ذوب آهن – سپاهان / تاریخ زرد

تاریخ: 1396/05/26
زمان: 16: 05
نوع: خبر
دیدار رفت فصل گذشته را ذوب آهن و دیدار برگشت را سپاهان برده است تا معادله موجود در تاریخ رقابتهای لیگ برتری دو تیم تغییر چندانی نکند.


به گزارش سایت روزنامه گل، دیدار رفت فصل گذشته را ذوب آهن و دیدار برگشت را سپاهان برده است تا معادله موجود در تاریخ رقابتهای لیگ برتری دو تیم تغییر چندانی نکند چون دو تیم اصفهانی که در تمام ادوار لیگ برتر حاضر بوده اند، تاکنون 32 بار با  هم رودررو شده اند که 14 بار سپاهان و 10 بار ذوب آهن برده است و 8 بازی هم با نتیجه مساوی تمام شده است. بهترین گلزن تاریخ داربی اصفهان هم مهدی رجب زاده کاپیتان کهنه کار ذوب آهن است که تاکنون 5 بار دروازه سپاهان را باز کرده است. البته در جام حذفی داستان برعکس است و ذوب آهن در مجموع 5 بازی، 4 بر یک از سپاهان پیش است.


تقابل نیمکت‌ها
گرچه زلاتکو کرانچار مدت نسبتا زیادی در سپاهان مربیگری کرده ولی از آنجا که با پرسپولیس وارد فوتبال ایران شده خیلی‌‌ها او را در ردیف مربیان قرمز لیگ برتر تقسیم‌بندی می‌‌کنند تا جدالش با امیر قلعه نویی حساسیت سرخابی داشته باشد. جالب اینجاست که خود قلعه‌نویی هم 2 فصل همراه با موفقیت در سپاهان مربیگری کرده است. دو سرمربی حاضر در این میدان تاکنون 7 مصاف مستقیم داشته‌اند که سهم هرکدام 3 برد بوده و یک بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. البته کرانچار دو رویارویی آخر را برده تا ژنرال امروز انگیزه انتقام داشته باشد.


شرایط متفاوت
گلزنان بازی آخر دو تیم یعنی جباروف و حسن زاده(سپاهان) و بنگسون(ذوب آهن) دیگر در تیم‌‌های خود نیستند و شرایط هم نسبت به بازی آخر تفاوت‌‌های عدیده ای دارد. سپاهان بعد از بیش از یک دهه برای نخستین بار در 3 بازی ابتدایی لیگ برتر بردی به دست نیاورده و در مکان خجالت آور چهاردهم قرار دارد. اما در آن سوی میدان امیر قلعه نویی برای اینکه یک بار دیگر ثابت کند قواعد بازی در لیگ را خوب می‌‌داند، با وجود انتخاب دیرهنگام به عنوان سرمربی ذوب‌آهن، باختی نداشته و با 5 امتیاز از 3 بازی(2 بازی بیرون از خانه) در مکان پنجم قرار دارد. 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.