b_Newsاحتمال شکست بارسا در خرید کوتینیو

کاتالان ها در هزار توی خرید تابستانی

تاریخ: 1396/05/21
زمان: 14: 01
نوع: خبر
«کوتینیو برای فروش نیست»؛ این آخرین جمله ای است که سران بارسلونا تابحال از باشگاه لیورپول شنیده اند.

مهدی قاسمی / رسانه های طرفدار بارسا در طول دو هفته گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با خبرسازی ها و شایعه پردازی های خود، از یک سو هواداران بارسا را امیدوار به این انتقال کنند و از سوی دیگر، سایه سنگینی را بر سر باشگاه لیورپول و فیلیپه کوتینیو بیندازند؛ اما هیچ یک از این ها جواب نداد؛ گویا قرمزها جادوگر کوچک خود را به هیچ قیمتی نمی فروشند. در طول این مدت بسیاری از چهره ها و اسطوره های لیورپول نیز تاکید کردند که این باشگاه، یک باشگاه فروشنده نیست و فوق ستاره خود را به بلوگرانا نخواهد فروخت. اینک بارسا به احتمال 99 درصد در برنامه اول خود یعنی جذب کوتینیو شکست خورده است؛ آنها البته هنوز به دنبال برنامه دوم خود یعنی به خدمت گرفتن عثمان دمبله از دورتموند نیز هستند. اما بلوگرانا در طول این فصل از نقل و انتقالات، گزینه های بسیاری را زیر نظر داشته که انتقال هیچ یک از آنها محقق نشده است؛ این امر بعلاوه از دست دادن نیمار، کافی است تا کاتالان ها بزرگ ترین بازنده این نقل و انتقالات لقب گیرند. غیر از کوتی، از جمله مهم ترین نام هایی که بارسایی ها در این نقل و انتقالات به دنبال جذب آنها بودند، می توان به مارکو وراتی، پائولو دیبالا، عثمان دمبله و پائولینیو اشاره کرد. اما آنها تقریبا در تمام این پروژه ها با شکست روبرو شدند تا نه تنها تیم خود را تقویت نکرده باشند، بلکه با از دست دادن نیمار، نسبت به قبل تضعیف نیز شده باشند.
مارکو وراتی
آبی اناری ها از ابتدای فصل نقل و انتقالات به دنبال جذب فوق ستاره ایتالیایی پاری سن ژرمن بودند. اخبار و حواشی این انتقال تا جایی پیش رفت که وراتی در جلسه با ناصر الخلافی علنا از علاقه خود به پیوستن به بارسا سخن گفت. با این حال، مالک متمول تیم پاریسی تنها یک پاسخ داشت؛ این انتقال عملی نمی شود. با این حال، حواشی ادامه داشت؛ تا جایی که گویا موجب خشم الخلافی شد و او با جذب نیمار از بارسلونا، انتقام سختی از کاتالان ها گرفت! اینک بارسا هیچ شانسی برای جذب وراتی ندارد و این گزینه نیز از گزینه های خرید کاتالان ها خط خورده است.
پائولو دیبالا
ستاره آرژانتینی یووه نیز از مدت ها پیش در رادار بارسا قرار داشت و آنها حتی در زمان مربیگری لوئیس انریکه نیز تمایل بسیاری برای جذب او نشان داده بودند. اما آبی اناری ها بر خلاف انتظار در این نقل و انتقالات، گام های چندانی برای جذب دیبالا برنداشتند. این در حالی بود که یووه در این نقل و انتقالات دو مهره مهم خود یعنی لئوناردو بونوچی و دنی آلوس (هر چند در پست های متفاوت) را از دست داده بود و مجالی برای از دست دادن یکی دیگر از بازیکنان کلیدی خود نداشت. این گزینه نیز برای بارسا کاملا از روی میز برداشته شده و آنها گویی از همان ابتدا در پروژه جذب دیبالا شکست خورده بودند.
عثمان دمبله
نزدیک ترین و محتمل ترین گزینه بارسا در این روزها، بی شک عثمان دمبله است. این در حالی است که در هفته گذشته، مهم ترین و محتمل ترین گزینه برای آنها کوتینیو بود. کاتالان ها برای جذب عثمان دمبله جوان گام های بلندی برداشتند و بسیاری از رسانه ها نیز در هفته گذشته، انتقال او به بارسا را تقریبا قطعی دانستند، آنها حتی با مسوولان باشگاه دورتموند نیز در مورد مبلغ قرارداد 100 میلیون یورویی به توافق رسیدند، اما یک نکته باقی مانده بود؛ زنبورها خواستار بند پاداشی حدودا 30 میلیون یورویی در قرارداد بودند و گویا آب اناری ها هنوز در این مورد با دورتموند به توافق نرسیده اند. به هر حال، دمبله هنوز یکی از محتمل ترین گزینه های بارسا است.
پائولینیو
باشگاه بارسلونا در ابتدای نقل و انتقالات در صدد جذب بازیکن برزیلی باشگاه گوانگژو چین بود و برای این انتقال رقم 20 میلیون یورو را پیشنهاد داد. از سوی دیگر، باشگاه چینی اعلام کرد که با هیچ رقم پایین تر از 40 میلیون یورو، این بازیکن را به فروش نخواهد رساند. این تیم حتی یک بازیکن خارجی دیگر نیز جذب کرد و سهمیه خارجی های خود را تکمیل کرد، اما همچنان با انتقال پائولینیو به بارسا در ازای پیشنهاد آنها موافقت نکرده است.
راهی دیگر
اینک بارسا در هزار توی پیچیده جایگزینی نیمار به دام افتاده، آنها تقریبا از هر راهی که رفتند به بن بست رسیدند و در این میان تنها دو گزینه دارند؛ پذیرفتن 30 میلیون یورو بند پاداش دمبله یا رید پائولینیو با 40 میلیون یورو. اما در این میان، یک گزینه دیگر برای آنها مطرح شده که در صورت تحقق می تواند بیش از هر یک از گزینه های فوق برای کاتالان ها کارساز باشد؛ جذب کریستین اریکسن از تاتنهام! آیا این هم تنها یک نام دیگر است؟

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.