b_Newsتفتیان عقب ماند، حدادی زورش نرسید

ستاره های آسیا در لندن خاموش شدند

تاریخ: 1396/05/13
زمان: 13: 27
نوع: گزارش
لندن، شهری که احسان حدادی در آن توانست با گرفتن اولین مدال المپیک دوومیدانی ایران تاریخ ساز شود، اما این بار به او روی خوش نشان نداد.

نگار رشیدی

لندن، شهری که احسان حدادی در آن توانست با گرفتن اولین مدال المپیک دوومیدانی ایران تاریخ ساز شود، اما این بار به او روی خوش نشان نداد.

شانزدهمین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی جهان در حالی از جمعه در لندن آغاز شد که دو ستاره دوومیدانی آسیا در آن افول داشتند.

 

دیسک حدادی به نیمه نهایی نرسید

احسان حدادی، حسن تفتیان، حسین کیهانی و علی ثمری در حالی سهمیه ورود به قهرمانی جهان که هر دو سال یک بار برگزار می شود را به دست آوردند که در همان آغاز راه ثمری نتوانست حد نصاب این مسابقات را به دست بیاورد و در نهایت به نوعی به عنوان عضو افتخاری تیم را در این سفر همراهی کرد.

اما حدادی که انتظار می رفت بعد از طلایی شدنش در قهرمانی آسیا در جهان هم روی سکو باشد، در پرتاب های اول و دوم خود رکوردهای 03/63 و 22/61 را ثبت کرد و با پرتاب نه چندان خوب سومش و ثبت رکورد 92/60 در گروه خود نهم شد تا صعودش به نیمه نهایی به نتایج رقیبانش در گروه B گره بخورد. در نهایت این نایب قهرمان المپیک لندن بود که با توجه به عملکرد نفرات حاضر در گروه B به جمع 12 نفر نرسید و با عنوان پانزدهمی از مسابقات خداحافظی کرد تا تنها مدالش در مسابقات قهرمانی جهان برنز سال 2011 کره جنوبی باشد.

یکی از اتفاقات ویژه مسابقات پرتاب دیسک، دیدار دوباره حدادی و روبرت هارتینگ آلمانی بود. رقیبی که در المپیک 2012 با هم سرشاخ شدند و شادی عجیب و طولانی هارتینگ پس از پیروزی بر حدادی هنوز از یاد نرفته است.

 

رکوردی که سریع نبود

نفر بعدی که وداع زودهنگامی با مسابقات داشت حسن تفتیان بود. کسی که تبلیغات زیادی برای این میدان کرد و البته بعد از تاخیری که در رسیدن ویزاها شکل گرفت، تفتیان برای یادآوری تاریخ به مسابقات جهانی داخل سالن آمریکا اشاره کرد که به خاطر نرسیدن ویزا شانس حضور در این مسابقات را از دست دادند.

تفتیان که در دوره قبلی این مسابقات با رکورد 10:10 به مرحله نیمه نهایی رسیده بود، این بار می خواست کاری بزرگ تر انجام بدهد اما ثبت رکورد 10:34 ثانیه برای تحقق این هدف و رسیدن به مرحله نهایی کافی نبود. شاید مثبت ترین اتفاقی که برای او افتاد رقابت در گروه اوسین بولت سریع ترین مرد جهان بود. این اتفاق به نوعی تلخی مسابقه ندادنش در دایموندلیگ موناکو با بولت را از بین برد.

تفتیان در مسابقات قهرمانی آسیای هند با رکورد 10:25 ثانبه مانند حدادی روی سکوی قهرمانی ایستاد.

 

آخرین بازمانده

حسین کیهانی آخرین نماینده ایران است که امروز کار خود را در دور مقدماتی مسابقات 3000 متر با مانع آغاز می کند. باید صبر کرد و دید که قهرمان آسیا این مرحله را پشت سر می گذارد یا مانند دو نماینده دیگر کشورمان خیلی زود با پیست رقابت خداحافظی می کند. کیهانی در هند برای رسیدن به مدال طلا رکورد 8:43:82 را ثبت کرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.