b_Newsمنصوریان به حاج محمدی و رفقا رسید

بنزین سبز و ماشین سبز!

تاریخ: 1395/11/12
زمان: 23: 35
نوع: گزارش
ستقلال در حالی به تبریز سفر کرده است که امیدوار است در نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرد.

حامد جیرودی / آبی‌ها به دنبال تداوم برد. استقلال در حالی به تبریز سفر کرده است تا بازی برگشت خود را مقابل سبزپوشان ماشین‌سازی برگزار کند که حالا امیدوار است با جوانان خود که به آن‌ها بنزین سبز مي‌گویند، در نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرد و شرایط خود را در بالای جدول به ثبات برساند. هرچند که اتفاق‌هاي بیرون از زمین فوتبال این باشگاه و حاشیه‌هایی که به علت محرومیت استقلال در نقل‌وانتقالات با حکم فیفا به وجود آمده و آبی‌ها را از استفاده از بازیکنان جدیدشان یعنی آندرانیک تیموریان، سرور جباروف و البته بازگشت روزبه چشمی به لیست محروم کرده است، باعث شده تا آن‌ها همچنان با مشکلات زیادی دست به گریبان باشند.
آن‌ها اما امروز در شرایطی مقابل ماشین سازی قرار مي‌گیرند که در دو بازی قبلی خود مقابل صنعت نفت آبادان و پیکان به پیروزی رسیدند تا با 31 امتیاز در رده چهارم جدول قرار بگیرند. شاگردان علیرضا منصوریان، حالا این شانس را دارند تا در صورت پیروزی برابر ماشین سازی و شکست یا تساوی ذوب آهن مقابل صبا، حتی به رده سوم هم صعود کنند. هر چند که دست به دست دادن این شرایط برای سوم شدن استقلال در هفته بیستم، کمی سخت به نظر مي‌رسد!
اما به نظر مي‌رسد که آبی‌پوشان پایتخت، کار سختی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز داشته باشند. ماشین سازی اگرچه جزو تیم‌هاي انتهای جدول در این فصل بوده و نتیجه نگرفته اما با حضور فرهاد کاظمی در نیم فصل دوم، به وضعیت بهتری دست پیدا کرده است. سبزقباها با این که همچنان یک برد در کارنامه خود دارند و مدت‌هاست طعم شیرین برد را نچشیده‌اند اما راحت هم نمی‌بازند. این تیم پس از تساوی بدون گل برابر صبا، در داربی تبریز هم رقیب قدیمی خود تراکتورسازی را با تساوی صفر- صفر متوقف کرد تا دو امتیاز حساس از کف شاگردان امیر قلعه نویی برود. آن‌ها حالا به دنبال این هستند که مانند بازی قبل باز هم سد راه یک تیم بزرگ شوند و همانند بازی رفت که استقلال را با تساوی یک- یک متوقف کردند، باز هم از آبی‌ها امتیاز بگیرند و یا حتی این تیم را شکست دهند.
استقلال در این مسابقه سید مجید حسینی و فرشید اسماعیلی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. ضمن این که هرایر مگویان همچنان مصدوم است و جابر انصاری نیز به علت نگرفتن مطالبات خود در قهر به سر مي‌برد! اما مهم‌ترین غایب استقلال کاوه رضایی است که دلیل بازی نکردن او مصدومیت عنوان شده اما باید به این نکته توجه داشت که او دو اخطاره است و منصوریان نمی‌خواست با به میدان فرستادن او و احتمال گرفتن کارت زرد سوم، مهاجم اصلی تیمش را در داربی تهران از دست بدهد! در این شرایط، احتمال اضافه شدن بازیکنانی چون خسرو حیدری و سیدمحسن کریمی به ترکیب وجود دارد و منصوریان امیدوار است تا بازيکنانی چون علی قربانی و بهنام برزای گره‌گشای تیمش باشند.
در سمت مقابل، ماشین‌سازی هم بهمن کامل مدافع خود را به دلیل محرومیت ندارد اما پیام صادقیان به شرایط خوبی برگشته و احتمالا برابر استقلال هم از انگیزه زیادی برخوردار است . البته حضور محمد امین حاج محمدی مدافع میلیاردی سابق استقلال در ترکیب ماشین سازی که منصوریان در نیم فصل اول، یک دقیقه هم به او بازی نداد، از نکات جذاب این مسابقه است. بازیکنی که در بازی قبل با یک تکل به موقع مانع از باز شدن دروازه سیدمهدی اسلامی دروازه بان ماشین سازی پس از ریباند پنالتی شد و حالا هم مي‌خواهد خودش را به رخ منصوریان بکشد!
در این شرایط باید دید استقلال مي‌تواند پس از باخت به تراکتورسازی و تساوی برابر گسترش فولاد و ماشین‌سازی، اولین برد خود مقابل تیم‌هاي تبریزی در این فصل و سومین برد پیاپی خود در پیش داربی را به دست آورد و یا با نتیجه‌گیری ماشین‌سازان، با وضعیت دیگری به استقبال داربی مي‌رود!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.