b_Newsجرقه قهرمانی را فصل پیش زدیم و آمدیم تا خودمان را ثابت کنیم

سینگ: تارتار مورینیوی فوتبال ایران است

b_News زمان برای ملی‌پوش شدن کم است اما غیرممکن نیست
تاریخ: 1396/05/20
زمان: 13: 04
نوع: خبر
پایه‌هاي فولاد، نفت مسجدسلیمان، گهر دورود، استقلال اهواز، سیاه جامگان، استقلال خوزستان قهرمان و بعد پارس‌جنوبی جم در لیگ یک‌.

سیدیاسر رضوی / پایه‌هاي فولاد، نفت مسجدسلیمان، گهر دورود، استقلال اهواز، سیاه جامگان، استقلال خوزستان قهرمان و بعد پارس‌جنوبی جم در لیگ یک‌. مسیری است که امید سینگ طی کرد تا حالا هم در پارس‌جنوبی بدرخشد و هم حضورش در این تیم را بهترین اتفاق فوتبالی‌اش قلمداد کند‌. ستاره ایرانی – هندی تیم تارتار حالا در این دو هفته به یکی از ستاره‌هاي لیگ تبدیل شده و با درخششی که داشته پای در مسیر هدفی گذاشته که حسابی مي‌گوید برای رسیدن به آن انگیزه دارد.


دو برد پیاپی در شروع لیگ هفدهم با چاشنی صدرنشینی.
من همان ابتدای فصل گفتم تیم ما تیمی است که با حفظ ساختار خودش و تقویت آن مي‌تواند در لیگ تبدیل به پدیده شود‌. از نظر تیمی واقعا پارس جنوبی تیم خوبی است و از همه مهمتر در کنار کادرمدیریتی یکپارچه تیم با هدایت آقای رضاییان یک مهدی تارتار داریم که توانسته تیم را به بهترین شکل ممکن منسجم کند‌. فکر مي‌کردم که شروع خوبی در لیگ داشته باشیم اما نه با این شدت ولی مي‌دانستم که از همان ابتدای لیگ جزو شش تیم بالایی بسیار خوب خواهیم بود چون تمرینات فنی و بدنسازی عالی داشتیم و تیم کاملا آماده‌اي داریم.


بازی با سپاهان را چطور مي‌بینی؟
سپاهان تیم خوب و پرمهره‌اي است که قطعا کار آسانی مقابل آنها در اصفهان نداریم اما با قدرت و برای برد به این شهر سفر مي‌کنیم‌. نکته جالب در مورد پارس جنوبی در این مدتی که صدرنشین هستیم تکرار حرف هایی است که برای استقلال خوزستان مي‌زدند‌. آنجا هم که بودیم مدام مي‌گفتند الان استقلال خوزستان پایین مي‌آید، این هفته این طور مي‌شود اما در نهایت قهرمان شدیم و حالا این صحبت‌ها در مورد پارس جنوبی است هرچند که هنوز حرف از قهرمانی زود است اما شنیدن دوباره این صحبت‌ها برایم جالب است‌. از نظر تیمی فوق‌العاده هستیم و بازهم مي‌گویم با مهدی تارتار که کارش را حسابی بلد است این تیم پایین بیا در جدول نیست.


به نظرت این صدرنشینی مي‌تواند ادامه داشته باشد یا مي‌توان آن را یک جرقه دانست که شاید نتیجه‌اي نداشته باشد؟
پارس جنوبی شخصیت خودش را برای رسیدن به عنوان قهرمانی نشان داده است‌. ما جرقه قهرمانی را سال گذشته زدیم و حالا آمدیم تا خودمان را نشان بدهیم‌. شخصیت تیمی برای قهرمانی را داریم اما مهمترین مساله برای ما حفظ این روند است‌. وقتی یک قهرمانی مي‌آوری همه مي‌گویند سال اول شانسی بوده و اتفاقات دیگر کمک کرده است اما باید ثابت کنیم تیم ما خوب بوده و زحمت مي‌کشیم تا آن بالا بمانیم و دنبال همین هستیم‌. سال گذشته هم وقتی مي‌گفتیم صعود مي‌کنیم همه مي‌خندیدند اما حالا هم شاید بخندند اما به قهرمانی و حضور در آسیا فکر مي‌کنیم‌. پتانسل لازم از نظر کادرفنی، هوادار و مدیریت را مثل استقلال و پرسپولیس داریم اما آنها شاید یک لول بالاتر از ما باشند که آن عنصر تجربه است‌. بازهم مي‌گویم سهمیه را صددرصد مي‌گیریم اما برای قهرمانی مي‌گویم 99 درصد چون شاید آن یک درصد اتفاقات غیرقابل پیش بینی فوتبال باشد که ما را از این خواسته دور کند‌.  


امید سینگ با این همه کیفیت واقعا چرا از تیم قهرمان استقلال خوزستان یک‌دفعه سر از لیگ یک و پارس جنوبی جم در آورد؟
بعد از قهرمانی استقلال خوزستان آن سال بدترین روزهای زندگی ام را تجربه کردم‌. آنجا با یکسری از افراد به مشکل خوردم و در حالی که از پیکان، نفت آبادان، سیاه جامگان و صبا پیشنهاد داشتم اما رضایت به من نمي‌دادند و از سوی دیگر مي‌گفتند که اگر بمانی بازیکن چهارم ما هستی و باید دور زمین باشی‌. از آن طرف هم رضایت نمي‌دادند و روز آخر نقل و انتقالات بود که گفتند فقط به تو به شرطی رضایت مي‌دهیم که به لیگ یک بروی و من اصلا نمي‌خواستم این کار را بکنم و مثل یک کافر با من برخورد کردند‌. به هرحال رضایت گرفتیم و یک توفیق اجباری بود به پارس جنوبی بروم چون واقعا نمي‌توانستم یک نیم‌فصل بیرون بمانم‌. آقا مهدی دو، سه سالی بود که من را مي‌خواست و از سوی دیگر آقای بهرام رضاییان هم به من لطف زیادی داشتند‌. استخاره کردم و خوب آمد و رفتم پارس جنوبی که از ابتدا و مثل یک بازیکن تستی کارم را شروع کردم و در نهایت بهترین سال زندگی فوتبالی همین‌جا شد‌.


به تارتار اشاره کردی‌. واقعا این مربی چه ویژگی دارد که همه از نظر فنی از کیفیت بالای او مي‌گویند؟
مهمترین خصیصه تارتار این است که روح جنگجويي دارد و با بچه‌ها طوری رفتار مي‌کند که همه آنها تشنه بردن و گل زدن هستند‌. از نظر روحی و روانی کار کردن او فوق‌العاده است و اسم‌ها اصلا برایش مهم نیست و همین مساله اعتبار او را نزد بچه‌هاي تیم همیشه بالا برده است‌. باور کنید شاید سال‌هاي قبل من آنقدر نمي‌دویدم اما در این دو سال شرایط فرق کرده و به نظرم یکی از کاملترین و بهترین مربیانی است که با او کار کردم و خودم او را مورینیوی فوتبال ایران مي‌دانم‌.


همیشه در صحبت‌هايت از دعوت به  تيم‌ملي و دیده شدن توسط کی روش حرف به میان آوردی‌. به نظرت در این فرصت کم این شانس برای تو وجود دارد؟
من واقعا عاشق بازی در  تيم‌ملي ایران هستم و حتی دعوتنامه از کشور هند را به واسطه سطح پایین آنها رد کردم تا در ملی ایران بازی کنم‌. دوست دارم در یکی از اردوها حضور پیدا کنم تا خودم را به کی روش نشان دهم‌. زمان کم است اما غیرممکن نیست و در این چند هفته مي‌توان کاری کرد که کی روش مجاب به انتخاب من شود‌. هدفم این است که از پارس جنوبی به  تيم‌ملي و از آنجا به اروپا برسم چون سقف فوتبالم را از حالا لژیونر شدن مي‌بینم‌.


شادی گل رونالدویی را هم که در لیگ برتر به نمایش گذاشتی تا همه جوره نشان بدهی عاشق این بازیکن هستی؟
من قبلا هم به شما گفتم من از نظر فوتبالی سبک بازی نیمار را دوست دارم اما عاشق سبک زندگی رونالدو و شخصیت او هستم‌. چون آدمی است که زیاد تلاش مي‌کند و من هم عاشق تلاش و تمرین کردن هستم‌. چون معتقدم هرچقدر هم استعداد داشته باشی اما بدون تلاش به هیچ چیز نخواهی رسید‌. من به جز رونالدو عاشق سبک زندگی و رفتار علی کریمی و علی دایی هستم و آنها در ایران الگوهای من از نظر فوتبالی هستند‌.


و اینکه تو فکر مي‌کنی سخت ترین بازی لیگ برای پارس جنوبی کدام بازی خواهد بود؟
ما جلوی تیمی بازی سخت نداریم بقیه جلوی ما بازی سخت خواهند داشت.