b_Newsتحلیف، سلفی و علی‌آقای کریمی

جای تو خالی نبود مرد!

تاریخ: 1396/05/16
زمان: 13: 07
نوع: خبر
رسول بهروش

روز شنبه مراسم تحلیف حسن روحانی به عنوان رییس دولت دوازدهم در حالی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که این مراسم حاشیه‌های زیادی داشت. در بخش ورزشی ماجرا، تعدادی از ستاره‌های سرشناس حامی روحانی از چند روز پیش از تحلیف به این مراسم دعوت شده بودند که برخی از آنها در بهارستان حاضر شدند. علی پروین، علی دایی و کریم باقری، از جمله ورزشکارانی بودند که عصر اولین روز هفته را با کت و شلوار رسمی در صحن مجلس پشت سر گذاشتند. با این وجود اما یکی از مهم‌ترین چهره‌های فرا خوانده شده به این مراسم دعوت مسوولان مربوطه را نپذیرفت و در تحلیف شرکت نکرد. آدم‌های زیادی وجود ندارند که در چنین موقعیتی این تصمیم را بگیرند، بنابراین حدس زدن نام او نباید چندان دشوار باشد؛ علی کریمی! جادوگر فوتبال ایران پس از آنکه به مجلس دعوت شد، با طرح این موضوع که آدم سیاسی نیست و در مراسم‌های سیاسی هم شرکت نمی‌کند قید نشست و برخاست با اهالی قدرت را زد تا بار دیگر تفاوت‌هایش را به رخ بکشد.
«چقدر جای تو روی آن صندلی خالی نبود»؛ شاید این درست‌ترین جمله‌ای باشد که بتوان بعد از تماشای مراسم روز شنبه، خطاب به علی کریمی به زبان آورد. آقای شماره هشت قطعا در زندگی ورزشی‌اش تصمیمات اشتباه بسیار زیادی گرفته؛ از کتک زدن داور در اوج جوانی تا شوت کردن ساک پزشکی در بلوغ حرفه‌ای و حتی پذیرفتن سرمربیگری نفت بحران‌زده در آغاز میانسالی. با این همه اما، کریمی به شکل عجیبی عمده تصمیمات اجتماعی و غیرورزشی‌اش را درست و دقیق گرفته و هر روز بر اعتبار و ارزش خودش افزوده است. او انگار دقیقا می‌داند چه زمانی در چه موقعیتی باید قرار داشته باشد. در ماجرای همین انتخابات اخیر، کریمی به عنوان یک شهروند به میدان آمد و با افشای بی‌پروای رای خودش، مردم را به مشارکت در انتخاب سرنوشت‌شان تشویق کرد، اما او هرگز عادت ندارد تا پهن شدن سفره در بزم باقی بماند. کریمی انتخابش را می‌گوید و آنچه را درست می‌پندارد با مردم در میان می‌گذارد، اما به وقتش با آن ادبیات اعتراضی منحصربه‌فرد نسبت به هوای اهواز در صفحه رییس‌جمهور غوغا به پا می‌کند و باز به وقتش کارت دعوت به مراسم تحلیف را از جلوی چشمش کنار می‌زند؛ چه اینکه کریمی هرگز هم‌نشینی با اصحاب قدرت را به عنوان پاداش همراهی‌اش با مردم نپذیرفته است.
«چقدر جای تو روی آن صندلی خالی نبود»؛ بار دیگر این جمله را زمانی باید خطاب به علی کریمی فریاد زد که تصاویر صف سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با سرکار خانم موگرینی منتشر می‌شود و دل آدمی را به درد می‌آورد. آیا اینها همان نمایندگی بودند که دو ماه پیش با افتخار می‌گفتند موقع حملات تروریستی داعش روی صندلی‌شان باقی مانده‌اند و کار عادی‌شان را کرده‌اند؟ پس چرا یک زن غربی باید با اینها کاری بکند که داعش نکرد؟ راستی اینها نمایندگان واقعی مردم هستند یا یکی مثل علی کریمی که اسمش در هیچ لیستی نیست، اما خیلی از اوقات بی‌منت و چشمداشت حرف دل همین ملت را می‌زند؟ اصلا همان بهتر که هفته‌ات را جای دیگر و جور دیگری شروع کردی؛ انصافا حیف شما بود علی‌آقا....!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.