b_Newsپیروزی؛ هدف مشترک علیمنصور و یحیی

بدون بردها در آزادی!

تاریخ: 1396/05/20
زمان: 13: 12
نوع: خبر
برد. این هدفی است که استقلال و تراکتورسازی در پی رسیدن به آن هستند.


حامد جیرودی / برد. این هدفی است که استقلال و تراکتورسازی در پی رسیدن به آن هستند. آبی‌پوشان پایتخت در حالی از ساعت 20:45 امروز و در هفته سوم رقابت‌هاي لیگ برتر، در ورزشگاه آزادی به مصاف تراکتورسازی مي‌روند که در لیگ هفدهم هنوز به پیروزی نرسیده اند. این در حالی است که تبریزی‌ها نیز شرایط تقریبا مشابهی با این تیم دارند.
استقلال که در بازی اول خود در لیگ، بازی را با نتیجه یک بر صفر به نفت آبادان واگذار کرد، در بازی هفته قبل خود مقابل استقلال خوزستان به تساوی بدون گل رسید تا تنها یک امتیاز از دو بازی کسب کرده باشد. شاگردان علیرضا منصوریان، حالا به شدت به دنبال این هستند که در بازی سوم خود در فصل جدید به پیروزی برسند تا اولین سه امتیاز خود را به دست آورده و در رقابت با سایر تیم‌ها عقب نیفتند.
در مقابل، تراکتورسازی هم که در این فصل تا نیم فصل از جذب بازیکن جدید محروم است و این کار را برای این تیم سخت کرده است، فصل جدید را با شکست یک بر صفر برابر استقلال خوزستان آغاز کرد و در بازی قبل هم، با وجود میزبانی برابر پرسپولیس و حمایت از سوی تماشاگران اش، بازی را با نتیجه دو بر یک به مهمان خود واگذار کرد تا در دو هفته ابتدایی لیگ، بدون امتیاز باشد و حالا شاگردان یحیی گل‌محمدی امیدوارند تا در تهران برابر استقلال به موفقیت رسیده و اولین امتیازهای خود را دشت کنند.
اما با این حال، به نظر مي‌رسد که این دو تیم بازی سختی با هم داشته باشند و یک بازی پایاپای در پیش باشد. استقلال در این فصل با بازگشت بازیکنانی مانند پژمان منتظری، مجتبی جباری و سجاد شهباززاده و خرید بازیکنانی چون داریوش شجاعیان و سرور جباروف و حضور بازیکن با استعدادی به نام مهدی قائدی به موفقیت در آینده امیدوار شده است. خصوصا این که قائدی که پدیده فصل گذشته لیگ یک شناخته شد، در بازی قبل با استقلال خوزستان، با ورود خود به زمین، نمایش دلپذیری داشت و حالا این موضوع آبی پوشان را امیدوار کرده تا با تلفیق این بازیکنان جوان و با تجربه، به موفقیت دست یابد.
در آن سوی میدان، تراکتورسازی هم به بازیکنان باقی مانده از فصل قبل خود دل خوش کرده و دست گل‌محمدی برای استفاده از بازیکنان مختلف در پوست گردو است. بازیکنانی مانند محمد ایرانپوریان در خط دفاع، محمد نوری، شهرام گودرزی و مهدی کیانی در خط هافبک و مهدی شریفی و فرزاد حاتمی در خط حمله. همکاری نوری و حاتمی که در بازی قبل یک بار نتیجه داد و حاتمی با شوتی زیبا دروازه پرسپولیسی‌ها را باز کرد و حالا این بازیکن سابق استقلال امیدوار است تا در این بازی هم شانس با او یار باشد و مانند فصل گذشته که دروازه سیدمهدی رحمتی را در ورزشگاه آزادی باز کرد و باعث پیروزی تراکتورسازی شد، باز هم نتیجه را به سود پرشورها رقم بزند.
در استقلال، جباری با این که در بازی قبل به میدان رفت اما به نظر مي‌رسد که هنوز به بازیکن اصلی این تیم تبدیل نشده و احتمالا دوباره به عنوان بازیکن جانشین به میدان خواهد آمد. از طرفی لئوناردو پادوانی و فرشید باقری هم با این که تمرینات خود را با استقلال آغاز کرده‌اند، هنوز به شرایط بازی نرسیده اند. اما در این بازی منصوریان احتمالا از خسرو حیدری و حسن بیت سعید در ترکیب اصلی خود استفاده خواهد کرد تا به این ترتیب تغییراتی را نسبت به بازی قبل در جمع نفرات اصلی خود داشته باشد.
در هر صورت، رقابت استقلال و تراکتورسازی همیشه جذاب و دیدنی از آب درآمده است. خصوصا تراکتورسازی که در رودررویی‌هاي چند سال اخیر خود با استقلال در آزادی، نشان داده که تیم از پیش بازنده‌اي نیست و گل‌محمدی هم به این موضوع اشاره کرده که تیمش بازنده نیست و حالا باید دید جدال این بازیکنان و تقابل یحیی و علیمنصور، این بار چه نتیجه‌اي را در بر خواهد داشت!