b_Newsپشت مدافعان جوانم بهترین گلر لیگ را دارم

تارتار: امیدوارم نصیرزاده مجبور به عذرخواهی از داور بازی نشود

b_News نانگ می‌تواند رقیب جدی برای طارمی باشد
تاریخ: 1396/05/09
زمان: 12: 40
نوع: خبر
سورپرایز پارس جنوبی با مهدی تارتار در شروع لیگ خیلی زود این تیم صدرنشین هفته نخست را به حاشیه برد و استارت این حواشی را پیکان و مجید جلالی در آستانه بازی با آنها در جم زدند.

سیدیاسر رضوی / سورپرایز پارس جنوبی با مهدی تارتار در شروع لیگ خیلی زود این تیم صدرنشین هفته نخست را به حاشیه برد و استارت این حواشی را پیکان و مجید جلالی در آستانه بازی با آنها در جم زدند. مهدی تارتار می‌گوید این حاشیه سازی‌ها به خاطر ترس از قدرت تیمش است و در ادامه به نصیرزاده انتقاد مي‌کند که به عنوان یک کارشناس داوری صحبتی نکند که بعدا مجبور شود از داور بازی تیمش برابر گسترش عذرخواهی کند.


نشان دادیم توانایی مان زیاد است
مهدی تارتار درخصوص سورپرایز پارس جنوبی در شروع لیگ با شکست پرگل گسترش فولاد گفت: «بازی خوبی از جانب هر دو تیم شاهد بودیم و هر دو برای برد پا به میدان گذاشته بودند. گسترش هم مثل ما تیم جوانی بود که تغییرات زیادی را این فصل انجام داده بود. بازی‌‌هاي دوستانه ما که 8 بازی بود کمک کرد بهترین ترکیب خودمان را بشناسیم و با ترکیب خوبی وارد زمین شویم. در شروع بازی گل بدی خوردیم که روی بی تجربگی بازیکنان جوان ما بود. بعد هم یک پنالتی خراب کردیم که برگشتن سخت بود اما برگشتی فوق‌العاده داشتیم تا نشان دهیم توانایی مان زیاد است.»


نشان دادیم از دیگر تیم‌‌هاي لیگ برتر چیزی کم نداریم
سرمربی پارس جنوبی درباره اینکه آیا صدرنشینی تیمش یک جرقه موقت بوده و یا اینکه این روند را مي‌توانند همچنان ادامه دهند اینگونه پاسخ داد: «تیم ما تیمی است که ممکن است هر اتفاقی برایش بیفتد. پارس جنوبی اولین سال حضورش در لیگ برتر را تجربه مي‌کند و نباید با این برد مغرور شویم. هدف اول ما در لیگ امسال دوری از منطقه خطر است و نباید دچار غرور کاذب شویم. سابقه باشگاه ما اگر نگاه کنید تنها 4 سال است و در بازی با گسترش یک اتفاق خوب باعث شد پرگل ببریم که آن هم 10 نفره شدن تیم حریف بود. در بقیه بازی‌ها این اتفاق نمی افتد اما در مجموع نمایش خوبی داشتیم و به آینده امیدوار شدیم و نشان دادیم چیزی از دیگر تیم‌‌هاي لیگ برتری کم نداریم.»


طیبی بد موقعی رفت
یکی از دغدغه‌‌هاي مهدی تارتار بی تجربگی برخی بازیکنان تیمش است که به خاطر جوانی و نداشتن سابقه حضور در لیگ برتر کار را سخت کرده اند. تارتار در این زمینه که آیا در آینده این مساله برای تیمش مشکل ساز نخواهد شد، گفت: «کارمان سخت است. محمد طیبی بدموقعی رفت و ما به عنوان یک وزنه روی او حساب کرده بودیم. اگر یک ماه پیش این اتفاق مي‌افتاد با جوانان تیم بیشتر کار مي‌کردیم تا این اتفاق نیفتد. در این شرایط کار سخت است و باید سربلند بیرون بیاییم. ما حامد نورمحمدی و وحید حمدی نژاد را هم جذب کردیم که به ما اضافه خواهند شد و با تجربه تر شدن بازیکنان جوان تیم و اضافه شدن این نفرات دیگر کمبودی از حیث تجربه نخواهیم داشت.»


پشت مدافعان جوانم یک گلر خوب مثل فروزان دارم
مهدی تارتار با این همه معتقد است بابتخط دفاع تيمش مشکلی نداشته و با اتکا به این بازیکنان جوان و با تجربه‌‌هاي تیمش این دغدغه كم‌تجربه بودن را برطرف خواهند کرد: «خط دفاع ما نسبت به سال گذشته یک تغییر داشته است و همان دفاع فصل پیش است. اين درست كه مدافعان جوان هستند اما فصل پیش که به لیگ برتر صعود کردیم آنقدر خوب عمل کردیم که در 34 بازی، 14 گل خوردیم که یک آمار فوق العاده بود. خط دفاعی ما خوب است و نکته جالب این است که پشت این مدافعان جوان محسن فروزان را داریم که یکی از بهترین دروازه بان‌‌هاي ایران است و کمک زیادی به ما مي‌کند. دغدغه ای نداریم و فقط هماهنگی باید بیشتر شود که با مرور زمان به آن خواهیم رسید.»

امیدوارم نصیرزاده مجبور به عذرخواهی نشود
سرمربی پارس جنوبی جم از صحبت‌‌هاي گسترشی‌ها به خصوص مدیرعامل این تیم که خودش روزگاری از کارشناسان داوری بوده حسابی شاکی است: «در مورد این بازی و بعد از برد ما گفتند داور بازی بد عمل کرده است و این ادعایی است که آقای نصیرزاده، مدیرعامل گسترش فولاد داشته است. با تمام احترامی که برای آقای نصیرزاده قائلم امیدوارم بعد از آنالیز عملکرد داور مجبور به عذرخواهی از او نشود. من بعد از دیدن فیلم بازی این حرف را مي‌زنم که ترابیان نشان داد یک داور آینده دار و قوی است. درست است که کم تجربه بود اما حرف‌‌هاي زیادی برای گفتن دارد و از نظر بدنی و حضور در صحنه‌ها عالی عمل کرد و تصمیم گیری هایش به موقع بود. وقتی برای ما پنالتی گرفت خودم فکر مي‌کردم اشتباه است اما بعد دیدن فیلم بازی متوجه تصمیم درست ایشان شدم. باید به کمیته داوران بابت این داور تبریک بگویم که با اجرای درست عدالت نشان داد آینده ای روشن در انتظار اوست.»


برای بازی کردن یا نکردن در جم تابع نظر فدراسیون هستیم
بحث بازی پارس جنوبی در جم مقابل پیکان و حرف و حدیث هایی که کادرفنی حریف گفته اند باعث شد تارتار توضیحات بیشتری درباره صحبت‌‌هاي آنها بدهد: «برای بازی با پیکان در جم یکسری حرف و حدیث درست شد، بابت هتل و محل اسکان که باید به شما بگویم ما خودمان سال گذشته در جم هتل نرفتیم چون هتلی نداشتیم و شب‌ها در خانه خودمان مي‌خوابیدیم. مهمانسراها برای شرکت نفت است و خودمان هم رایزنی میکردیم تا جايي را براي شب مسابقه پیدا کنیم برای شب مسابقه و این مساله را مي‌توانند بپرسند و اگر قرار به هتل رفتن بود اولویت با تیم خودمان است. مگر چند شهر مثل تهران هتل‌‌هاي زیاد دارد که راحت بازیکنان در عرض چند دقیقه به ورزشگاه بروند. ما اگر تهران هتل مي‌گرفتیم و قرار بود با سایپا مثلا در کرج بازی کنیم هم شرایط همین بود و بیش از مسیری که حالا باید تا جم بیایند در راه بودیم. همین ورزشگاه شهر قدس را ببینید اگر قرار باشد به آنجا برویم خودش یک مسیر طولانی و زمان بر است و این یعنی چه خوب مي‌شود منطقی باشیم و منطقی صحبت کنیم. برای یک بازی خوب استادیوم خوب لازم است و مجوزها همه صادر شده است. در این زمینه ما منتظر جواب فدراسیون هستیم و چه بگویند در این زمین بازی کنیم و چه بگویند بازی نکنیم همه جوره تابع نظر آنها هستیم.

 

به خاطر ترس از ما این حرف‌ها را می‌زنند
سرمربی پارس جنوبی بالا گرفتن این همه حرف و حدیث را به خاطر ترس از قدرت تیمش مي‌داند و علت دیگری برای آن نمی‌بیند: «با این حرف و حدیث هایی که مطرح شده نتیجه مي‌گیریم که همه این صحبت‌ها به خاطر قدرت تیم ما و ترسی است که به وجود آمده! من مربی جوانی نیستم و بعد 8 سال در لیگ برتر و یک سال در لیگ یک شک ندارم این صحبت‌ها و حاشیه‌ها برای این است که تمرکز و حواس ما را برهم بزنند. این اولین بار نیست کادرفنی پیکان از این دست صحبت‌ها را مطرح مي‌کنند. یادم هست در راه آهن با فولاد آقامجید بازی داشتیم و گفتند که ما در زمین آب بستیم و باعث شدیم فولاد ببازد. خود حمید مطهری که الان کمک ایشان است دقیقا شاهد این مساله بود و با تمام این صحبت‌ها ایشان را در زمین مسابقه بردیم.»

 

فرار رو به جلو خوب نيست
مهدی تارتار با تمام احترامی که برای سرمربی پیکان قائل است اما از صحبت‌‌هاي ایشان ناراحت بوده و این مساله را یک فرار روبه جلو مي‌داند: «بعضی از ما مربیان فرار رو به جلو را خوب بلد هستیم. آقامجید جلالی مربی، بزرگ و دوست خوب من است و احترام زیادی برای ایشان قائل هستم اما اين رفتارها فرار رو به جلو است. این ادعای ایشان هم به همین خاطر است تا از حالا باخت احتمالی تیمش را به شرایط برگزاری مسابقه نسبت دهد. آنقدر جوان نیستم که تمرکزم با این صحبت ها برهم بخورد.»

 

نانگ مي‌تواند یک رقیب جدی برای طارمی باشد
بعد از ادعای الویس نانگ و اینکه مهدی تارتار را یک مربی جنتلمن و فنی دیده، سرمربی پارس جنوبی در مورد او نظر جالبی دارد: «نانگ یک بازیکن بین المللی است و در این سال‌‌هاي گذشته نشان داده کیفیتش چطور بوده است. البته در این خوب بودن نانگ در بازی با گسترش همه بازیکنان تیم من دخیل هستند. ابراهیم صالحی که آن پاس گل خوب را برای او ساخت، سالاروند، میثم نقی زاده، علی دشتی، فرشاد سالاروند، مهدی زبیدی و بقیه که چون همه خوب بودیم تیم توانست با قدرت نتیجه بگیرد. نانگ خوب شروع کرده و مثل بقیه مهاجمان مي‌تواند برای آقای گلی بجنگد و با شناختی که از او دارم مي‌تواند رقیب جدی طارمی در به دست آوردن این عنوان باشد.»

 

پرسپولیس همچنان مدعی اول قهرمانی است
بازیکن سابق پرسپولیس و مربی این تیم برخلاف همه آنهایی که معتقدند فولاد مقابل پرسپولیس ضعیف بود تا شاگردان برانکو شروع قدرتمندانه ای داشته باشند نظر دیگری دارد: «بازی پرسپولیس مقابل فولاد کاملا یک بازی یکطرفه بود و اما نمی توانیم بگوییم فولاد ضعیف بود. شما نفرات و اسم‌‌هاي حاضر در تیم فولاد مثل مبعلی، زهیوی و بقیه را ببینید آن موقع به حرف من مي‌رسید. اين قدرت پرسپولیس بود که آن را به خوبی در زمین دیکته کرد و اجازه نداد فولاد که سابقه قهرمانی در لیگ را دارد، کاری از پیش ببرد. پرسپولیس کمترین تغییرات را داشته و نقاط ضعف خودش را به بهترین شکل برطرف کرده و این پرسپولیس قوی و قدرتمند شانس اول قهرمانی است.»


هنوز هم مي‌گویم استقلال منصوریان مي‌تواند مدعی باشد
تارتار به جز پرسپولیس تیم‌‌هاي استقلال، ذوب آهن و سپاهان را از مدعیان قهرمانی مي‌داند و در این خصوص معتقد است در مورد تیم منصوریان نباید باخت آنها مقابل نفت آبادان را ملاک قرار داد: «من بازی استقلال مقابل نفت آبادان را نديدم اما مي‌دانم نبودن 3، 4 بازیکن کلیدی آنهم در خط دفاع و هافبک دفاعی چه شرایطی را برای تیم‌ها به خصوص تیمی مثل استقلال به وجود می‌آورد. آنها ترکیب خودشان را شناخته بودند و در آستانه بازی به یکباره محرومیت‌ها اعلام شد و این مساله شرایط را برای آنها سخت کرد. بازهم مي‌گویم به این بازی استقلال نباید نگاه کرد و تیم منصوریان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در کنار پرسپولیس است. به نظرم با اینکه کمالوند تیم خوبی در نفت آبادان ساخته اما بازی مقابل این استقلال از روزهای خوش شانسی او بود که توانست به یک برد ارزشمند دست پیدا کند.»