b_Newsسالگرد یکی از مهم ترین روزهای المپیک ریو

مجتبی عابدینی : 20 مرداد روزی بود که دنیا شمشیربازی ایران را شناخت

تاریخ: 1396/05/21
زمان: 10: 59
نوع: گفتگو
20 مرداد روز بسیار مهمی برای مجتبی عابدینی است. این اهمیت تنها به دلیل سالروز تولدش نیست. روزی است که شمشیربازی ایران به جهان شناخته شد...

نگار رشیدی / 20 مرداد روز بسیار مهمی برای مجتبی عابدینی است. این اهمیت تنها به دلیل سالروز تولدش نیست. عابدینی سال گذشته در چنین روزی در بزرگ ترین رویداد جهان می جنگید و می خواست مدال المپیک را به خودش و مردم هدیه دهد اما در نهایت با دخالت داور در یک قدمی سکو، عابدینی را از سکوی مدال دور کردند و عنوان چهارمی به او رسید.

سال گذشته در چنین روزی گوی کره ای شکست را برابر نماینده ایران پذیرفت تا شمشیربازی جهان حساب دیگری روی تیم ایران باز کند.

حالا یک سال از آن روز و چهارمی عابدینی در المپیک می گذرد. حس جنگ و مدال خواهی 20 مرداد 95 جای خودش را به حس شیرین انتظار برای آمدن فرزند دوم داده تا شمشیرباز تاریخ ساز کشورمان باز هم سرشار از انگیزه خودش را به اوج برساند.

مجتبی عابدینی 20 مرداد 1363 در تهران به دنیا آمد. سابریست ایران در مدت حضورش در تیم ملی عناوین زیادی به دست آورده است، از جمله نقره بازی های آسیایی اینچئون، نقره قهرمانی آسیا کره جنوبی، کسب مقام تیمی چهارمی جهان در جام جهانی ایتالیا، نقره انفرادی جام جهانی ایتالیا و ... روزهای درخشان باز هم انتظار عابدینی را می کشد.

 

سال گذشته در چنین روزی شما در پیست المپیک شمشیر به دست داشتید، بعد از گذشت یک سال در روز تولدتان چه حسی دارید؟

امروز حس خیلی خوبی دارم. درست است سال گذشته روز تولدم در المپیک بودم و چهارم شدم اما 20 مرداد همیشه یادم است. چون روزی است که شمشیربازی ایران در جهان شناخته شد.

 

به جز المپیک، باز هم روز تولدتان در مسابقه بودید؟

نه در این 20 سالی که در شمشیربازی هستم پیش نیامده بود که روز تولدم مسابقه داشته باشم.

 

بهترین هدیه تولدی که گرفتید چه بود؟

بهترین هدیه ام را دیشب (پنجشنبه) گرفتم.من انگشتر رینگ خیلی دوست داشتم که همسر و دخترم برایم گرفتند.

 

از پر خاطره ترین جشن تولدتان هم بگویید.

همین سال گذشته و بعد از المپیک همسرم بهترین جشن تولدم را برایم گرفت.روی کیک تولدم عکس خودم بود و المپیک ریو که خیلی خوب بود. 

 

در این سال ها به چند آرزوی روز تولدتان رسیده اید؟

به آرزوی المپیکم رسیدم. همینطور سلامتی خانواده ام و خوشبختی خودم و همسرم که خیلی برایم مهم است هم رسیدم.

 

آرزوی امسال تان چیست؟

امسال ما یک تو راهی داریم که دی ماه به دنیا می آید.آرزویم این است که سلامت باشد و سالم به دنیا بیاید.

 

تبریک می گویم. کمی از هم برنامه های تان بگویید.

فعلا که در حال استراحت هستم. تا چند روز دیگر بدنسازی را آغاز می کنم و بعد از آن استارت تمرینات مان زیر نظر آقای فخری می خورد تا برای مسابقات جهانی که آبان برگزار می شود آماده شویم. جا دارد همین جا از بیمه معلم که در مسابقات جهانی اسپانسر ما بود نیز تشکر کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.