنم؟

سهراب مرادي: احتمالا رضازاده درست مي‌گويد!

b_News نخستين طلاي المپيک اصفهان را گرفتم اما دريغ از يک تقدير کوچک
تاریخ: 1395/09/03
زمان: 01: 01
نوع: خبر
سهراب مرادی تمریناتش را از سر گرفته است.

 

حامد جيرودي / سهراب مرادي که طلاي وزنه‌برداري دسته 94کيلوگرم المپيک را يدک مي‌کشد، به تازگي تمريناتش را از سر گرفته است تا در مسابقات جهاني 2017 آمريکا، بتواند اولين مدال جهاني خود را هم به دست آورد. اما اين ورزشکار 28 ساله که متولد لنجان اصفهان است، در حالي خود را به عنوان اولين مدال‌آور تاريخ ورزش استان اصفهان در المپيک مطرح کرد که تاکنون تقدير لازم از او به عمل نيامده. او در گفت‌وگو با «گل»، گلايه‌هاي زياد خود را از مسوولان استان اصفهان و استاندار مطرح کرد و با دلخوري از وضعيتي که دارد، حرف زد. جالب اينکه وقتي درباره اتفاقات گذشته و صحبت‌هاي حسين رضازاده درباره او، با وي صحبت کرديم، چندان تمايلي به پرداختن به آن نداشت و به صورت کنايه‌آميز اعلام کرد که حتما رضازاده درست مي‌گويد!
شنيديم که تمريناتت را دوباره آغاز کرده‌اي؟
بله مدتي است که دوباره تمريناتم را آغاز کرده‌ام تا براي مسابقات جهاني و آسيايي سال آينده آماده شوم.
در حال حاضر وضعيتت به چه صورت است؟
خدا را شکر در شرايط خوبي قرار دارم و بعد از بازگشت از المپيک استراحت کردم و حالا دوباره کارم را از سر گرفته‌ام.
با مدال طلايي که در المپيک گرفتي، انتظارها هم از تو بالاتر رفته. اين‌طور نيست؟
قطعا همين‌طور است. طبيعي است که انتظار از من زياد باشد اما من هم هدفم اين است که در مسابقات جهاني هم به همين روند ادامه دهم و بدرخشم و رکورد دنيا را در وزن خودم بشکنم.
شرايط تيم‌ملي را چطور مي‌بيني؟
اين را بايد از کادر فني تيم‌ملي بپرسيد اما به نظر من ما تيم قدرتمندي هستيم و بهترين‌ها در وزنه‌برداري ايران حضور دارند و اميدوارم در مسابقات آينده هم به نتايج خوبي برسيم.
به حضور در المپيک بعدي هم فکر مي‌کني؟
بله اما من پله پله جلو مي‌روم. حالا به مسابقات آسيايي و جهاني فکر مي‌کنم و زمان زيادي تا المپيک بعدي باقي مانده است.
در المپيک ريو اتفاق غير منتظره‌اي براي بهداد سليمي‌افتاد و وزنه‌هاي او در دوضرب قبول نشد. عده‌اي مي‌گفتند هيات ژوري سختگيرانه اما درست تصميم گرفته و عده‌اي هم مي‌گفتند حق بهداد خورده شده. خودت در اين باره چه نظري داري؟
بهداد دوست ماست اما به غير از اين موضوع به نظر من حق او در مسابقات المپيک خورده شد و مي‌توانست طلا بگيرد اما دست او از رسيدن به مدال دور ماند.
حتي گفته شد چون تو و کيانوش رستمي ‌طلا گرفته بوديد، فدراسيون جهاني نخواسته ايران به سومين مدال طلا برسد؟
من زياد نمي‌توانم راجع به اين مسايل صحبت کنم اما آن چيزي که حس مي‌کنم اين است که حق بهداد خورده شد.
به نظرت فدراسيون وزنه‌برداري با مديريت علي مرادي موفق بوده است؟
بله موفق بوده. وقتي ما دو مدال طلا در المپيک به دست مي‌آوريم و به استعدادهاي جوان در وزنه‌برداري رسيدگي مي‌شود، يعني عملکرد فدراسيون خوب بوده است.
اما هنوز براي خيلي‌ها جاي سوال است که چه شرايطي براي تو در دوران رياست حسين رضازاده به وجود آمد که بازنشسته اعلام شدي!
آن قضيه ديگر تمام شده و صحبت در مورد آنها فايده‌اي ندارد که بخواهيم حرفي بزنيم!
ولي خود رضازاده در مصاحبه‌اي که با «گل» داشت، عنوان کرد وقتي که تو محروم بودي، از فدراسيون وزنه‌برداري رفته بوده و ديگر نبوده که بخواهد کار تو را پيگيري کند!
احتمالا رضازاده درست مي‌گويد ديگر! 
با اينکه نمي‌خواهي صحبت کني اما به نظر مي‌رسد براي بازگشت دوباره روزهاي سختي را پشت سر گذاشتي؟
بله همين‌طور است. من سه، چهار سال از ورزش دور افتادم و حمايت خوبي از من نشد اما خوشحالم که توانستم برگردم و با قهرماني المپيک خودم را ثابت کنم.
حالا به عنوان قهرمان المپيک، انتظاراتي که داشتي و وعده‌هايي که به تو داده بودند، عملي شده است؟
واقعيت اين است که مسوولان استان اصفهان بايد از من حمايت مي‌کردند که نکردند! من قبل از المپيک تمام زندگي‌ام را گذاشتم که در اين رقابت‌ها به موفقيت برسم و به عنوان اولين ورزشکار المپيکي استان اصفهان، توانستم به مدال طلا برسم اما دريغ از يک تقدير کوچک! به هر حال، يک ورزشکار هم زندگي دارد و دغدغه‌هايي که به آنها برسد اما هيچ حمايتي از سوي استانداري اصفهان از من نشد!
الان به غير از وزنه‌برداري، چه شغلي داري؟
من هيچ شغلي ندارم! فقط به عنوان وزنه‌بردار با ذوب‌آهن قرارداد دارم. 
قراردادت چقدر است؟
بحث اين حرف‌ها نيست. وزنه‌برداران در ليگ ايران قرارداد ناچيزي دارند اما من صحبتم اين است که تا چند سال ديگر مي‌توانم وزنه بزنم؟ دو سال، سه سال ديگر. بعد چه کار کنم. آيا براي قهرمان المپيک استان که اولين مدال طلا را براي اصفهان آورده، نبايد کاري کنند؟ 
حالا شايد برايت برنامه‌اي داشته باشند؟
چه برنامه‌اي؟ استاندار گفته به ما ربطي ندارد! استان اصفهان چند ميليون جمعيت دارد؟ 10 ميليون؟ خنده دار نيست که در استاني با اين عظمت و اين همه امکانات، من اولين المپيکي باشم که طلا مي‌گيرد؟! ما با اين همه سختي و تلاش رفتيم، مسابقه داديم و قهرمان شديم اما هيچ اتفاقي در زندگي‌ام نيفتاد. خب، جوان‌هاي ديگر هم مي‌گويند سهراب مرادي رفت طلا گرفت، هيچي به هيچي! آيا من به عنوان قهرمان المپيک هنوز بايد در خانه پدرم زندگي کنم؟
کميته ملي المپيک و وزارت ورزش از تو تقدير کردند؟
آنها هم قول‌هايي داده بودند اما هنوز خبري نيست!
با آمدن مسعود سلطاني‌فر به عنوان وزير جديد ورزش و جوانان، اميدوار هستي اوضاع بهتر شود؟
وزير جديد که تازه آمده و هنوز وقت لازم دارد. ما از استان خودمان توقع داشتيم که حمايت‌مان کنند که نکردند. حالا يا نمي‌فهمند که بايد از جوانان و قهرمانان‌شان حمايت کنند يا خودشان را به جاي ديگر زده‌اند.
بعد از بازگشت از المپيک پيش رييس مجلس شوراي اسلامي ‌هم رفته بوديد؟
پيش آقاي دکتر لاريجاني رفتيم. رييس جمهور هم از ما تشکر کرد. همه اعضاي دولت و مجلس به ما احترام مي‌گذارند و پيام حمايتي مي‌فرستند اما چه قبل از المپيک و چه بعد از المپيک، من يکي از مسوولان استاني يا استاندار را نديدم! اين موضوع ‌شأن دولت را زيرسوال مي‌برد. آنها به جاي اينکه بگويند سهراب مرادي آبروي استان بوده و پرچم ايران را به اهتزاز درآورده، نسبت به قهرماني من در المپيک بي‌تفاوت بوده‌اند و اين رفتار درستي با يک ورزشکار مدال‌آور نيست! 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.