حال پيكان خراب است / جلالي آشفته، بختيار زمين‌گير!

تاریخ: 1396/05/29
زمان: 12: 53
نوع: خبر
آقامعلم فوتبال ایران بعد از نتایج خوبی که در لیگ شانزدهم با پیکان به دست آورد و حتی توانست عنوان «آسانسور» را از این تیم بردارد.

به گزارش سایت روزنامه گل، آقامعلم فوتبال ایران بعد از نتایج خوبی که در لیگ شانزدهم با پیکان به دست آورد و حتی توانست عنوان «آسانسور» را از این تیم بردارد برای فصل جدید به دنبال شرایط بهتری بود اما شروع بد و کسب دو امتیاز از چهار بازی وضعیت خوبی را برای مجید جلالی رقم نزده است‌. جلالی بعد از باخت مقابل پارس جنوبی این بار در رشت نتیجه را واگذار کرد تا چشم امید او و شاگردانش به بازی با فولاد و تکرار اتفاقات فصل گذشته باشد که از هفته پنجم به بعد روند خوب خودشان را پیدا کردند‌. با این حال به نظر مي‌رسد جدا از این مساله نتیجه گیری یکسری عوامل هم کار را برای آقامعلم و شاگردانش سخت کرده و این دلایل هم قطعا در این روند نتیجه‌گیری تاثیرگذار بوده است.

 

انشقاق در کادرفنی
مجید جلالی امسال سعی کرد یک کادر فنی قوی‌تر از فصل گذشته داشته باشد تا بتواند انتظارات بالارفته از او و تیمش را در لیگ هفدهم برآورده کند‌. در همین خصوص او مذاکراتی را با مجتبی حسینی، سرمربی ذوب‌آهن داشت و با آمدن قلعه‌نویی او را به عنوان یکی از مربیان خودش انتخاب کرد‌. اما خیلی زود و با رفتن یحیی به تبریز و تیم تراکتورسازی، او هم جلالي را ترك كرد و در نهایت با بودن مطهری، مجتبی صالح هم به کادرفنی مجید جلالی اضافه شد تا حکایت، حکایت یک کادرفنی خوب و با برنامه باشد‌. در این خصوص اما شنیده‌هاي ما از پیکان و این تیم حکایت از یک انشقاق فني دارد. جایی که ظاهر خوب و هماهنگ کادرفنی یک طرف دیگر دارد و تفکرات او از نظر برخی همکاران او با مخالفتی پنهان و زیرپوستی همراه است و این مخالفت‌ها به صورت حرف‌هاي درگوشی به بازیکنان تیم منتقل مي‌شود و این طور نمود پیدا مي‌کند که همکاران آقامعلم از حالا به فکر ایجاد یک جو و بستر مناسب برای خودشان هستند تا در صورت نتیجه نگرفتن پیکان فضای مناسبی برای به دست گرفتن سکان هدایت این تیم داشته باشند‌.  

 

تعویض‌هاي عجیب و غریب
پیکان مجید جلالی هرچند نتوانسته نتایج خوبی بگیرد و گل‌هاي غافلگیرکننده‌اي در بازی با پارس جنوبی جم و همین سپیدرود رشت دریافت کرد اما در جریان بازی نشان داد که توانایی گل زدن و جبران نتیجه را دارد و شاید بدشانسی باعث شد تیم آقامعلم در این دو بازی بازنده از زمین بیرون بیاید‌. پیکان در این دو بازی به خصوص در دقایق پایانی بازی‌ها، تیم مالک میدان بوده و موقعیت‌هاي زیادی برای گلزنی داشت اما شاید در این وضعیت یک نکته عجیب از مجید جلالی را شاهد بودیم‌. جایی که او هرگاه تیمش به بهترین شکل حریف را تحت فشار قرار می‌داد و در موقعیت خوبی برای گلزنی و جبران کار بود به یکباره با تعویض‌هاي خودش روند مسابقه و تیم را با تغییر مواجه مي‌کرد و این مساله دقیقا باعث مي‌شد که روند خوب آنها شرایط عادی به خودش بگیرد و تیم اوج گرفته اش نتواند کار را جبران کند‌. به نظر این موضوع هم دیگر مساله‌اي است که به پیکان مجید جلالی آسیب رسانده و شاید تعویض‌هاي او در دقایقی دیگر تعریف شود تا تیم جلالی بتواند در دقایق بازی مالکانه به بهترین شکل کار را پیش ببرد.

 

عملکرد ضعیف بختیار و مومنی
فصل گذشته ترکیب محمدصادق بارانی و ابوالفضل ابراهیمی یک میانه میدان قدرتمند و هماهنگ را برای تیم مجید جلالی فراهم آورده بود تا با خیال راحت آقاخان از راست، نعمتی از چپ و منشا در نوک پیکان خط حمله کار را باقدرت برای این تیم پیش ببرند‌. با رفتن نعمتی و منشا و تغییراتی که مجید جلالی در تیم داده به نظر مي‌رسد بازیکنان جدید هرچند اسم و رسم‌دار هستند اما کیفیت خوبی از خودشان نشان نداده و حتی ناراحتی برخی بازیکنان بابت این خریدها را در پی داشته است‌. در این خصوص شنیده مي‌شود همه از عملکرد بختیار رحمانی و به خصوص مهدی مومنی ناراحت هستند و از اینکه آنها نه فرصت سازی مي‌کنند و نه موقعیت‌ها را به گل تبدیل مي‌کنند به ابراز گلایه پرداخته و این موضوع به گوش کادرفنی هم رسیده است‌. حتی در این خصوص این ناراحتی هم شنیده مي‌شود که چرا تیم به جای این همه هافبک یک بازیکن تاثیرگذار و گلزن دیگر به خدمت نگرفته تا بهتر بتواند در نوک حمله کار را پیش برده و موقعیت‌سازی کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.