b_Newsورزشکارانی که به دلایل مختلف نیستند

ستاره های دور از تیم ملی!

تاریخ: 1396/05/21
زمان: 14: 39
نوع: گزارش
این که ستاره های رشته های مختلف در اوج آمادگی از تیم های ملی خود دور بمانند، اتفاقی عجیب به نظر می رسد !

حامد جیرودی/ این که ورزشکاران پس از چند سال از رقابت در عرصه ملی بازنشسته شوند، موضوعی عادی در تمام رشته های ورزشی در دنیاست اما این که ستاره های رشته های مختلف در اوج آمادگی از تیم های ملی خود دور بمانند، اتفاقی عجیب به نظر می رسد !
بنا به گفته محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی بازیکنان پانیونیوس که جزو کاپیتان ها و بازیکنان با سابقه تیم ملی فوتبال ایران به شمار می روند، به علت بازی در ترکیب تیم یونانی برابر نماینده رژیم صهیونستی و زیر پا گذاشتن خط قرمزهای نظام، دیگر به تیم ملی دعوت نخواهند شد اما دور شدن ستاره ها از تیم ملی، تنها به این دو بازیکن فوتبال محدود نمی شود و بازیکنان تیم های ملی دیگری هم هستند که وضعیت آن ها در هاله ای از ابهام قرار دارد !

اخراج غلامی از تیم ملی
عادل غلامی ملی پوش مطرح والیبال ایران، یکی از این ستاره هاست که چند هفته پیش، پس از درگیری که در تمرین با سید محمد موسوی دیگر ستاره تیم ملی والیبال در تمرین این تیم پیدا کرد، اردوی این تیم را ترک کرد که این موضوع ناراحتی شدید ایگور کولاکوویچ سرمربی صربستانی تیم ملی والیبال را در بر داشت و پس از آن هم مسئولان تیم ملی اعلام کردند که جریمه سختی برای غلامی در نظر گرفته می شود و او از تیم ملی اخراج شده و جانشین اش هم مشخص شده است! در این بین و با گذشت مدتی از این اتفاق، هنوز هیچ تصمیم جدیدی درباره غلامی گرفته نشده است!

 

محمودی در حال استراحت
شهرام محمودی یکی دیگر از ستاره های تیم ملی والیبال است که از زمان آمدن کولاکوویچ دیگر در اردوی تیم ملی حاضر نشد و در لیگ جهانی والیبال هم که اخیرا برگزار شده بود، تیم ملی را همراهی نکرد.محمودی که خستگی و مصدومیت را علت نیامدن خود به تیم ملی عنوان کرده است، هنوز پاسخ دقیقی به ادامه حضور خود در تیم ملی برای مسابقات آینده نداده است و ترجیح می دهد به استراحت بپردازد.

 

مهدوی رفت و برگشت
مهدی مهدوی دیگر چهره مطرح والیبال است که مدتی است از تیم ملی خداحافظی کرده اما همچنان به فعالیت خود در عرصه باشگاهی ادامه می دهد و با این که مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه به پیشنهاد داده بود خداحافظی کند و این باعث شد تا او حتی با سایپا هم قرارداد ببندد اما مهدوی از تصمیم خود مبنی بر تغییر تیم برگشت و دوباره به بانک پیوست تا به کار خود در این تیم ادامه دهد!

 

خط خوردن ظریف دم المپیک
فرهاد ظریف هم جزو ستاره های والیبال ایران در چند سال اخیر بود. او تا قبل از المپیک 2016 ریو در تیم ملی عضویت داشت اما خاویر لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال در آستانه سفر تیم ملی به برزیل، نام او را خط زد و ظریف هم دیگر و با آمدن مربیان جدید دعوت نشد. هر چند که این والیبالیست مشهدی گفته اگر دعوت هم شود، دیگر به تیم ملی نمی رود!

 

دوری کاپیتان بسکتبال
صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال یکی از ستاره های تیم ملی بود که در زمان حضور درک بائرمن سرمربی آلمانی پیشین تیم ملی خط خورد اما پس از این که بائرمن فدراسیون بسکتبال را دور زد و از ایران رفت هم، خبری از بازگشت صمد نشد و بعد عنوان شد که او خودش نمی خواهد به تیم ملی برگردد اما بعد از این که نیکخواه بهرامی اعلام کرد که دوست دارد که برای تیم ملی بازی کند، به صورت غیر مستقیم اعلام شد که او علیه فدراسیون و تیم ملی حرف زده و دعوت نمی شود !

 

ناطق رفت، روزبهانی برگشت
پس از این که احسان روزبهانی ستاره مطرح تیم ملی بوکس، در المپیک ریو شکست خورد و حذف شد، احمد ناطق نوری رئیس سابق فدراسیون بوکس اعلام کرد که روزبهانی دیگر به تیم ملی دعوت نمی شود و با این که باربارو فرناندز خیمنز سرمربی کوبایی تیم ملی علاقه داشت روزبهانی را دعوت کند، این اتفاق رخ نمی داد و او یک سال از تیم ملی دور بود تا این که ناطق با او آشتی کرد و پس از رفتن ناطق از فدراسیون بود که روزبهانی یک هفته ای است که دوباره کار خود را با تیم ملی از سر گرفته اما از میزان آمادگی او اطلاعی در دست نیست!

 

استراحت و دلخوری سوریان
دوری ستاره ها در کشتی نیز رخ داده است. حمید سوریان اعجوبه کشتی فرنگی ایران پس از شکست در المپیک ریو هم توسط علی اشکانی سرمربی جدید تیم ملی دعوت شد اما به اردوها نیامد و هنوز هم وضعیت خداحافظی یا ادامه کشتی گرفتن او در ابهام است اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که او علاوه بر این که می خواسته مدتی استراحت کند، از فدراسیون هم دلخور است که چرا سراغی از او نمی گیرند!

 

نوروزی سرگرم آکادمی کشتی
امید نوروزی دیگر ستاره تیم ملی کشتی فرنگی هم بعد از شکست در ریو به تیم ملی نیامد اما به گفته خودش از اتفاقاتی که پیرامون تیم ملی رخ داده ناراحت است و تا وقتی بعضی افراد دور وبر تیم ملی باشند، بر نمی گردد. او مدعی است همه رقیبان خود را شکست می دهد اما فعلا به تیم ملی برنگشته و سرگرم آکادمی کشتی فرنگی است که در شیراز برپا کرده است!

 

دوری رضایی تا 2018
قاسم رضایی هم دیگر ستاره دور از تیم ملی کشتی فرنگی است. او در این مدت، مشغول به استراحت بوده و به گفته خودش تا سال 2018 نمی خواهد کشتی بگیرد. البته رضایی در این مدت به تیم ملی سر هم می زد اما او می خواهد یک وزن بالاتر برود و در 130 کیلوگرم کشتی بگیرد و منتظر است تا ببیند در آینده چه اتفاق هایی رقم خواهد خورد!

 

خدابخشی در تیم ب تکواندو
در تکواندو هم مهدی خدابخشی یکی از ستاره های دورمانده از تیم ملی است. او که در المپیک ریو، یکی از رزمی کاران تیم ملی بود، بعد از این رقابت ها مدتی دور بود اما بعد از این که اعلام کرد که می خواهد به تیم ملی دعوت شود، به تیم ب تکواندو دعوت می شود و از حضور او در تیم ملی و رقابت هایی مانند گرندپری خبری نیست!

 

کیانوش ماند، انوشیروانی رفت!
اما اوضاع در تیم ملی وزنه برداری متفاوت است. با این که سجاد انوشیروانی سرمربی پیشین تیم ملی خواهان حضور کیانوش رستمی در اردوهای تیم ملی شده بود اما این قهرمان المپیک ریو همچنان می خواست به طور اختصاصی کار خود را دنبال کند که این موضوع با موافقت شورای فنی وزنه برداری همراه بود که استعفای انوشیروانی را در پی داشت و محسن بیرانوند سرمربی موقت تیم ملی شد!

 

قهر و آشتی سهراب
سهراب مرادی دیگر وزنه بردار قهرمان المپیک ریو هم مدتی پیش اردوهای تیم ملی را به نشانه اعتراض به خاطر عدم رسیدگی مناسب به ملی پوشان ترک کرد و در اردوهای تیم ملی غایب بود تا این که در اردوی اخیر که در ورزقان برگزار شد، شرکت کرد و گویا مشکلات او فعلا برطرف شده است و او به همراه علی مرادی رئیس فدراسیون و بهداد سلیمی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت کرد.