b_Newsدور و بری های ناطق از این طرف و آن طرف برای او حرف می آوردند اما

احسان روزبهانی: من و حاج آقا خیلی با هم اوکی بودیم!

b_News من خیلی عقب هستم/ از عملکرد خوب داوری شوکه شدم / اکبر احدی بهتر از مربی کوبایی است
تاریخ: 1396/05/29
زمان: 10: 24
نوع: گفتگو
روزبهانی، به این موضوع اشاره کرد که فکر نمی کرده، با تغییر مدیریت در کوتاه مدت این همه کار انجام شود!

حامد جیرودی/ بوکس ایران در چند وقت اخیر شاهد اتفاق های زیادی بوده است! افشین داوری که بعد از کناره گیری احمد ناطق نوری به عنوان سرپرست فدراسیون بوکس فعالیت خود را آغاز کرده، با تشکیل کمیته فنی سعی در ایجاد تغییرات اساسی دارد. فدراسیون در تصمیم هایی فوری طی یک هفته اخیر دعوت از تیم ملی کوبا به ایران برای برپایی تمرینات مشترک را لغو کرد. همچنین اردوی تیم ملی که با حضور نفرات مدنظر سرمربی و همچنین اضافه شدن احسان روزبهانی پیگیری می شد، با تصمیم فدراسیون تا آبان ماه تعطیل شد. قرار است نزدیک به سه ماه دیگر مسابقات قهرمانی کشور برگزار شود و تا آن زمان اردوهای تیم ملی به دلیل شرکت نکردن در هرگونه مسابقه رسمی تا یک سال آینده تعطیل اعلام شده و قرار است برنامه ها از سوی کادرفنی به صورت خصوصی در اختیار ملی پوشان قرار بگیرد. از سوی دیگر کمیته فنی فدراسیون قرار است در انتخاب کادر فنی تیم های ملی در رده های سنی مختلف بازنگری صورت دهد.
این موضوع ها و اتفاق های مختلف باعث شد تا به سراغ روزبهانی برویم و با این ستاره بوکس ایران درباره شرایطی که بوکس بعد از رفتن ناطق نوری تجربه کرده است، صحبت کنیم. روزبهانی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که فکر نمی کرده، با تغییر مدیریت در کوتاه مدت این همه کار انجام شود!

 

در این مدت اتفاق های زیادی در بوکس افتاده. ناطق نوری رفت و تو به تیم ملی برگشتی اما حالا اردوهای تیم ملی هم تعطیل شده است. در خصوص این مسایل صحبت می کنی؟
بله همان طور که گفتید اردوهای تیم ملی با نظر سرپرست جدید فدراسیون تعطیل شده است. آقای داوری بعد از این که به فدراسیون آمدند و وضعیت خوابگاه ملی پوشان که در کانکس می خوابیدند، دوش خراب و شرایط بد غذایی را دیدند، خیلی ناراحت شدند و گفتند تغییر و تحول اساسی صورت بگیرد. حالا هم تا شروع مسابقات قهرمانی کشور اردوها تعطیل شده و بچه ها به صورت اختصاصی و در باشگاه های خود در شهرستان ها تمرین می کنند تا بعدا دوباره اردوهای تیم ملی طبق روال قبلی در باشگاه انقلاب پیگیری شود.

 

حالا امیدوار هستی که با حضور داوری شرایط بوکس بهتر شود؟
صددرصد. ایشان مدیر خیلی خوبی هستند و در زمانی که مسوولیت فدراسیون دوومیدانی را بر عهده داشتند، اولین مدال تاریخ دوومیدانی ایران در المپیک توسط احسان حدادی به دست آمد و موفقیت های دیگری هم داشتند که نشان می دهد ایشان خوب کار کرده و ان شاءا... که در فدراسیون بوکس هم عملکرد خوبی خواهند داشت.

 

داوری با خود تو به عنوان ستاره بوکس ایران درباره شرایط این رشته صحبت داشته است.
بله یک صحبت کوچکی با هم داشتیم اما خود ایشان درباره وضعیت بوکس اشراف کامل داشت و همه اطلاعات را به دست آورده بود که بوکس ایران در کجای آسیا و جهان است. من واقعا شوکه شدم که یک مدیر در یک تایم کوتاه چقدر می تواند خوب عمل کند!

 

به نظر می آید که تو الان خیلی خوشحالی که ناطق نوری رفته است؟
نه اصلا این طور نیست!

 

اما تو بعد از المپیک توسط او از تیم ملی کنار گذاشته شدی و خودت می گفتی که در این یک سال هم بی مهری های زیادی در حق تو صورت گرفت!
ببینید حاج آقا خودش آدم خوبی است اما دور و بری هایش حرف هایی به او می زدند که او آن ها را جدی می گرفت وگرنه من و آقای ناطق خیلی با هم اوکی بودیم! منتها گاهی حرف از این طرف و آن طرف می آوردند که بد بود و حاج آقا هم تحت تاثیر قرار می گرفت. حاج آقا با من خیلی خوب بود اما خیلی از اعضای فدراسیون این طور نبودند!

 

اما تو حالا داری می گویی داوری در مدت کوتاه عملکرد خیلی خوبی داشته ولی ناطق نوری 28 سال رییس فدراسیون بود!
اگر حاج آقا نبود که بوکس ایران اصلا شکل نمی گرفت. منتها ایشان در این چند سال آخر فعالیت اش در فدراسیون، سرش حسابی شلوغ شده بود و کارش طوری بود که نمی رسید به سراغ بوکس بیاید و هر کسی یک حرفی می زد، حاج آقا هم قبول می کرد!

 

یعنی فکر می کنی که زیرآب تو را در فدراسیون می زدند؟
نمی دانم! چه بگویم؟!

 

الان در این مدت کمی که با باربارو خیمنز مربی کوبایی تیم ملی بوکس کار کردی، عملکرد او را چطور دیدی؟
در این یکی، دو هفته ای که زیر نظر این مربی کار کردم، عملکردش بد نبود اما به نظرم مربیان خودمان خیلی بهتر از ایشان می توانند به تیم ملی کمک کنند و منظورم از مربیان هم فقط آقای اکبر احدی است!

 

خودت از لحاظ فنی و آمادگی در چه شرایطی هستی؟
من خیلی عقب هستم!

 

مگر تمرینات ات را به صورت اختصاصی دنبال نمی کردی؟
چرا اختصاصی تمرین می کردم اما با چه کسی تمرین می کردم؟ از لحاظ بدنی زیر نظر آقای دکتر بهرامی نژاد قرار داشتم اما حریف تمرینی نداشتم که با او کار کنم.

 

الان هم حریف تمرینی نداری؟
الان هم نه! بچه ها یک روز می آیند، یک روز نمی آیند و برای همین تمریناتم به صورت حرفه ای و منظم نیست.

 

به نظر می رسد بوکس تا بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، تورنمنت مهم دیگری نداشته باشد. به نظرت تا آن موقع می توانی به شرایط ایده آل دست پیدا کنی؟
اگر وضعیت تیم ملی بوکس اوکی شود و تمرینات به صورت مداوم و منظم پیگیری شود و مربی هم بیاید، من هم آماده می شوم اما اگر شرایط خوب نباشد، خب مسلما نه.

 

الان دیگر از جایی مثل لیگ جهانی بوکس پیشنهاد نداری که برای شان مسابقه بدهی؟
نه متاسفانه از هیچ جایی پیشنهاد ندارم!

 

اما روس ها و کشورهای استقلال یافته که به مسابقات بوکس خیلی علاقه دارند؟
بله آن ها به مسابقات بوکس علاقه دارند و این رشته را هم پیگیری می کنند اما مسابقات APB که من در آن شرکت می کردم به علت نبود اسپانسر برگزار نمی شود و اگر دوباره برایم دعوتنامه بیاید، حتما در این رقابت ها شرکت خواهم کرد.