b_Newsکشتی گیران دیگر خیلی با سعید عبدولی فاصله دارند

علی اشکانی: بویری دلش نخواسته که کشتی بگیرد!

تاریخ: 1396/05/13
زمان: 11: 21
نوع: گفتگو
علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد که بویری دلش نخواسته کشتی بگیرد و ایرادی هم نمی توان از او گرفت!

حامد جیرودی/ پس از این که قرار شد سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیم 2016 ریو در مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی پاریس شرکت کند، او مسابقه اول خود ابتدا به مصاف پژمان پشتام رفت و با نتیجه 9 بر دو وی را از پیش رو برداشت.عبدولی در ادامه مقابل شایان عفیفی به روی تشک رفت اما عفیفی پس از ۴۰ ثانیه مبارزه به دلیل مصدومیت نتوانست به مبارزه ادامه بدهد تا عبدولی به فینال انتخابی برسد. در مسابقه نهایی، پیام بویری که چندی پیش در جریان مسابقات انتخابی تیم ملی عنوان نخست را به دست آورده بود، به روی تشک آمد اما بنا به دلایل نامعلوم از انجام مبارزه خودداری کرد تا دست عبدولی به عنوان فرد پیروز بالا برود تا عبدولی به راحتی صاحب دوبنده تیم ملی شود !
پس از این موضوع اعلام شد که بویری به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی فراخوانده شده تا درباره علت کشتی نگرفتن خود توضیح دهد اما وقتی در این رابطه با علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی صحبت کردیم، وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، اعلام کرد که بویری دلش نخواسته کشتی بگیرد و ایرادی هم نمی توان از او گرفت!

از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی چه خبر؟
خدا را شکر شرایط اردو خوب است و تمرینات ما به صورت منظم ادامه دارد. فقط ما زمان کمی داریم اما چاره ای نیست و باید از این فرصت اندک باقی مانده هم استفاده کنیم تا تیم ملی برای مسابقات جهانی آماده شود.

 

تمرینات تیم ملی تا کی ادامه دارد؟
ما تا شروع مسابقات جهانی تمرین خواهیم داشت. فقط در این بین یکی دو روز به ملی پوشان استراحت می دهیم تا بتوانند ریکاوری کنند.

 

سعید عبدولی در حالی برای وزن 75 کیلوگرم انتخاب شد که پیام بویری در فینال انتخابی درون اردویی مقابل او قرار نگرفت و گویا به کمیته انضباطی فراخوانده شده تا توضیح دهد. درست است؟
نه چون کشتی یک ورزش حرفه ای در ایران نیست و آماتور است، نمی توان به او ایرادی گرفت. او یک سهمیه از مسابقات انتخابی تیم ملی به دست آورده بوده و حالا ترجیح داده در انتخابی درون اردویی شرکت نکند و سهمیه اش را از دست بدهد!

 

شما با او صحبت نکردید که چرا در انتخابی با عبدولی کشتی نگرفته است؟
نه صحبتی نداشتیم. او دلش نخواسته که کشتی بگیرد!

 

ولی با این شرایط، عبدولی خیلی راحت از انتخابی سهمیه گرفت!
سعید، بهنام پشتام را شکست داد و شایان عفیفی هم مصدوم بود و بعد از لحظاتی نتوانست کشتی بگیرد و بویری هم که حاضر نشد کشتی بگیرد. شما باید این را هم در نظر داشته باشید که که سعید یکی از کشتی گیران بزرگ ماست و کسانی هم که در این وزن هستند، خیلی با او فاصله دارند. اصلا یکی از دلایلی که سعید از 71 به 75 کیلوگرم آمد، این بود که ما در این وزن خلا داشتیم و می خواستیم با حضور او این خلا را جبران کنیم.

 

حالا با این تفاسیر، امیدوار هستید که عبدولی در مسابقات جهانی به مدال برسد؟
واقعیت این است که سعید در این چند وقت نتوانست تمرکز لازم را داشته باشد و این ممکن است که به او آسیب بزند اما امیدواریم که او در مسابقات جهانی از تجربه بالایش استفاده کند و به موفقیت برسد. به هر حال، او سابقه چندین دوره حضور در مسابقات جهانی را دارد. ضمن این که او با حضور در این رقابت ها هم می تواند خودش را برای المپیک بعدی آماده کند و هم این که از رقبایش عقب نیفتد. در این شرایط امیدواریم که او بتواند به حد نصاب آمادگی لازم برسد و در مسابقات جهانی هم نتیجه مطلوبی را کسب کند.