b_Newsکلاف تیراندازی کی باز می شود؟

در جست و جوی رییس، فصل 3 !

تاریخ: 1396/05/18
زمان: 13: 10
نوع: گزارش
گویا قرار نیست حواشی و مشکلات فدراسیون تیراندازی به پایان برسد و با وجود انتخاب رییس جدید هنوز اختلافات بر سر ریاست این فدراسیون پابرجاست.

گویا قرار نیست حواشی و مشکلات فدراسیون تیراندازی به پایان برسد. از وقتی بحث دو شغله بودن سیدمهدی هاشمی رییس سابق تیراندازی شکل گرفت، حجم بیشتری از انتقادات و مشکلات هم گریبان این ورزش مدال آور را گرفت.

سال 93 وقتی انتخابات تیراندازی برگزار شد و مهدی هاشمی به ریاست فدراسیون رسید، بحث دو شغله بودن او پیش کشیده شد و دیوان عدالت اداری رای به ابطال انتخابات داد. اما بعد از پیگیری های هاشمی دیوان رایی که داده بود را منتفی اعلام کرد تا ریاست هاشمی رسمی شود.

با این حال مشکلات بر سر ریاست هاشمی به قوت خود باقی ماند تا اینکه وزارت ورزش و جوانان هاشمی را برکنار و انتخابات فدراسیون را برگزار کرد. انتخاباتی که خود وزیر ورزش هم به همراه معاونش داورزنی در آن حاضر شد تا به رسمیت آن اضافه کند.

 

دوربرگردان به سمت هاشمی

دیوان عدالت اداری که خود پیش از این حکم به رییس نبودن هاشمی داده بود، دو روز قبل از انتخابات فدراسیون طی نامه ای به وزارت ورزش اعلام کرد حکم قبلی باطل شده و هاشمی همچنان رییس تیراندازی است. وزارت ورزش هم با اعلام اینکه حکمی به دست شان نرسیده انتخابات را برگزار کرد.

با این حال هاشمی از موضع خود کوتاه نیامد و بارها عنوان کرد که نه تنها خودش، بلکه فدراسیون جهانی هم او را به عنوان رییس فدراسیون می شناسد. این موضوع هم که دبیر فدراسیون تهدید به جریان انداختن موضوع در فدراسیون جهانی کرد، کنار بماند بهتر است!

اما جنگ ریاست فدراسیون با وجود انتخاب علی دادگر همچنان ادامه دارد. دیوان عدالت اداری روز دوشنبه در نامه‌ای جدید به وزارت ورزش اعلام کرد این وزارتخانه یک هفته فرصت دارد تا تکلیف فدراسیون را مشخص کند.

 

فدراسیون جهانی کوتاه آمد

 از سوی دیگر شنیده می شود فدراسیون جهانی تیراندازی نام مهدی هاشمی و نواب نوری را به عنوان رییس و دبیر فدراسیون از روی سایت جهانی حذف کرده است. این در حالی است که فدراسیون جهانی تا مدتی پیش بر ریاست مهدی هاشمی تاکید داشت و حتی در اجلاس‌هایش اجازه حضور مبینی که در آن زمان سرپرست فدراسیون بود را هم نداد. برخی مدعی هستند فدراسیون جهانی نیز انتخابات 20 تیر را به رسمیت شناخته و نامه تایید این انتخابات نیز به زودی به فدراسیون و کمیته ملی المپیک ارسال خواهد شد.

با تمام این اتفاقات مهدی هاشمی هنوز روی حرف خود مبنی بر اینکه «من هنوز رییس هستم» استوار است و گویا قرار نیست این کلاف سردرگم ریاست فعلا باز شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.