b_Newsمی‌خواهیم مثل فصل قبل رکورد بهترین خط دفاع را ثبت کنیم

لطفي: با هفت گل‌ نشان دادیم تیم تارتار هجومی است نه دفاعی!

تاریخ: 1396/05/16
زمان: 15: 05
نوع: خبر
پارس‌جنوبی جم توانست یک گام قدرتمند دیگر در لیگ بردارد و پیکان مجید جلالی را در «جم» بعد از گسترش فولاد حسابی گلباران کند‌.


سیدیاسر رضوی / پارس‌جنوبی جم توانست یک گام قدرتمند دیگر در لیگ بردارد و پیکان مجید جلالی را در «جم» بعد از گسترش فولاد حسابی گلباران کند‌. برای رسیدن پارس جنوبی به این جایگاه در جدول شاید همگان به خط حمله تیم تارتار نگاه شان جلب شده اما در خط دفاعی این تیم مجتبی لطفی در کنار دیگر دفاع‌ها عملکردی خوب از خود به جای گذاشته است‌. لطفی از تهاجمی بودن تیم تارتار به عنوان یک نقطه قوت یاد مي‌کند و مدعی است عیار این تیم در بازی با سپاهان معلوم مي‌شود‌. این مدافع جوان اما باتجربه که در ابتدای فصل مدنظر استقلال بود با عملکردش در این دو بازی نشان داده که استقلالی‌ها شاید از جذب نکردن او حسابی پشیمان شده باشند‌.


بازی دوم لیگ را هم پارس جنوبی با برد به پایان رساند‌. بازی با پیکان چطور بود؟
بازی خوبی را در خانه و در حضور هواداران خودمان انجام دادیم و خوشحالم که به بهترین شکل بازهم ما را مورد حمایت خودشان قرار دادند‌. واقعا شرایط سختی را در ورزشگاه برای پیکان به وجود آورده بودند و باعث شد همان 10 دقیقه ابتدایی بازی کم بیاورند و از طرف دیگر هم تیم عالی کار کرد‌. به نظرم در این بازی عملکردمان عالی بود و همه بازیکنان به بهترین شکل خودشان را نشان دادند‌.


با این برد بازهم صدرنشینی را به دیگر تیم‌های مدعی از جمله پرسپولیس تعارف نکردید؟
درست است پارس جنوبی از لیگ یک آمد و شاید هیچ‌کس روی ما حساب باز نمی کرد اما نشان دادیم هر بازی برای ما حکم فینال را دارد و با تفکر آقامهدی (تارتار) که این مساله را مدام به تیم تذکر مي‌دهد در هر بازی با تمام قوا و برای برد به میدان مي‌رویم و برای هر مسابقه یک برنامه خاص داریم‌. تا الان خدا را شکر شرایط خوب بوده اما به نظر من عیار اصلی پارس جنوبی جم در بازی هفته آینده مان مقابل سپاهان مشخص مي‌شود‌. تیمی ریشه دار و پرآوازه که هر تیمی مقابل آن کار سختی دارد‌.


به نظرت این سپاهان که شروع خوبی نداشته مي‌تواند حریف سرسختی برای پارس جنوبی و مشخص شدن عیار آن باشد؟
به نظر من نتیجه‌اي که برای سپاهان مقابل پدیده رقم خورد یک اتفاق بود و اگر این بازی چند بار دیگر هم برگزار شد چنین نتیجه‌اي به دست نخواهند آورد‌. سپاهان تیم ریشه‌دار و قدرتمندی است اما ما هم با دو برد پیاپی که به دست آوردیم شرایط روحی و روانی خوبی داریم و تمرینات منظم و با برنامه‌اي را برای این بازی آغاز کرده‌ایم‌. الان اردوی خوبی در تهران برای این بازی داریم و در این بازی هم برای برد به میدان مي‌رویم‌.


با توجه به صحبتی که داشتی آیا اگر از سپاهان هم عبور کنید و عیارتان مشخص شود آن موقع مي‌شود پارس جنوبی را تیمی مثل استقلال خوزستان لیگ پانزدهم مدعی قهرمانی دانست؟
صددرصد! همین الان هم با بچه‌ها صحبت مي‌کنیم همه این باور را دارند که در لیگ امسال کارهای بزرگی رقم خواهیم زد و مي‌توانیم یک استقلال خوزستان دیگر شویم‌. بچه‌‌هاي پارس جنوبی هم پتانسيل و هم اعتماد به نفس لازم را دارند و این را در عمل نشان دادیم‌. همه فکر مي‌کردند ما تیمی هستیم که دفاعی بازی مي‌کنیم و مي‌گفتند سبک مربيگري مهدی تارتار اینگونه است اما دیدید در دو بازی اول نشان دادیم که یکی از هجومی ترین تیم‌‌هاي لیگ هستیم و فوتبال بسته‌اي را انجام نمی‌دهیم و به ثمر رساندن هفت گل خودش اثباتی بر این ادعایی است که من دارم‌.


با رفتن طیبی خیلی‌ها نگران خط دفاعی جوان پارس جنوبی بودند اما در عمل با خوردن سه گل نشان دادید از این نظر هم خیال تارتار مي‌تواند راحت باشد؟
در خط دفاعی امسال آقامهدی نفرات فصل قبل را حفظ کرد و ایمان سلیمی هم که بازیکن خوبی است به ما اضافه شد‌. مطمئن باشید یک مقدار زمان لازم داریم تا به هماهنگی بیشتر برسیم اما شک نکنید امسال در لیگ برتر به دنبال تکرار رکورد فصل قبل در لیگ هستیم و مي‌خواهیم با کمترین گل خورده یک کارنامه موفق از خودمان در خط دفاعی پارس جنوبی به ثبت برسانیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.