b_Newsفرشاد بازیگر خوبی است اما بعد از سریال باید به پرسپولیس برسد

علی انصاریان: منتظریم تا سردار بزرگ ما، قاسم سلیمانی انتقام بگیرد

تاریخ: 1396/05/24
زمان: 12: 44
نوع: خبر
چند روز پیش عکس‌هايي از علی انصاریان مدافع پیشین پرسپولیس که مدت هاست به بازیگری در سینما و تلویزیون روی آورده، در اتاق گریم منتشر شد.

حامد جیرودی / چند روز پیش عکس‌هايي از علی انصاریان مدافع پیشین پرسپولیس که مدت هاست به بازیگری در سینما و تلویزیون روی آورده، در اتاق گریم منتشر شد که فرشاد احمدزاده هافبک پرسپولیس هم در کنار او حضور داشت. عکس‌هايي که مربوط به سریال تلویزیونی «محکومین» به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و کارگردانی سيدجمال سیدحاتمی، سازنده فیلم لاک قرمز است که برای پخش از شبکه اول سیما ساخته مي‌شود و قرار است احمدزاده ایفاگر یکی از نقش‌های اصلی این سریال باشد تا به این ترتیب، بازیکن شماره 10 پرسپولیس را علاوه بر زمین فوتبال در یک سریال هم ببینیم!این موضوع باعث شد تا به سراغ انصاریان برویم تا درباره این سریال و بازیگر شدن احمدزاده با وی صحبت کنیم. انصاریان در گفت‌و‌گوی خود با «گل» به این موضوع اشاره کرد که بازیگر شدن احمدزاده فعلا موقتی است و او بعد از این سریال، بیشتر وقت خود را برای فوتبال و بازی در پرسپولیس خواهد گذاشت.


درباره سریال جدیدی که بازی در آن را آغاز کرده‌اي صحبت مي‌کنی؟
این سریال، کار خوبی به نام محکومین است که کارگردانی آن را آقای سیدجمال سیدحاتمی که اخیرا فیلم سینمایی لاک قرمز را روی پرده سینما داشت، بر‌عهده دارد. یک کارگردان خوش فکر، خوش اخلاق و کار‌بلد که ساخت قصه خوبی و البته سختی را در پیش گرفته است. خدا را شکر افتخار حضور در این کار نصیب من شده است و فرشاد احمدزاده هم در این کار حضور دارد. این سریال، ماجرای یک خانواده را روایت مي‌کند که دو برادر که من و فرشاد نقش‌هاي آن‌ها را ایفا مي‌کنیم در آن حضور دارند. برادر بزرگ‌تر که من باشم بوکسور بوده و برادر کوچک‌تر که فرشاد است فوتبالیست است. برادر بزرگ‌تر تلاش زیادی مي‌کند تا برادر کوچک‌تر بال و پر بگیرد اما برادر کوچک‌تر بعد از این که معروف شد، قید خانواده‌اش را مي‌زند. خانواده‌اي که در آن سه خواهر هم حضور دارند که برادر بزرگ‌تر باید به فکر جهيزیه آن‌ها هم باشد و در این میان جریان‌ها و درگیرهایی به وجود مي‌آید که باعث جذاب شدن داستان شده است.


این دومین سریالی است که بعد از «کیمیا» در آن بازی مي‌کنی؟
بله این دومین سریال تلویزیونی ام است. من در سریال «آسپیرین» که در شبکه نمایش خانگی توزیع شده بود هم بازی کردم.


احمدزاده را تو برای بازی پیشنهاد دادی یا خودشان با او صحبت کردند؟
نه آن‌ها خودشان فرشاد را انتخاب کرده بودند و من هم فکر مي‌کنم که انتخاب خوبی است. چون باید کسی این نقش را بازی مي‌کرد که هم جوان باشد و هم استایل‌اش به یک فوتبالیست بخورد. جالب است بدانید فرشاد در سریال هم اسمش فرشاد است و فقط فامیلی‌اش فرق مي‌کند و در واقع نقش خودش که یک فوتبالیست است را بازی مي‌کند.


حالا خوب بازی مي‌کند یا نه؟
بله فرشاد خوب بازی مي‌کند و با استعداد است.


الان فیلمبرداری ادامه دارد؟
بله تازه چهار، پنج روز است که کار شروع شده است.


این موضوع با تمرینات احمدزاده برای پرسپولیس تداخل ندارد؟
نه برنامه‌ریزی طوری است که فرشاد به تمرینات و بازی‌هایش برای پرسپولیس هم برسد و معمولا صبح‌ها برای او زمان فیلمبرداری مي‌گذارند.


به نظرت او مي‌تواند کار بازیگری را ادامه دهد؟
الان نه. با توجه به موقعیتی که فرشاد در پرسپولیس دارد، او بعد از این سریال، باید به فوتبال‌اش برسد. مثل من که آن موقع بازیکن پرسپولیس بودم اما در چند قسمت «‌زیر آسمان شهر» هم بازی کردم اما در بقیه سال‌ها، خودم بودم. علی انصاریان فوتبالیست. حالا فرشاد هم باید راه خودش را برود.


حالا که صحبت زیر آسمان شهر شد، حتما مي‌دانی که مهران غفوریان مي‌خواهد سری جدید زیر آسمان شهر را با همان بازیگرها بسازد؟
به سلامتی. زیر آسمان شهر یک و دو عالی بود اما سری سوم نگرفت اما با هوشی که از مهران سراغ دارم، مي‌دانم که اگر دوباره استارت بزند، کار خوبی از کار درخواهد آمد.


تو خودت قریحه و ذوق طنزی داری. حالا اگر کار کمدی مثل زیر آسمان شهر به تو پیشنهاد شود، بازی مي‌کنی؟
خیلی سخت است. روالی که من در حال حاضر در پیش گرفته ام، بازی در نقش‌هاي جدی است و بازی در نقش‌هاي کمدی برایم ریسک است. حالا خدا را شکر، پژمان جمشیدی توانسته در نقش‌هاي طنز که بسیار سخت هم هست، خودش را نشان دهد. بازیگر وقتی مي‌تواند این نقش‌ها را بازی کند که باور پذیر باشد. مثل پرویز پرستویی در «مارمولک». حالا او مي‌تواند در کارهایی مثل «بادیگارد» و یا «آژانس شیشه ای» هم بسیار موفق ظاهر شود. شاید من هم در آینده کار طنز را تست بزنم اما معمولا بازیگر را با ژانری که قبلا بازی کرده مي‌شناسند. شما به من بگویید کدام فیلم‌هاي رضا عطاران بیشتر مي‌فروشد؟


فیلم‌هاي کمدی اما او کار جدی خوبی هم مثل «دهلیز» را دارد.
آفرین. اما عطاران را به عنوان بازیگر کمدی مي‌شناسند. چه بسا که او کار جدی مثل دهلیز یا «آبنبات چوبی» هم دارد اما کار کمدی او یعنی «نهنگ عنبر» است که میلیاردی مي‌فروشد.


سعید آقاخانی هم که قبلا بازیگر نقش‌هاي کمدی بود، الان فیلم‌هاي جدی خوبی بازی مي‌کند و حتی سیمرغ هم برایش گرفته است.
سعید که عالی است. محسن تنابنده هم همین طور. هم نقش‌هاي جدی را فوق‌العاده بازی مي‌کند و هم نقش‌هاي کمدی را.


از بحث بازیگری و سینما که خارج شویم، دوباره به فوتبال مي‌رسیم. بازی پرسپولیس مقابل نفت تهران را دیدی؟
متاسفانه نه. چون من ایران نبودم و به ترکیه رفته بودم. اما از شنیدن نتیجه خوشحال شدم. خوشبختانه پرسپولیس در شرایط خوبی قراردارد و امیدوارم که به همین روند ادامه دهد.


فکر مي‌کنی این بردها تا کی ادامه داشته باشد؟
نمی‌دانم اما امیدوارم رکورد خوبی را به ثبت برسانند. پرسپولیس تیم خوبی دارد و استخوانبندی پارسال خودش را حفظ کرده است و اگر به همین روند ادامه دهد، باز هم جزو مدعیان اصلی خواهد بود.


همبازی سریال‌ات احمدزاده هم این هفته گل زد.
بله فهمیدم و از این موضوع خوشحال شدم. فرشاد بازیکن خوب و تاثیرگذاری است.


 دو گل هم مهدی طارمی زد تا پایش به گلزنی باز شود.
بله. مهدی هم بازیکن خیلی خوبی است و امیدوارم دوباره بتواند آقای گل شود.


اتفاقی که برای شهید محسن حججی بسیجی مدافع حرم افتاد، بسیار همه را تحت تاثیر قرار داد و خود تو هم در این رابطه پست گذاشته بودی.
خیلی اتفاق تلخی بود و وقتی فیلم‌ها و عکس‌هاي شهید را دیدم بسیار ناراحت شدم و دلم را به دردآورد اما شهید حججی با آرامش و صلابتی که در موقع اسارت در دست داعشی‌ها داشت، باعث شد همه ما  احساس غرور کنیم.


اما وقتی مهدی مهدوی کیا در رابطه با ماجرای مسعود شجاعی و احسان حاج صفی پست گذاشت، خیلی به او انتقاد شد و مهدوی کیا مجبور شد توضیح بدهد که جایگاه شهیدان و خانواده شهدا را مي‌داند.
ببینید، شخصیت مهدی که معلوم است و همه او را مي‌شناسند و مي‌دانند در کجا و چطور خانواده‌اي بزرگ شده. مهدی بازیکن بزرگ فوتبال ایران بوده و حرف عجیبی هم نزده است. ما نباید مسايل را با هم قاطی کنیم. داستان رشادت و شهادت شهید حججی یک چیز است و ماجرای شجاعی و حاج صفی یک چیز دیگر و به نظر من نباید به مهدی به خاطر حرف هایش بی احترامی شود.


یعنی فکر مي‌کنی در رابطه با شجاعی و حاج‌صفی، چه تصمیمی باید گرفته شود؟
ما هم مثل همه مردم رژیم صهیونيستی را محکوم مي‌کنیم. رژیمی که اصلا استقلال آن را و بودن‌اش را قبول نداریم. در مورد شهید حججی هم منتظریم تا جواب داعشی‌ها داده شود و سردار بزرگ ما، سردار قاسم سلیمانی انتقام بگیرد و پاسخ دندان شکنی به آن‌ها بدهد تا ما با افتخار سینه سپر کنیم و بگوییم که ما هم سردار سلیمانی را داریم. سرداری که شجاع است و به قول معروف جگر دارد و اسمش که مي‌آید، لرزه بر اندام دشمنان مي‌افتد اما همان طور که مي‌دانید الان فیفا به قضیه شجاعی و حاج صفی ورود کرده است و این موضوع هم نباید برای ما تبعات داشته باشد و در سال جام جهانی برای مان مشکل ساز شود. پس چه بهتر است مسوولان ورزش و فوتبال این موضوع را مدیریت کنند و صحبت‌هاي مسعود و احسان را هم بشنوند تا این مشکل برطرف شود.