b_Newsماجراها و روایت‌های مختلف در مورد اخراج دستیاران

به جرم تمرد!

تاریخ: 1395/11/13
زمان: 02: 57
نوع: خبر
کارلوس کی‌روش بالاخره پس از مدت‌ها غیبت در تشکیلات فوتبال بعدازظهر دیروز در فدراسیون فوتبال آفتابی شد.

ایرج باباحاجی / کارلوس کی‌روش بالاخره پس از مدت‌ها غیبت در تشکیلات فوتبال بعدازظهر دیروز در فدراسیون فوتبال آفتابی شد. مرد پرتغالی با ورود به ساختمان فدراسیون با کارکنانی که در طبقه اول حضور داشتند احوالپرسی کرده و با یکی، دو ارباب‌رجوع عکس یادگاری سلفی گرفت. تصایری که به وضوح با دقت در آن می‌شد به ناراحتی او پی برد. ناراحتی بابت اتفاقات اخیر که از اردوی تیم‌ملی در امارات کلید خورده و به هیات‌رییسه ختم شد.


اخراج ایرانی‌های تیم‌ملی
اما عجیب‌ترین اتفاق روز گذشته غیبت مترجم، مدیر رسانه، آنالیزور مارکار آقاجانیان بود که در نشست‌های قبلی زودتر از او به فدراسیون می‌آمدند تا مقدمات کار را هماهنگ کنند که این بار خبری از آنها نبود. غیبتی که با شایعه اخراج آنها همراه و احتمالا دیگر شاهد حضور آرین قاسمی، مهرداد خانبان، معتمد، مارکار آقاجانیان و جواد نکونام در کنار مرد پرتغالی نخواهیم بود. موضوعی که با تعویض راننده نشان می‌دهد کی‌روش کوتاه‌بیا نبوده و عذرشان را خواسته است.


کی‌روش: این جا من رییسم
اما درباره علت اخراج دستیاران ایرانی مرد پرتغالی چند شایعه به عنوان علت برکناری آنها شنیده می‌شود. یک روایت به اردوی امارات مربوط می‌شود که کی‌روش آنها را هم همراه ملی‌پوشان پرسپولیس گفته بود به تهران برگردند که قبول نکرده و از فدراسیون استعلام گرفته‌اند چکار کنند. ماجرایی که به گوش مرد پرتغالی رسیده و اشاره کرده که این جا در تیم‌ملی من رییس هستم و نباید از کس دیگری اجازه بگیرید، ماجرایی که با ناراحتی او همراه و باعث اخراج شده است.


روایت دوم؛ فدراسیون را چه کسی اداره می‌کند!
اما روایت دوم به اختلافاتی مربوط می‌شود که این روزها به صورت نامحسوس بین رییس و نایب‌رییس اول کلید خورده و رفقایشان مشغول ریختن آب در آسیاب این اختلافات هستند. امیر عابدینی در گفت‌وگو با یک روزنامه ورزشی مدعی می‌شود که فدراسیون توسط کفاشیان که در سایه قرار گرفته اداره می‌شود و تاج اهل پیگیری کارهای مهم نیست. گروهی دیگر مدعی هستند تاج روال کار را می‌داند و کفاشیان و دوستانش می‌خواهند آنها را ناقص جلوه دهند. در این باره حتی شنیده می‌شود بعد از حملات مرد پرتغالی به رییس سابق فدراسیون باعث ناراحتی و پشیمانی او شده که چرا به حرف‌های وزیر ورزش قبلی که خواهان عدم تمدید قرارداد کی‌روش بود عمل نکرده و خود  را مقابل آنها قرار داده است.
با این حال در این باره زمزمه می‌شود که کفاشیان هنوز برخی دوستان خود را در کمیته تیم‌های ملی و سایر بخش‌ها حفظ کرده و برای رسیدن به اهداف خود از آنها استفاده می‌کند. شایعه‌ای که تاج بعد از شنیدن آن بلافاصله مشغول تسویه و برکناری این افراد از قسمت‌های مختلف فدراسیون و تیم‌ملی شده که اخراج همین دستیاران هم شامل آن می‌شود که از کی‌روش خواسته همه را کنار گذارد که همین هم شد و مرد پرتغالی از راننده تا مدیر رسانه و مربیان و مترجم و آنالیزور را کنار گذاشت تا حرفی باقی نماند.


آخر و عاقبت چه خواهد شد
اما آنچه مسلم است دود این اختلافات فقط به چشم هواداران تیم‌ملی می‌رود که نگران سرنوشت آن هستند. البته از سویی دیگر باید صبر کرد و دید که این اختلافات به کجا ختم شده و آخر و عاقبت چه خواهد شد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.