b_Newsحریفان ام در مسابقات جهانی را می شناسم

حسین نوری: سوریان هم کم کم ستاره شد!

تاریخ: 1396/05/18
زمان: 14: 32
نوع: گفتگو
حسین نوری ابراز امیدواری کرد که کشتی گیران فعلی بتوانند پا جای پای ستاره های این رشته بگذارند.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی در حالی خود را برای حضور در مسابقات جهانی پاریس آماده می کند که بسیاری از کشتی گیران این تیم برای اولین بار است که در این رقابت ها حضور پیدا می کنند. یکی از این ملی پوشان حسین نوری در وزن 85 کیلوگرم است که در امسال در مسابقات قهرمانی آسیا که در دهلی هند برگزار شد، به مدال طلا دست یافت و حالا امیدوار است که در مسابقات جهانی هم به موفقیت دست پیدا کند. این کشتی گیر کرجی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که کشتی گیران فعلی بتوانند پا جای پای ستاره های این رشته بگذارند.

 

برای حضور در مسابقات جهانی استرس نداری؟
نه استرس که ندارم. خوشبختانه حریفان ام را که قرار است با آن ها در وزن 85 کیلوگرم کشتی بگیرم را می شناسم و قبلا با آن ها کشتی گرفته ام و حالا هم دارم خودم را آماده می کنم تا دوباره با آن ها رو در رو شوم.

 

حالا که با آن ها مسابقه داده ای، برده ای یا باخته ای؟
هم برده ام و هم باخته ام اما امیدوارم که در مسابقات جهانی روز خوب من باشد و بتوانم با پیروزی مقابل حریفانم به موفقیت برسم.

 

شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی؟
ما در این مدت خیلی خوب تمرین کرده ایم و الان هم در حال آماده سازی خود در روزهای آخر تمرینات هستیم تا با آمادگی کامل به مصاف حریفان برویم.

 

فکر می کنی بتوانید در پاریس درخشش خوبی داشته باشید؟
چرا که نه؟ خوشبختانه بچه ها همه خیلی با غیرت و با انگیزه تمرین می کنند و همه آماده هستیم تا به امید خدا در مسابقات جهانی نتیجه بگیریم.

 

خود علی اشکانی سرمربی تیم ملی نظرش چیست؟
علی آقا هم فکر می کنم که از کار بچه ها راضی باشد. در هر صورت، همه بچه ها تلاش خودشان را انجام می دهند تا در مسابقات جهانی نمایش خوبی داشته باشند و کادرفنی هم از این موضوع آگاه است.

 

الان از شرایط اردویی تان راضی هستید؟
بله خدا را شکر در اردو شرایط بد نیست اما اگر در کل بخواهم بگویم این است که به ورزش کشتی چندان رسیدگی نمی شود. در حالی که این ورزش یک رشته مدال آور است و باید به آن توجه زیادی داشت.

 

شما در حالی راهی مسابقات جهانی هستید که ترکیب تیم ملی نسبت به المپیک کاملا تغییر کرده. فکر می کنید که بتوانید جای کشتی گیرانی مانند حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی را پر کنید؟
این اسامی که نام بردید همه از ملی پوشان مطرح کشتی فرنگی بودند که با درخشش خود توانستند در مسابقات جهانی بدرخشند اما کشتی گیران بزرگی مثل سوریان هم کم کم به این جایگاه رسیدند و قهرمان شدند و امیدوارم که ما هم بتوانیم مثل آن ها پرچم ایران را به اهتزاز در بیاوریم.