b_Newsاميدوارم ماجراي حميد صفت ختم به‌خير شود

شيث رضايي: بعد از قهرماني پرسپوليس كنسرت مي‌گذارم

b_News يادمان نرود كه طارمي و مسلمان چقدر در قهرماني پرسپوليس نقش داشتند
تاریخ: 1396/05/30
زمان: 14: 42
نوع: خبر
كاپيتان سابق تيم پرسپوليس اين روزها مشغول ورزش و انجام كارهاي موسيقي‌اش است.

سيداحسان هاشمي / كاپيتان سابق تيم پرسپوليس اين روزها مشغول ورزش و انجام كارهاي موسيقي‌اش است. شيث رضايي كه اتفاقا دوستي خوبي هم با حميد صفت داشته، در مورد اتفاق‌هاي اخير و ماجراي اين خواننده رپ صحبت مي‌كند.


چه خبر... چرا اينقدر بي‌حالي؟
خوب نيستم... حالم خيلي گرفته است.


چطور؟
از وقتي ماجراي حميد صفت را شنيدم خيلي ناراحت شدم.


مگر حميد صفت را مي‌شناختي؟
چند باري به باشگاه ما آمد و با او معاشرت كردم. خيلي پسر مودب و خوبي بود. با هم راجع به ورزش صحبت كرديم و كلي گپ زديم. پسر خيلي مودبي بود... مدام به من مي‌گفت «آقاي رضايي» و هرچه مي‌خواستم تا او با من راحت باشد و مرا شيث صدا كند، او از روي ادب مرا آقاي رضايي صدا مي‌كرد. يك بار هم همراه اميرعباس گلاب به باشگاه ما آمد و كلي با هم گپ زديم. از وقتي خبر مربوط به حميد صفت را شنيدم، خيلي حالم گرفته شد و فقط اميدوارم كه همه‌چيز ختم به خير شود.


ماجراي حميد صفت را هم پيگيري كردي؟
من كه خيلي سر از اين چيزها در نمي‌آورم فقط اميدوارم كه ماجرا ختم به‌خير شود. خيلي‌ها مي‌گويند كه او مرتكب قتل غيرعمد شده و به همين دليل اين شانس را دارد تا از اين ماجرا جان سالم به در ببرد.


خودت چه كار مي‌كني؟
فعلا كه به باشگاه و موسيقي مي‌رسم. دنبال كارهاي جديدم هستم و اميدوارم كه بتوانم در انتشار كارهاي جديد هوادارانم را سورپرايز كنم.


پيگير كارهاي كنسرت هستي؟
من فعلا شش موزيك دارم و براي گرفتن مجوز كنسرت به شش، هفت كار ديگر احتياج دارم. من كارهاي زيادي آماده پخش دارم اما با وسواس زياد كار را جلو مي‌بريم تا همچنان با كيفيت رفتار كرده باشيم. براي گرفتن مجوز كنسرت مشكل خاصي وجود ندارد. چون تا به امروز من كار غيرمجاز و مساله‌داري انجام ندادم. اميدوارم بتوانم بعد از قهرماني پرسپوليس اولين كنسرت را در تهران برگزار كنم!


اگر پرسپوليس قهرمان نشود، چي؟!
شما مطمئن باشيد كه پرسپوليس قهرمان مي‌شود. اگر به قهرماني پرسپوليس مطمئن نبودم، هيچ‌وقت چنين حرفي نمي‌زدم. آنقدر به اين موضوع اعتقاد دارم كه مي‌گويم كه قبل از قهرماني پرسپوليس، كنسرت مي‌گذارم. پرسپوليس به تيم خوب و هماهنگي تبديل شده و پتانسيل قهرماني را دارد.
اما پرسپوليس دچار حاشيه‌هايي مي‌شود كه بدون شك به تيم ضربه مي‌زند.
حاشيه‌ها هميشه هستند. مهم اين است كه باشگاه، برانكو و بازيكنان رفتار حرفه‌اي داشته باشند و به نحوي اين حاشيه‌ها را مهار كنند.


يعني فكر مي‌كني پرونده پاس ندادن به منشا بسته شده؟
من فكر مي‌كنم همه فهميده‌اند كه اين موضوع درست نبوده. در پرسپوليس همه تلاش مي‌كنند سهمي در موفقيت و افتخارات اين تيم داشته باشند. يادتان نرود كه مهدي طارمي و محسن مسلمان در قهرماني پرسپوليس نقش پررنگي داشتند. اين درست كه گاهي اوقات بعضي‌ها دچار سوءتفاهم‌هايي مي‌شوند اما نبايد فراموش كرد كه اينها براي قهرماني پرسپوليس زحمت زيادي كشيدند و بهتر است كه تحت‌تاثير بعضي صحبت‌ها نباشند.


از ماجراي رختكن پرسپوليس و اشك‌هاي مهدي طارمي خبر داري؟
راستش را بخواهيد من حتي يك بار هم با طارمي صحبت نكرده‌ام و اگر الان از او حمايت مي‌كنم، به خاطر دوستي با او يا مسايل اينچنيني نيست. مهدي طارمي حتي اگر پنجاه تا توپ را خراب كند، ايرادي ندارد! يادمان نرود كه او براي پرسپوليس گل‌هاي زيادي زده و زحمت‌هاي زيادي كشيده است. اين را فراموش نكنيم كه اين بازيكنان خانواده دارند و با هر اتفاق اينچنيني دل خودشان و خانواده‌شان مي‌شكند. به هر حال آنها هم خرج و مخارج دارند و بايد به پول‌شان برسند.


اما تو هم خرج و مخارج داشتي و سال‌ها سكوت كردي؟
بله... من هيچ‌وقت دنبال اعتصاب و اينجور حرف‌ها نبودم... به هر حال يك جوري زندگي را گذرانده‌ام!


چه جوري؟
به‌سختي... من جدا از هزينه‌هاي خودم، خرج خانواده‌ام را مي‌دادم و به چند خانواده ديگر هم كمك مي‌كردم. روزهاي خيلي سختي را گذراندم و حالا اميدوارم كه اين روزهاي سخت براي ديگران اتفاق نيفتد.
اما خيلي‌ها بر اين باورند كه بازيكناني مثل تو ماشين‌هاي خوب سوار مي‌شوند و جاهاي خوب زندگي مي‌كنند. شايد كسي باورش نشود كه تو بعد از هشت سال بازي در پرسپوليس از روزهاي سخت صحبت كني.
بله... من ماشين خوب سوار شدم و جاي خوب زندگي كردم اما همه را دادم و براي پدر و مادرم در روستا يك خانه خوب ساختم.


الان چي داري؟
خدا را دارم... من فكر مي‌كنم آدم‌ها با توجه به كارنامه‌اي كه دارند، از خداي‌شان انتظارهايي دارند و به همين دليل همان خدا هميشه هواي اين بنده‌هايش را دارد. شايد براي من به‌زودي دري باز شود و كارها روي غلتك بيفتد. شايد همين ماجراي كنسرت براي من يك شروع مجدد باشد و دوباره بتركاند... همين كه سالم هستم، خدا را شكر.


اينكه هنوز خيلي‌ها بعد از ديدن تو در مورد آن ماجراي معروف صحبت مي‌كنند، اذيت نمي‌شوي؟
من سال‌ها به عشق پرسپوليس بازي كردم. هشت سال پيراهن اين تيم را پوشيدم و به‌خاطر پرسپوليس قيد خيلي چيزها را زدم. بارها از استقلال و جاهاي ديگر پيشنهاد داشتم. حتي مي‌توانستم پول‌هاي آنچناني بگيرم اما قيد همه‌چيز را زدم و فقط به پرسپوليس فكر كردم. من هم در طول زماني كه بازي مي‌كردم، شيطنت‌هايي داشتم اما هرگز دوست ندارم به عقب برگردم چون از پوشيدن پيراهن پرسپوليس آنقدر راضي و خوشحالم كه دلم نمي‌خواهد سر از جاي ديگري در بياورم.


از پرسپوليس چه خبر؟
بازي‌هاي پرسپوليس را مي‌بينم و خوشحالم كه تيم در بهترين شرايط قرار دارد.


در مورد دفاع‌هاي پرسپوليس چه صحبتي داري؟
براي من فرقي نمي‌كند كه چه كساني در خط دفاعي پرسپوليس قرار مي‌گيرند. هر چهار نفر آنها براي من عزيز و محترم هستند. كلا هر كسي كه پيراهن پرسپوليس را بپوشد، براي من قابل احترام است. بازيكناني مثل بقيه فوتباليست‌ها مي‌آيند و مي‌روند اما مهم لوگو و پيراهن پرسپوليس است.


در طول اين سال‌ها بازيكني مثل شيث به پرسپوليس آمد؟
بازيكنان زيادي به پرسپوليس آمدند كه همگي براي من قابل احترام هستند ولي من هميشه دوست داشتم بازيكني با اعتماد به نفس خاص وارد پرسپوليس شود. كسي كه راحت توپ‌ها را استپ كند، پاس بدهد و حركت كند. من نمي‌گويم كه بازيكن خيلي خوبي بودم اما بازيكني با اين شرايط را در پرسپوليس نديدم.


وقتي صحبت از اعتماد به نفس مي‌كني، ياد آن صحنه‌اي مي‌افتم كه توپ را كنار زمين نگه داشتي و دستت را تخت سينه عنايتي گذاشتي.
(خنده) من از اين كارها زياد كردم... يادش به‌خير... يك بار هم با شماره سيزده تيم الهلال همين كار را كردم.


در مورد بازي با الاهلي چه نظري داري؟
به نظر من هيچ بازي‌اي در آسيا آسان نيست و پرسپوليس بايد از موقعيت‌هايش در اين بازي استفاده كند. اينكه آخر بازي بگوييم فلان فرصت را از دست داده‌ايم اتفاقي براي ما نمي‌افتد. پرسپوليس بايد از تمام فرصت‌هايش استفاده كند چون در غير اين صورت اتفاق‌هاي خوبي براي ما نمي‌افتد.


به عنوان سوال آخر مي‌خواستم از تو بپرسم كه چرا موزيك قهرماني پرسپوليس را نمي‌خواني؟
من هميشه پرسپوليس را دوست دارم و با جان و دل در خدمت اين تيم هستم. هنوز باشگاه در اين مورد چيزي نگفته و شايد اصلا دل‌شان نمي‌خواهد كه سرود قهرماني پرسپوليس را بخواند اما به‌خاطر ارادت و علاقه‌اي كه به پرسپوليس و هوادارانش دارم، با جان و دل اين كار را انجام مي‌دهم.