صحبت‌های اخیر داورزنی و سست شدن پیوند میان او و والیبال ایران

تاریخ: 1396/05/21
زمان: 13: 52
نوع: گزارش
تیم ملی والیبال دیروز در حالی مسابقاتش را در رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان در اردیبل شروع کرد که صحبت های فوتبالی داورزنی توفانی ایجاد کرده است.

فرزاد کفیلی / تیم ملی والیبال دیروز در حالی مسابقاتش را در رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان در اردیبل شروع کرد که توفان صحبت‌های محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال و معاون ورزش قهرمانی سازمان ورزش در تقبیح حضور احسان حاج صفی و مسعود شجاعی برابر باشگاه رژیم اشغالگر قدس، موجی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده که مسابقات والیبال ایران را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد. صحبت‌های تندی که داورزنی احتمالا به نمایندگی از وزارت ورزش مطرح کرده علاوه  بر مخالفت‌های شدید که با هشتگ Nobanourplayers# اکثر اکانت‌های توییتری داخل ایران و ایرانیان خارج را فراگرفت، سرازیر شدن ایرانیان به پیج‌های فیفا در مخالفت با صحبت‌های داورزنی را در پی داشت. داورزنی اما چه گفته بود که اینطور ایرانیان را به توفان توییتری کشاند؟

رییس فدراسیون والیبال در یک دهه اخیر، معاون کنونی وزارت ورزش گفت:«طبیعی‌ است که باید فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی درباره آینده این بازیکنان تصمیم جدی بگیرند اما در حال حاضر قطعا این دو بازیکن به تیم ملی دعوت نمی‌شوند.» وقتی خبرنگار درباره واکنش کی‌روش به این تصمیم از داورزنی سوال کرد، صریح گفت:«مراجع تصمیم‌گیری درباره این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند و نه آقای کی روش.»

موضع داورزنی جدا از آنکه آیا فوتبال ایران را با خطر محرومیت مواجه می‌کند یا نه، زمینه‌ساز تقابلی والیبالی فوتبالی می‌شود و احتمالا سر و کله کی‌روش در این ماجرا پیدا خواهد شد. ارتباط کنونی داورزنی با والیبال و بی رییس ماندن این فدراسیون خود از دلایلی است که هنوز داورزنی را نماینده ورزشی می‌داند که تلاش کرد محبوبیت فوتبال در ایران را به ورزشی دیگر بیاورد که بسیار موفق‌تر از فوتبال نتیجه گرفته بود.

والیبال ایران دیروز کارش را با مسابقه با کره‌جنوبی در انتخابی رقابت‌های جهانی شروع کرده. کره‌ای زخم خورده از باخت برابر قطر؛ کره‌ای که به نظر بیشتر نام کره را ‌یدک می‌کشد تا والیبال کم نظیر آن‌ها در سال‌ها پیش. صحبت های داورزنی بعد از مشکلاتی که والیبال با آن درگیر بوده و اخراج عادل غلامی از تیم ملی می‌تواند مسابقات ایران در این جام را هم تحت تاثیر قرار دهد.

آیا داورزنی بعد از جریان‌سازی در یک دهه والیبال ایران به دنبال جریان سازی در کل ورزش ایران است؟‌ سرانجام حضور حاج صفی و شجاعی برابر تیمی از رژیم اشغالگر قدس بر سرنوشت حضور داورزنی در دولت آینده تاثیرگذار خواهد بود؟

بعد از جلسات رای اعتماد برای وزرا و در صورت حضور مجدد داورزنی به عنوان معان قهرمانی وزارت ورزش، او قطعا از والیبال می‌رود و علاقه‌مند است که ضیاعی معاونش جانشینش شود. او مدیری ۳۰ ساله در نظام جمهوری اسلامی ا‌ست که نظر جریان‌های مدیریتی قدرت را به خوبی می شناسد.