b_Newsبرای پرسپولیسی‌ها که حسابی «سیاه» شده‌اند

کامنت نخوانید!

تاریخ: 1396/05/21
زمان: 13: 40
نوع: خبر
بردیا احمدی

پرسپولیس با سه گل سومین پیروزی متوالی‌اش در فصل جدید را برابر نفت تهران جشن گرفت و آشکارتر از همیشه نشانه‌های عزم جزم برای تکرار عنوان قهرمانی را به رخ کشید. با این وجود در پایان مسابقه بار دیگر کفه حاشیه‌ها بر متن چربید و موضوع عصبانیت گادوین منشا یک قصه تازه را شروع کرد. منشا با حالتی خشمگینانه از زمین بیرون رفت و همین مساله کافی بود تا خیلی‌ها مدعی شوند مهاجم آفریقایی از بایکوت شدنش توسط هافبک‌ها ناراحت است. البته باشگاه پرسپولیس تلاش کرد با ربط دادن موضوع به انتخاب مجدد منشا برای انجام تست دوپینگ، ماجرای ناراحتی او را توجیه کند. با این وجود کماکان حاشیه‌پردازان بر این باورند که ناراحتی منشا دلایل فنی دارد و او از سوی هم‌تیمی‌هایش تحریم شده است. شدت این شایعات آنقدر زیاد بود که در فاصله کمتر از 24ساعت بعد از مسابقه، چند بازیکن پرسپولیس ناچار به ارایه واکنش شدند. محسن مسلمان و حسین ماهینی دو نفری بودند که به شدت شایعه پاس ندادن به منشا را تکذیب کردند. فرشاد احمدزاده هم با انتشار تصویر بعضی از کامنت‌های اعتراضی، از رویکرد هواداران نسبت به تیم موفق پرسپولیس انتقاد کرد.
شاید نکته‌ای که برخی از ستاره‌های زودرنج پرسپولیس فراموش کرده باشند، این است که چنین باشگاه بزرگ و پرهواداری، هرگز نمی‌تواند بدون حاشیه باشد. وقتی پرسپولیس بازی می‌کند نصف کشور تعطیل است و میلیون‌ها نفر با ذره‌بین همه حوادث مسابقات این تیم را رصد می‌کنند. به این ترتیب واضح است که هر اتفاق کوچک و بزرگی به یک «جریان» تبدیل می‌شود و کلی حرف و حدیث به دنبال می‌آورد. حتی اگر به بارسلونا و رئال مادرید هم نگاه کنیم، می‌بینیم که در موفق‌ترین روزهای تاریخ معاصرشان نیز کانون حاشیه‌پردازی‌های زیادی بوده‌اند. یک روز در مورد حکومت مسی در کاتالونیا حرف زده می‌شود و خروج زلاتان از باشگاه را به خواست او نسبت می‌دهند و روزی هم مثل حالا غرولند خامس رودریگز و ایسکو را بولد می‌کنند و یا با لب‌خوانی، از بدوبیراه گفتن رونالدو به زیدان «تیتر یک»های سریالی می‌سازند. لابد فراموش نکرده‌اید که تا همین چند روز پیش هم پرونده جدایی کریس از رئال باز بود و همه دنیا در موردش حرف می‌زدند. پس باشگاه بزرگ حاشیه دارد و ستاره‌های تیمی مثل پرسپولیس باید حواس‌شان باشد که زیاد روی این مسایل انرژی نگذارند.
نکته آخر اینکه فراموش نکنیم فضای مجازی که این روزها گسترش چشمگیری هم پیدا کرده، یک مخفیگاه خوب برای دشمنانی است که می‌خواهند خودشان را «دوست» جا بزنند. هیچ کاری سختی نیست که در چنین فضایی پروفایل قلابی بسازی و با هویت جعلی، آشوب به پا کنی. پس پرسپولیسی‌ها اگر هنوز دل‌شان می‌خواهد روزهای خوب‌شان ادامه داشته باشد، باید از قید و بند پست و کامنت رها شوند و فقط روی مستطیل سبز فوکوس کنند. آخر همه این حرف‌ها، فقط اتفاقات زمین که نشان می‌دهد پرچم چه کسی بالاست!