b_Newsدايي به خاطر هواداران مشكلي براي پرسپوليس ايجاد نمي‌كند

رهبري‌فرد: شجاع «راموس» پرسپوليسي است

تاریخ: 1396/05/11
زمان: 14: 15
نوع: خبر
کاپیتان سابق پرسپولیس باتوجه به اینکه اتفاق‌هاي اخیر و تغییراتی که در‌تر کیب این تیم به وجود آمده درمورد تیم سابقش با گل به گفت‌و‌گو پرداخت.

احسان هاشمی / کاپیتان سابق پرسپولیس باتوجه به اینکه اتفاق‌هاي اخیر و تغییراتی که در‌تر کیب این تیم به وجود آمده درمورد تیم سابقش با گل به گفت‌و‌گو پرداخت. بهروز رهبری‌فرد که معمولا بدون رودربایستی حرف مي‌زند این بار نیز از خجالت بعضی از آقایان درآمد. اظهارنظرهای کاستاکورتای پرسپولیس در مورد مدیریت باشگاه و اضافه شدن علی دایی به لیست طلبکاران شنیدنی است.


در مورد بازی پرسپولیس و شروع سرخ‌ها در لیگ چه صحبتی دارید؟
بدون شک پرسپولیس با حفظ ‌ترکیب اصلی که در فصل گذشته داشت مي‌تواند در فصل جدید هم موفق باشد. به نظر من پرسپولیس با رفع بعضی از نقاط ضعفش به یک تیم کامل تبدیل مي‌شود، البته به شرطی که مسایل حاشیه‌‌هاي اطراف تیم درست مدیریت شود. من فکر مي‌کنم که اگر مسایل حاشیه‌اي و مدیریتی پرسپولیس حل و فصل شود آن وقت رکوردهای عجیب و غریب و جدیدی از سوی سرخ‌ها ثبت خواهد شد.


در مورد بازی آینده سرخ‌ها در مورد‌ تراکتورسازی چه صحبتی داری؟
تراکتورسازی تیمی خوب و ریشه دار است. البته آنها امسال با مشکلات زیادی روبه رو هستند و من فکر مي‌کنم که حتی بیست دقیقه هم نتوانند مقابل پرسپولیس مقاومت کنند.


واقعا؟
بله... من فکر مي‌کنم که پرسپولیس دو گل به‌ تراکتورسازی بزند.


در مورد انتخاب بهترین‌ها و معرفی سیدجلال حسینی به عنوان بهترین مدافع لیگ برتر در فصل شانزدهم چه صحبتی داری؟
در اینکه سید یکی از مدافعان خوب سال‌هاي اخیر فوتبال ایران است شکی نیست اما این اتفاق خوبی برای فوتبال ما نیست.


چرا؟
این نشان مي‌دهد که ما در بحث بازیکن‌سازی اصلا موفق عمل نکرده‌ایم و هنوز یک بازیکن جوان و تازه وارد را پیدا نکرده ایم تا جانشین بازیکنان قدیمی‌تري مثل سیدجلال کنیم. این یعنی حتی جوان‌هايي که وارد فوتبال ما شده‌اند چنگی به دل نمي‌زنند و با 22، 23 سال سن نمي‌توانند در مقابل سیدجلال 34، 35‌ساله کاری انجام دهند.


اما سیدجلال همچنان خوب کار مي‌کند؟
من هم قبول دارم اما به نظر من از یک جایی او هم دیگر نباید ادامه بدهد! اگر بهروز رهبری فرد یک فصل زودتر خداحافظی مي‌کرد امروز نه بحث ملوانی بود نه گل به خودی و نه چند خاطره بد که تا امروز بخواهند برایم مطرح کنند. وقتی اینها مطرح مي‌شود همه کارهای خوب و اتفاق‌هاي دوست داشتنی آدم تحت‌الشعاع قرار مي‌گیرد. وقتی بدن آدم جواب ندهد یک شبه اعتبار چندین ساله به باد مي‌رود. ‌اي‌کاش آندو تیموریان یک سال قبل از اینکه کی روش بخواهد او را از تیم ملی کنار بگذارد، خودش کنار مي‌رفت و خداحافظی مي‌کرد تا همیشه با بهترین خاطره‌ها در ذهن هواداران باقی بماند. البته هر بازیکنی باید خودش در مورد آینده اش تصمیم بگیرد و من فقط نظر شخصی ام را مي‌گویم. ان‌شاء‌ا... سیدجلال هم همیشه موفق و سربلند باشد.  


در مورد وضعیت خط دفاعی پرسپولیس چه صحبتی دارید؟
به نظر من دفاع پرسپولیس پوست انداخته و در عین جوانی باتجربه و پخته عمل مي‌کند. شجاع عالی کار مي‌کند و شده راموس پرسپولیس (خنده) انصاری بهترین بازی‌ها را در دفاع وسط انجام مي‌دهد و برانکو هرگز به او دست نخواهد زد. حالا پشتوانه سیدجلال به عنوان بزرگتر تیم دو بازیکن جوان هستند که اگر او نباشد، مي‌توانند جایش را پر کنند. شایان مصلح و نعمتی هم بازیکنان خوبی هستند و من فکر مي‌کنم که بتوانند بازی‌هاي بهتری را انجام دهند. ماهینی در سمت راست عالی کار مي‌کند و حضور محرمی هم باعث هجومی‌تر  شدن پرسپولیس مي‌شود.


ترکیب ایده‌آل تو برای خط دفاعی پرسپولیس کدام است؟
شجاع، انصاری، شایان و ماهینی... به نظر من اینها مي‌توانند خط دفاعی خوبی شوند.


در مورد ماجرای قراردادهای بازیکنان پرسپولیس و مسایلی که به وجود آمده چه صحبتی داری؟
ماجرای داستان قراردادها دیگر به یک سوژه نخ نما تبدیل شده است. یک زمان پروین و عابدینی به ما یاد داده بودند که گرد بخوابیم و صدایمان در نیاید. ما هم به عشق پرسپولیس گرد خوابیدیم و حالا وضعیت مان این شده است. آن روزها فوتبال حرفه‌اي نشده بود و تحمل این وضعیت برای همه راحت‌تر  بود اما حالا فوتبال حرفه‌اي شده و آدم‌هايي مثل فتح‌ا...زاده و رویانیان آنقدر بمب‌ ترکاندند که حالا تر‌کش‌هایش نصیب پرسپولیس و استقلال مي‌شود. من با این که بازیکن‌ها و مربیان پول‌هاي خوب بگیرند مشکلی ندارم و شاید پرداخت همین پول‌ها و به وجود آمدن فوتبال حرفه‌اي باعث شود تا مردم انرژی بگیرند و کیف کنند اما با اینکه یک بازیکن یک شبه رقمش از 10 میلیون تومان به یک میلیارد مي‌رسد برای من عجیب و غیرقابل هضم است. من با این چیزها مخالفم چون آدمی که چنین پولی را مي‌گیرد عملا آینده‌اش نابود شده است. به نظر من پرداخت‌ها باید از روی توانایی فردی و اخلاقی بازیکنان و با نظر کارشناسان مجرب انجام شود.


جدا از ماجرای بازیکنان پرسپولیس به مربیان قبلی اش هم بدهی‌هاي زیادی دارد.
من شنیدم که باشگاه پرسپولیس در مورد علی دایی هم محکوم شده است. جدا از ماجرای ژوزه و پرونده بزرگ او، حالا پرسپولیس در داخل ایران هم به علی دایی بدهکار است. علی دایی تا امروز حرفه‌اي زندگی کرده. در هر تیمی بازی و مربیگری کرده موفق بوده و با جان و دل جلو رفته است. من فکر مي‌کنم که اگر علی دایی حتی سرمربی استقلال هم شود با همین تعصبی که در پرسپولیس داشت کارش را پیش مي‌برد. من فکر مي‌کنم که علی دایی به خاطر دل هواداران مشکلی برای پرسپولیس به وجود نمي‌آورد اما جدا از این‌ها با شناختی که از دایی دارم مي‌دانم که او حتی با برادرش هم تعارف ندارد و از یک ریال این پول هم نخواهد گذشت. به نظر من مشکل دایی و ژوزه نیستند، مشکل آنهایی هستند که اجازه خصوصی شدن به این باشگاه‌ها را نمي‌دهند و جدا از آن توان مدیریت مالی و اقتصادی باشگاه‌هاي پرطرفدار را ندارند. اینها دل شان به حال هوادار نمي‌سوزد و فقط به دنبال موقعیت شغلی برای خودشان هستند. همه شان سرو ته یک کرباس هستند و هیچ تفاوتی با هم ندارند و دوزار هم نمي‌ارزند.


در حالی که تعداد زیادی از پیشکسوتان پرسپولیس بیرون گود هستند باشگاه از پتانسیل این افراد استفاده نمي‌کند و شاید سرنوشت آنها چیزی شبیه مجید نائینی شود.
درست مي‌گویید... خدا بیامرزد مجید نائینی را... قسم مي‌خورم طاهری و قنبرپور در مرگ این عزیز مقصر بودند. طاهری که هیچ ... قنبرپور که ادعای رفاقتش با مجید نائینی مي‌شد‌اي کاش طور دیگری برخورد مي‌کرد. من با مجید زندگی مي‌کردم و عشقش این بود که در تیم‌هاي پایه پرسپولیس خدمت کند. او از جیب خودش مي‌زد تا هوای جوان‌هاي با استعداد شهرستانی را داشته باشد. به خدا اگر مجید در تیم‌هاي پایه پرسپولیس بود نمي‌مرد. یاد شب‌هايي مي‌افتم که مجید به خاطر بعضی از این آقایان و دلال‌هاي اطراف شان با آن سنی که داشت گریه مي‌کرد. الان هم نوبت یعقوب فاطمی مقدم شده است. معمولا آنهایی که سالم کار مي‌کنند و اهل بعضی چیزها نیستند بیشتر اذیت مي‌شوند. در حال حاضر آنجا به محل کثافت کاری‌هاي آدم‌هاي تازه به دوران تبدیل شده... کجاست مجتبی محرمی؟ کجاست ناصر محمدی خانی؟ کجاست احمد عابدزاده؟ چرا یکی نمي‌پرسد به جای ستاره‌هاي پرسپولیس چه کسانی در باشگاه سرکار هستند. یکی نیست بگوید مصطفی قنبرپور به جز سابقه چهارتا بازی و رانندگی طاهری، چه کار کرده؟ بقیه آقایان هم که اگر من در خیابان ببینم نمي‌شناسم. خیلی از آنها یا آبدارچی یا تدارکاتچی و یا آدم آقایان. بی خیال آقا... در دولت طاهری، پیشکسوت کیلویی چند است؟!


در مورد اینکه علی کریمی قرار بود سرمربی نفت شود و بعد کناره گیری کرد و بعد هم با مسوولان فدراسیون کارش به چالش کشید بگو که آیا حقش این بود؟
اولا خيلي خوشحالم اسطوره‌اي مثل علي كريمي خودش را در اولين ايستگاه مربيگري خراب نكرد و خام مديران نفت نشد. البته اميدوارم رفيقم حميد درخشان در اين تيم موفق باشد و البته حميد قواعد اين بازي‌ها رو خوب بلده و حريف كار خودش هست. اما در مورد فدراسيون مخوف تاكت (تاج و ساكت) حرفهاي كريمي به جايي نخواهد رسيد. اينها تو روز روشن قهرماني‌تراكتور را خوردن و آب از آبم تكان نخورد. بازیکنان استقلال را محروم كردن و بجاي اينكه يقه سرمربي شان را بگیرند که براي اولين بار در تاريخ فوتبال جهان ظرف يك‌ماه دو رده سني ملي رو شوهر داد ميان بازيكن آقاي شومن رو محروم مي‌کنند تا او هم پشت اينكار گندكاري‌شان را ماست مالي کند و اين وسط فقط هوادار استقلال ضربه خورد. سراغ پرسپوليس هم خواهند آمد. هم قسم شدن امسال تيم شهرشون يك جام بگيره و اين اتفاق رو رقم خواهند زد. همه مملكت شده باندسازي و همه به تقليد پوتين -مدودوف دارندمديريت مي‌کنند. فدراسيون فوتبال ما هم از همين روش الگوبرداري كرده و اين يعني وا ويلا. دوست داشتم امروز كي روش -برانكو نبودن آنوقت مي ديديم تاج و طاهري الان كجا بودند. این مسایل را رها کن و بنويس علي جان خودتو ناراحت نكن فدراسيون كيلويي چند؟


بهروز رهبری فرد بعد از آن همه حضور در پرسپولیس و کاپیتانی این تیم الان کجاست و چه مي‌کند؟
بهروز جایش در پستوخانه باشگاه هم نيست. گنده‌تر  از بهروز كجاست كه من بخواهم باشم. غصه دارم. غصه مجتبي رو دارم. چرا هرکسی خوش قلبتره بايد عاقبتش گرفتاري باشد. من هم در خدمتتونم. از روي ناچاري رو آوردم به شغل شريف دلالي تا حداقل اجازه خانه و خرج زن و بچمو در بيارم. شايد به‌جاي اينكه مديران پرروي فوتبالي بايستي هواي مارو داشته باشن چندتا رفيق بامعرفت و نازنين در جاي ديگري به احترام آن عرقي كه براي تيمشون ريختيم امروز هواي ما را داشته باشند. حيف كه اجازه نمي‌دهند رسما اسم‌شان را بیاورم و از آنها ممنون باشيم چون قلبشون بزرگ است و صد البته يك مرد واقعي به نام حبيب كاشاني كه حكم برادر بزرگه من و خيلي‌ها را دارد و نماينده همه ما پيشكسوت‌ها در شوراي شهر است. حيف كه قدرش را ندانستیم و اين دوره نيست اما هرجا كه هست اميدوارم خدا به او عزت بدهد. خيلي مردي حاجي همين و بس!