تراکتورسازی – نفت تهران / به امید تکرار

تاریخ: 1396/05/26
زمان: 14: 05
نوع: خبر
آخرین دیدار لیگ برتری دو تیم با پیروزی تیم تبریزی به پایان رسید.


به گزارش سایت روزنامه گل، آخرین دیدار لیگ برتری دو تیم با پیروزی تیم تبریزی به پایان رسید. در دور برگشت لیگ شانزدهم و در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز ، تراکتورسازی موفق شد با تک گل لوسیانو ادینهو در وقت‌‌های تلف شده انتهای بازی برابر مهمان خود به برتری برسد. تراکتوری‌‌ها دیدار رفت را در ورزشگاه تختی تهران با گل‌های مهدی شریفی(63) و محمد نوری(72) برده بودند و حالا امیدوارند بتوانند با تکرار تاریخ و کسب برد نوبرانه خود برابر نفت در تبریز، از جاده ناکامی خارج شده و خود را از قعر جدول رده بندی این دوره جدا کنند.

 

مربیان قرمز
داستان مربیان حاضر در این میدان حداقل در یک بخش از دوران کاری شان به شکل عجیبی با یکدیگر همپوشانی دارد. حمید درخشان و یحیی گل محمدی هردو جزو بازیکنان ارزشمند ملی فوتبال ایران بوده اند که سال‌ها در پرسپولیس حضور داشته و البته در مقطع بسیار کوتاهی در تیم ملی هم با یکدیگر در انتهای دوران بازیگری درخشان و ابتدای شهرت یحیی همبازی بوده‌اند. یحیی همین چند سال پیش در نفت سرمربیگری کرده و این تیم را به نایب قهرمانی لیگ برتر رسانده و حمید درخشان هم یک سال در لیگ دسته اول سرمربی تراکتورسازی بوده است.

 

تاریخ سرخ
دو تیم حاضر در این میدان در تاریخ لیگ برتر 14 بار با هم بازی کرده‌اند که حاصل آن 6 برد برای تراکتور، 3 برد برای نفت و 5 تساوی بوده است. در این تعداد بازی تراکتوری‌‌ها 18 و نفتی‌‌ها 15 بار موفق به گلزنی شده اند. البته تراکتوری که هیچ یک از بازیکنان سابق نفت را در ترکیب خود ندارد، در فینال جام حذفی فصل گذشته با یک گل به نفت باخته است. در جمع بازیکنان فعلی نفت، محسن بنگر، محمد نصرتی، احمد امیرکامدار و‌‌هاشم بیگ زاده سابقه بازی در تراکتورسازی را دارند و امروز در ورزشگاه یادگار امام برابر تیم سابق خود قرار می‌‌گیرند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.