b_NewsMMA تازه ترین ورزش ممنوعه کشور

چرا وزارت مانع علی اکبری شد؟!

تاریخ: 1396/05/29
زمان: 14: 34
نوع: گزارش
در جدیدترین بخشنامه‌های حذفی این روزهای ورزش ایران این‌بار حضور ورزشکاران ایرانی در رشته MMA غیرقانونی اعلام شد.

در جدیدترین بخشنامه‌های حذفی این روزهای ورزش ایران و در ادامه حذف برخی رشته‌ها همچون زومبا، بادی‌ریتم، هیپ‌هاپ و ایروبیک حرفه‌ای، این‌بار حضور ورزشکاران ایرانی در رشته MMA غیرقانونی اعلام شد.راحت‌ترین و نه درست‌ترین راه در هر شیوه مدیریتی در بخش‌های مختلف جامعه همچون اقتصاد، فرهنگ، ورزش و ... برخوردهای قهرآمیز، دستوری و حذفی است.

 امیر علی‌اکبری همان فرنگی‌کار با آتیه کشتی ایران که مدال‌های طلای جهان و آسیا را در کارنامه خود داشت پس از محرومیت همیشگی از حضور در میادین کشتی از پا ننشست و در رشته MAA خوش درخشید.حضور و فعالیت علی‌اکبری در MMA و پیروزی‌های متوالی وی نه تنها بر خلاف مصالح کشور نبود بلکه فعالیت وی در این رشته پرطرفدار جهانی علاوه بر اشاعه فرهنگ ایرانی- اسلامی باعث شد بسیاری از مردم جهان از زور و قدرت وی به عنوان نماینده ایران به نیکی یاد کنند.جواد محجوب جودوکار المپیکی ایران که همواره از بی‌توجهی به مشکلات جودوکاران گلایه داشت عازم تایلند شد تا او نیز رسما با خداحافظی از جودو، راه علی اکبری را پیش بگیرد.

اما به نظر می رسد یکی از مهمترین اهداف مسوولان ورزشی ایران پس از ممنوعیت فعالیت در رشته MAA این است که از مهاجرت ورزشکاران حرفه‌ای ایران به آن سوی آب‌ها برای فعالیت در این رشته جلوگیری کنند اما آیا نمی‌توان با روش‌هایی بهتر از استعداد جوانان ایرانی در این رشته پرطرفدار استفاده کرد؟ آیا بهتر نیست مسوولان ورزش ایران که ماموریت‌شان ایجاد شرایط و امکانات لازم برای فعالیت‌های ورزشی جوانان این مرز و بوم است، راهی بهتر جز نگاه سیاه و سفید به برخی امور داشته باشند؟

واقعا دلیل مخالفت با راه‌اندازی ورزش MMA در ایران و فعالیت ورزشکاران‌مان در این رشته چیست؟ و آیا نمی‌توان با برخی اصلاحات در این رشته مطابق با دغدغه‌های مان، به جوانان کشورمان اجازه فعالیت در این رشته پرطرفدار را بدهیم و آنگاه با مهاجرت ورزشکاران مان به آن سوی آب‌ها مخالفت کنیم؟ مگر علی‌اکبری با مجوز و یا کوچکترین حمایت از سوی مسوولان ورزش ایران به چنین موفقیت های بزرگی در میادین بین‌المللی رسیده که چنین دستورالعمل‌هایی مانع فعالیت او و دیگر ورزشکاران ایرانی در MMA باشد؟

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.