درها باز شد و دو هزار زن ایرانی تماشاگر والیبال شدند

تاریخ: 1396/05/22
زمان: 11: 52
نوع: گزارش
در مسابقه تیم ملی والیبال و کره جنوبی در اردبیل دو هزار زن ایرانی شاهد مسابقات بودند.

فرزاد کفیلی/ بدون اینکه فهرستی از قبل آماده کرده باشند. بدون اینکه کسی را سفارش کنند و بدون هیچ صحنه‌آرایی خطرناکی. حدود دو هزار زن ایرانی به سالن رضازاده اردبیل آمدند. مسابقه والیبال ایران و کره‌جنوبی را دیدند و بی هیچ مشکی سالن را ترک کردند.

چندین سال از آخرین حضور زنان در لیگ والیبال و لیگ جهانی می‌گذرد تا اینکه عصر جمعه بار دیگر راه برای حضور زنان گشوده شد. حضور زنان در سالن جذاب‌تر از برد ۲۵ بر ۱۰ ایران در ست اول بود. ‌آن‌قدر جذاب که بسیاری فراموش کردند والیبال ایران در یک سال اخیر  نتایج قابل قبولی نگرفته و حتی توجهی به وزن صحبت‌های لیبروی تیم ملی نکردند که انتخابی قهرمانی جهان با حضور تیم‌های آسیایی را با والیبال جهان مقایسه کرده بود و گفته بود «می‌خواهیم نتایج بد لیگ جهانی را جبران کنیم». قیاس مع الفارق است آنچه امروز در اردبیل می‌گذرد و آنچه در لیگ جهانی گذشت.

ایران مسابقات انتخابی جهان را با برد شیرین سه بر صفر برابر کره‌جنوبی شروع کرد. بازی را با ترکیب معروف، غفور، فائزی، موسوی، عبادی‌پور و قائمی به همراه مرندی و حیدری به عنوان لیبرو شروع کرد و به جز ست دوم که بازی تا امتیاز ۲۷ بر ۲۵ پیش رفت و گره خورد، کار سختی برابر کره نداشتیم. کولاکوویچ سامان فائزی را جایگزین غلامی اخراج شده از تیم ملی کرده و شفیعی را هم ذخیره داشت.

ایران عصر دیروز با چین بازی کرد و جالب ‌تر اینکه داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال که صحبت‌هایش درباره محرومیت حاج صفی و شجاعی از تیم ملی فوتبال توفانی سهمگین در ورزش ایران ایجاد کرده، صبح دیروز با کادر فنی تیم ملی چین دیدار کرد. او دیداری هم با رائول لوزانو داشت که چند ماهی سرمربی تیم ملی والیبال بود و بعد از المپیک هم بدون اینکه دیگر به ایران بیاید قراردادش تمدید نشد. لوزانو به خبرنگاران پیش از این گفته دوران خوبی در ایران داشته و از اینکه آنط‌ور از تیم کنار گذاشته شد انتقاد یا صحبتی ندارد اما تصاویر منتشر شده از دیدار داورزنی و لوزانو بیشتر خنده بر صورت داورزنی را نشان می‌دهد و صورت گرفته لوزانو.

به هر حال والیبال با حضور زنان تجربه بسیار خوبی را در اردبیل پشت سر می‌گذارد و به نظر نمی ‌رسد راه دشواری برای صعود به رقابت ‌های جهانی داشته باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.