b_Newsدر خط دفاع یک رهبر خوب مثل فروزان داریم

علي دشتي: آمدم بعد طارمي ستاره بوشهری جدید لیگ شوم

b_News شخصیت خودمان را برای قهرمان شدن ثابت کرده‌ایم
تاریخ: 1396/05/20
زمان: 12: 57
نوع: خبر
فوتبال حرفه‌ای‌اش را از ایرانجوان بوشهر شروع کرد و توانست با این تیم به مقام قهرمانی امیدها برسد‌.


سیدیاسر رضوی / فوتبال حرفه‌ای‌اش را از ایرانجوان بوشهر شروع کرد و توانست با این تیم به مقام قهرمانی امیدها برسد‌. بعد از آن به پیکان رفت و آنجا هم با طعم قهرمانی در لیگ یک با مرزبان جواز صعود به لیگ برتر را پیدا کرد‌. داستان علی دشتی از همان موقع با پارس جنوبی شروع شد و با پیوستن به این تیم لیگ یکی به یک قهرمانی دیگر رسید و حالا در لیگ برتر طی دو هفته ابتدایی درخشش خودش را آغاز کرده است‌.  


فصل را خیلی با قدرت و به قولی رویایی با پارس جنوبی شروع کردید‌. عملکرد تیم را طی این دو هفته چطور دیدید؟
در روزهای آمادگی لیگ چند بازی دوستانه داشتیم که نتایج خوبی به دست نیاورده بودیم و این مساله سبب شد تا همه فکر کنند با شروع لیگ تیمی هستیم که دو، سه تا خواهیم خورد‌. البته ما مي‌دانستیم که بازی‌هاي دوستانه ملاک نیست و تمام هدف مان لیگ و نشان دادن توانایی‌هاي مان در بازی‌هاي رسمی بود‌. با شروع لیگ مطمئن بودیم که یکی از جایگاه‌هاي اول تا ششم برای ما خواهد بود و دیدید که گسترش و پیکان را با چه نتایج پرگلی بردیم‌. ان‌شاء‌ا..‌. در بازی با سپاهان هم با قدرت کار خواهیم کرد چون سه امتیاز این بازی را مي‌خواهیم‌.


خیلی‌ها معتقدند عیار پارس جنوبی جم از این هفته و از بازی با سپاهان مشخص خواهد شد؟
سپاهان تیم خوب و اسم و رسم‌داری است که در همه ادوار لیگ مدعی بوده است و اصلا نمی‌توانیم به شروع این تیم و باخت هفته قبل شان مقابل پدیده نگاه کنیم‌. به هرحال ما آمدیم به آنهایی که گفتند در این دو هفته شانسی نتیجه گرفته‌اید ثابت کنیم این طور نیست و با گرفتن سه امتیاز این مسابقه به همه حرف‌ها پایان بدهیم‌.


و اگر نتیجه نگیرید؟
جذابیت این فوتبال به همین غیرقابل پیش بودن آن است‌. ما برای برد به میدان مي‌رویم و ممکن است هر نتیجه‌اي به دست بیاید اما عملکرد ما به این بازی منوط نخواهد شد چون آمدیم یک روند خوب را داشته باشیم و با کمک بچه‌ها سه امتیاز را به دست بیاوریم‌.


در لیگ پانزدهم استقلال خوزستان در حالی قهرمان شد که خیلی‌ها با اینکه این تیم عملکرد خوبی داشت اما معتقد بودند که شخصیت قهرمانی را ندارد‌. به نظرت این شخصیت را پارس جنوبی جم دارد؟
ما شخصیت خودمان را با هواداران خوبی که داریم و کمترین حق‌شان قهرمانی در لیگ یک و حتی لیگ برتر است، نشان داده‌ایم‌. با این حال حرف از قهرمانی زود است اما شخصیت آن را داریم و پارس جنوبی مستحق یک جایگاه برتر و ویژه است‌. ابتدای فصل هم آقا مهدی (تارتار) گفت باید در رده بالای جدول باشیم و نمي‌خواهیم بلایی که سر شاهین بوشهر آمد، سر پارس جنوبی بیاید چون واقعا حق فوتبال بوشهر و استعدادهای آن که نمونه هایی مثل طارمی، ماهینی و قائدی را در لیگ برتر دارد.


اگر بخواهی منطقی صحبت کنی تیم پارس جنوبی واقعا مي‌تواند مدعی قهرمانی لیگ باشد و یک استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم و یک پدیده شود؟
ما کارمان را بازی به بازی پیش مي‌بریم و به قولی چراغ خاموش و بدون هیاهو مي‌خواهیم به خواسته‌مان برسیم‌. حرف از قهرمانی سخت است چون واقعا رقبای سرسختی مثل پرسپولیس، استقلال و دیگر تیم‌ها را مقابل خودمان داریم که حسابی تجربه و بازیکنان خوبی در اختیار دارند‌. با این حال به نظرم پارس جنوبی صددرصد مي‌تواند سهمیه را بگیرد و اگر تمام و کمال حواس مان به کار باشد قهرمانی هم مساله‌اي دور از دسترس برای پارس جنوبی نیست‌. ما سال گذشته در فاز دفاعی بهترین عملکرد را داشتیم و امسال هم در کنار جوانان و با تجربه‌‌هاي خوب مان در خط حمله و خط هافبک در خط دفاعی هم بازیکنان خوبی داریم و از همه مهم‌تر یک رهبر با تجربه مثل فروزان را داریم که خیال ما را درون دروازه راحت کرده است‌.


به ستاره‌هاي بوشهری اشاره کردی‌. به نظرت از حالا مي‌توانیم علی دشتی را یکی دیگر از ستاره‌هاي بوشهری لیگ برتر بدانیم؟
از مهدی قائدی اسم بردید و باید یک نکته را در مورد او بگویم‌. مهدی قائدی که حالا در استقلال خودش را به عنوان یک ستاره بوشهری نشان داده بازیکن بسیار خوبی است اما واقعا نباید بگذارند تنها باشد و حتما خانواده اش را باید پیش او بیاورند تا از حاشیه‌ها دور باشد‌. من از تهران و تنها بودن در آن خاطره خوشی ندارم و اگر آن موقع خانواده ام کنارم بودند حسابی پیشرفت مي‌کردم‌. در مورد ستاره شدن هم باید بگویم من حالا در جایی هستم که مي‌توانم خودم را به خوبی با دیگران مقایسه کنم و مطمئن باشید آمدم تا بهترین عملکرد را نشان بدهم چون ستاره بوشهری بعدی لیگ علی دشتی خواهد بود‌ و مي‌خواهم بعد طارمي ستاره بعدي ليگ از بوشهر باشم.

 
علی دشتی سقف فوتبال خودش را کجا مي‌بیند؟
دورخیز من در لیگ برتر و درخشش در تیم پارس جنوبی رسیدن به تیم ملی است‌. هدفم این است که هم بیشتر گل بزنم و هم پاس گل‌هاي بیشتری بدهم تا كي‌روش من را ببیند و بتوانم با جلب نظر او به تیم ملی دعوت شوم‌. شاید فرصت کم باشد اما تمام سعی خودم را مي‌کنم تا به این خواسته برسم‌. مي‌خواهم به تیم ملی بروم و از آنجا به آرزوی فوتبالی ام که بازی در اروپاست دست پیدا کنم‌.


و به نظرت سخت‌ترین بازی پارس جنوبی در لیگ کدام بازی خواهد بود؟
بازی آسان نداریم اما به نظرم سخت ترین بازی ما مقابل استقلال در آزادی خواهد بود که یک بازی دوستانه با آنها در ارمنستان داشتیم و نمي‌دانم چرا تیم خوب‌شان که حسابی ما را سورپرایز کردند در لیگ نتیجه نگرفته‌اند.