b_Newsعلی دایی در هر تیمی که بوده، دوست داشته قهرمان شود

ابراهیم صادقی: خیال مسعود شجاعی راحت، کارخانه سایپا را به من نمی‌دهند!

b_News امیدوارم ترابی بتواند مسیر بهتری را با دایی طی کند
تاریخ: 1396/05/11
زمان: 17: 57
نوع: خبر
مراسم تقدیر از ابراهیم صادقی کاپیتان سابق سایپا که روز یکشنبه و همزمان با رونمایی از پیراهن این باشگاه برگزار شد.


حامد جیرودی/ مراسم تقدیر از ابراهیم صادقی کاپیتان سابق سایپا که روز یکشنبه و همزمان با رونمایی از پیراهن این باشگاه برگزار شد، با اتفاق‌‌های جالبی همراه بود و مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی به‌عنوان همبازی پیشین صادقی در این مراسم، با پیامی ویدئویی برای او آرزوی موفقیت کرد. در این ویدئو که برای حاضران پخش شد، شجاعی خطاب به صادقی گفت: «تو الگوی اخلاقی من در فوتبال هستی. امیدوارم با تداوم حضورت در سایپا، شش‌دانگ کارخانه را به نامت بزنند!» تا به این ترتیب شجاعی با صادقی شوخی جالبی کرده باشد. اما این موضوع و نیز شرایط سایپا باعث شد تا به سراغ صادقی که حالا به عنوان دستیار علی دایی در کادر فنی سایپا هم حضور دارد، برویم و با او صحبت کنیم. صادقی در گفت و گویی که با «گل» داشت، در پاسخ شوخی شجاعی گفت مطمئن باشد کارخانه سایپا را به او نمی دهند!


از مراسم تقدیری که برایت در باشگاه سایپا برگزار شد، برای مان بگو.
خیلی مراسم خوبی بود و من از مسوولان  باشگاه و مربیان تیم که باز هم به یاد من بودند، تشکر می‌‌کنم. برای من خیلی خوشحال کننده است که در ذهن مردم به عنوان یک بازیکن وفادار شناخته شده‌ام و حالا بعد از دوران بازنشستگی هم در خدمت باشگاه سایپا هستم و همان طور که می‌‌دانید در این فصل هم به عنوان دستیار آقای دایی در کادرفنی حضور دارم که از ایشان هم تشکر می‌‌کنم.


این یکی، دو ماهی که به طور رسمی مربی شده ای، چطور بوده است؟
من قبلا  هم این را گفته بودم که تجربه دوران بازیگری با مربیگری بسیار فرق می‌‌کند و حالا باید چیزهای زیادی را یاد بگیرم. به خصوص از علی آقا که حالا کنارشان هستم. این که بازیکن خوبی بودی، دلیل نمی شود که حتما مربی خوبی هم شوی و اگر بازیکن متوسطی هم بودی، دلیل نمی‌شود مربی بزرگی نشوی و باید تجربه‌‌های زیادی در این عرصه به دست آورد. من هم کلاس درجه C آسیا را گذرانده‌ام و حالا از هفته آینده باید در کلاس درجه B مربیگری شرکت کنم.


کار کردن با علی دایی چطور است؟
خب همان طور که می‌‌دانید من و علی آقا سابقه همکاری با هم را داشتیم و در سال 85 هم قهرمان لیگ ششم شدیم. ایشان از هفته پنجم به بعد در آن فصل سرمربی سایپا شدند و به عنوان بازیکن هم کنار ما بودند و بعد هم که سرمربی تیم ملی شدند، من دعوت می‌‌شدم و در آن مقطع بیشترین بازی‌‌های ملی ام را انجام دادم. علی آقا بعد از رفتن از سایپا هم به من لطف داشت و حالا هم که به من اطمینان داشته اند و در کادرفنی شان هستم و این بسیار برایم ارزشمند است.


بازی اول‌تان با سپاهان یک - یک مساوی شد. بازی چطور بود؟
بازی خیلی خوبی بود اما تیم ما تیم جوانی است و 70 درصد نسبت به فصل گذشته دچار تغییرات شده است. ما می‌‌توانستیم در این بازی هم برنده باشیم اما این اتفاق نیفتاد و فکر می‌‌کنم به زمان بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنیم.


البته مهدی ترابی گل بسیار زیبایی را به ثمر رساند.
بله مهدی گل از راه دور خوبی زد. او جوان بسیار با استعداد و آینده داری است که می‌‌تواند پیشرفت کند و امیدوارم در کنار علی آقا بتواند مسیر بهتری را طی کند.


بازی بعدی تان هم که با صنعت نفت آبادان است.
بله. بازی سختی در پیش داریم. نفت هفته گذشته موفق شد که استقلال را شکست دهد. البته همه بازی‌‌های لیگ سخت است اما ما در خانه بازی می‌‌کنیم و امیدوارم که بتوانیم به موفقیت برسیم.


سایپا فصل گذشته در هفته آخر در لیگ برتر ماندنی شد. فکر می‌‌کنی تیم تان در این فصل چه رتبه ای به دست آورد؟
ما در فصل گذشته شرایط سختی داشتیم اما درباره این فصل باید بگویم که علی آقا در هر تیمی که بوده، دوست داشته که قهرمان شود و به موفقیت برسد و همین روحیه اش را به تیم ما نیز تزریق کرده است و بچه‌‌های ما دوست دارند در هر مسابقه ای برنده باشند اما این که چه رتبه ای را کسب می‌‌کنیم، مشخص نیست و در کل جذابیت فوتبال به این است که قابل پیش بینی نیست.


راستی در مراسم تقدیر از تو پیامی ویدئویی از مسعود شجاعی پخش شد که به شوخی به تو گفت امیدوارم با تداوم حضورت در سایپا، ششدانگ کارخانه را به نامت بزنند!
(می‌خندد) بله مسعود این پیام را داد اما خیال او راحت باشد. کارخانه سایپا را به من نمی‌دهند!


به نظر می‌‌رسد که با شجاعی دوستی ویژه‌ای داشته باشی.
بله همین طور است. مسعود از دوستان قدیمی ماست که با هم در سایپا همبازی بودیم و او از سایپا بود که مطرح شد و به تیم ملی راه پیدا کرد و حالا کاپیتان تیم ملی شده است و من هم برای او آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.