b_Newsهم کادرفنی و هم شورای فنی حسین خانی را برای مسابقات جهانی تایید کرده اند

عباس حاج کناری: این تیم می تواند مانند کراسنویارسک شود

تاریخ: 1396/05/14
زمان: 14: 58
نوع: گفتگو
حاج کناری، به این موضوع اشاره کرد که این تیم هم به آن تیمی که در کراسنویارسک روی تشک رفت، شباهت دارد.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد در حالی خود را برای حضور در مسابقات جهانی 2017 پاریس آماده می کند که 20 سال پیش، مربیان فعلی این تیم، یعنی محمد طلایی و عباس حاج کناری با کسب دو مدال طلا در اوزان 58 و 63 کیلوگرم، ستاره های ایران در مسابقات جهانی کراسنویارسک لقب گرفتند. حالا حاج کناری در گفت وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که این تیم هم به آن تیمی که در کراسنویارسک روی تشک رفت، شباهت دارد.

 

شرایط اردوی تیم ملی کشتی آزاد در آستانه مسابقات جهانی به چه صورت است؟
بچه های ما با توجه به بضاعتی که داریم، تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته اند.این اردو کاملا تحت فشار برگزار شد.

 

به نظرتان ملی پوشان می توانند مدال های خوش رنگی را در پاریس به دست آورند؟
اگر از الان بخواهیم پیش بینی کنیم که چند مدال می گیرند اشتباه است. چرا که تیم های قدرتمندی مثل آمریکا و روسیه حضور دارند و باید دید که در روز مسابقه چه اتفاقی می افتد اما اگر این تیم هم مثل زمان ما در کراسنویارسک باشد، می توان به آن امیدوار بود. در بین ملی پوشان ما، حسن یزدانی شانس مدال دارد اما رنگ آن را باید خودش مشخص کند، چرا که مسابقات سختی را در پیش دارد. در 61 کیلوگرم هم اگر بهنام احسان پور به خودباوری برسد، می تواند به مدال برسد و همچنین مصطفی حسین خانی که از دیگر کشتی گیران ماست که می تواند مدال بگیرد.

 

یعنی قرار شده حسین خانی به جای سعید داداش پور که نفر اول انتخابی وزن 70 کیلوگرم شده بود، به مسابقات جهانی برود؟!
بله هم کادرفنی و هم شورای فنی حسین خانی را برای مسابقات جهانی تایید کرده اند. چون داداش پور هم به حسین خانی باخته بود و هم یک باخت به جمال عبادی داشت.ضمن این که یک سری انتقادها هم مطرح شده بود. سعید هم باید خودش را نشان بدهد و مسابقات ایندورگین که رقابت های داخل سالن آسیاست، فرصت خوبی است تا او خودش را ثابت کند.

 

به مسابقات جهانی کراسنویارسک اشاره کردید. شما آن موقع که طلا گرفتید، اولین دوره ای بود که در مسابقات جهانی حضور داشتید؟
نه من سومین دوره ای بود که همراه تیم ملی بودم. در مسابقات سال 1995، المپیک 1996 آتلانتا و 1997 کراسنویارسک اما در این رقابت ها برادران خادم، عباس جدیدی و اکبر فلاح حضور نداشتند و ما مثل حالا با تیم جوانی شرکت کرده بودیم و در چند وزن به مدال رسیدیم. خود من در کراسنویارسک زیاد تمرین نکرده بودم اما صحبت های خوبی که امیررضا و رسول خادم با من انجام دادند و به من روحیه دادند، باعث شد تا به مدال طلا برسم و این بچه ها هم باید انگیزه کافی پیدا کنند.


شما و محمد طلایی، طلا گرفتید؟
بله ما طلا گرفتیم و علیرضا حیدری هم برنز گرفت.

 

در یکی دو روز گذشته، عکس هایی را با کمیل قاسمی منتشر کردید. شرایط او چطور است؟
کمیل در حال حاضر تمرینات خودش را دنبال می کند. حضور در مسابقات جام جهانی، اردوهای تیم ملی و نیز مسابقات انتخابی فشار زیادی به او وارد کرده بود اما حالا بهتر شده است.

 

مصدومیت گردن اش بهتر شده؟
نه هنوز این مصدومیت را با خود دارد اما به دکترها در ارتباط است تا به ریکاوری بپردازد و بعد از مدتی تمرینات سنگین اش را دوباره آغاز کند.او در ظاهر که خوب بود و در اردو به بچه ها روحیه می داد اما این که درونش چه می گذرد را بازگو نکرد. با این حال با روحیه خوبی که من از کمیل سراغ دارم، فکر می کنم که او می تواند دوباره به جایگاه قبلی خود برگردد.

 

یدا... محبی که جانشین کمیل در 125 کیلوگرم شده، چه وضعیتی دارد؟
خدا را شکر یدا... هم خیلی خوب است. بسیار خوشحالم که او خودش را باور کرده و عزم اش را جزم کرده تا به موفقیت برسد و خودش هم می گوید به خاطر اسم کمیل هم که شده، می خواهد شایستگی هایش را در این وزن نشان دهد تا جایگاه جهانی کمیل را حفظ کند.