b_Newsبا میزبانی آسیا اعتبارمان را پس می گیریم

کاپیتان آلپاین: چرا تکلیف پیست ها را روشن نمی کنید؟

تاریخ: 1396/05/29
زمان: 13: 30
نوع: گفتگو
مسابقات قهرمانی آسیای اسکی آلپاین حدود هفت ماه دیگر به میزبانی ایران برگزار می شود. اما برخی مسایل اندک نگرانی هایی به وجود آمده است.

نگار رشیدی / مسابقات قهرمانی آسیای اسکی آلپاین حدود هفت ماه دیگر به میزبانی ایران برگزار می شود. اما از آنجایی که هنوز تکلیف محل برگزاری مسابقات، حامی مالی و پخش تلویزیونی مشخص نیست، اندک نگرانی هایی به وجود آمده است.

اما حسین ساوه شمشکی کاپیتان تیم ملی که این روزها با مصدومیت مچ پا تمرینات بدنسازی اش را پشت سر می گذارد تا برای المپیک زمستانی آماده باشد، نگرانی چندانی در این باره ندارد. او به «گل» گفت:«ما این میزبانی را تقریبا دو سال پیش گرفتیم اما اینکه چطور می خواهد برگزار شود، اطلاع کامل ندارم.اما تا آن زمان فرصت زیاد است و معمولا اسپانسرهای ورزش های زمستانی در فصل خودش می آیند.»

او در خصوص تاثیر این میزبانی در اسکی ایران به بعد دیگرش هم اشاره کرد:«این میزبانی از لحاظ اعتباری خیلی به ما کمک می کند چون ما یک سال در هیچ مسابقه ای شرکت نکردیم و اعتبارمان زیر سوال رفته بود. اما حالا با این میزبانی می توانیم اعتماد فدراسیون جهانی و آسیا را جلب کنیم. اما از لحاظ کیفیت فنی خیلی نمی توان مانور داد. چون کره و ژاپن یا حتی چین که حرف اول را در اسکی آسیا می زنند به این مسابقه نمی آیند. ژاپن حتی در بازی های آسیایی که در قزاقستان برگزار شد هم شرکت نکرد. این دو کشور اولویت های دیگری دارند که طبق آنها در مسابقات شرکت می کنند. مثل قهرمانی های جهان، المپیک، جام های جهانی و کاپ اروپا و شرق دور که بین سه کشور ژاپن، کره و چین برگزار می شود. آنها تمام تمرکز خود را روی این مسابقات گذاشته اند.»

کاپیتان تیم ملی نگرانی اش درباره پیست های اسکی است که هنوز تکلیف شان مشخص نیست:«بعد از این همه مدت فدراسیون ما سر و سامان گرفته اما تکلیف هیچ کدام از پیست ها مشخص نیست. ما برای تمرینات داخل کشورمان همیشه درگیری اشتیم. پیست ها یا تعطیل بودند یا ناقص. مثلا بالابرها باید استاندارد می شدند یا جاده دیزین بسته بود. الان فرصت زیادی هست که تکلیف پیست ها روشن شود اما هیچ همتی پشت آن نیست. پیست دربندسر چون خصوصی است و می خواهد در زمان خودش به بهره برداری برسد، به آن رسیدگی می شود اما در یست های دیزین و شمشک نه بهره بردار مشخص است نه تکلیف آن. دستگاه های قدیمی هم استاندارد نشده اند. سازمان خصوصی سازی می گوید پیست ها در اختیار ماست، اگر اینطور است چرا اقدام جدی صورت نمی گیرد؟ ما به فاصله 40 دقیقه ای پایتخت و نزدیک بزرگ ترین فرودگاه بین المللی کشور دو پیست داریم اما به هیچ کدام رسیدگی نمی شود.»

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.