b_Newsاین دوره تیم ملی کوچک ترین حاشیه ای نیست

اوشین ساهاکیان: جلوی استرالیا شوک شدیم!

تاریخ: 1396/06/01
زمان: 11: 58
نوع: گفتگو
کاپ آسیا بسکتبال با نایب قهرمانی شاگردان مهران حاتمی در حالی که تیم ایران تمام حریفان آسیایی را برده بود و در فینال به استرالیا باخت به اتمام رسید.

هدیه خطیبی/کاپ آسیا بسکتبال با نایب قهرمانی شاگردان مهران حاتمی در حالی که تیم ایران تمام حریفان آسیایی را برده بود و در فینال به استرالیا باخت به اتمام رسید.اوشین ساهاکیان یکی از بازیکنان قدیمی تیم ملی است که در اردوی آخر به شاگردان مهران حاتمی ملحق شد اما عصای دست سرمربی برای تعویض اول و بازیکن ششم بود.اوشین می گوید این بار تیم ملی کوچک ترین حاشیه ای نداشت.

 

کاپ آسیا برای تیم ملی بسکتبال ایران به دو بخش تقسیم شد، رقابت با حریفان آسیایی و نبرد با حریف قاره اقیانوسیه که مهمان تازه وارد آسیا محسوب می شود.این تورنمنت چطور بود؟

بازی های خوبی را پشت سر گذاشتیم.اکثر تیم ها برای گرفتن مقام آمده بودند.اما از بازی با لبنان در یک چهارم نهایی بازی های ما سخت شد البته خدا را شکر از بازی های سخت هم دست پر بیرون آمدیم تا فینال به استرالیا رسیدیم.آنها خیلی از نظر فنی قوی بودند و بازی خیلی سختی بود که باختیم اما تجربه خوبی کسب کردیم.

خیلی ها منتقد حضور استرالیا و نیوزیلند در آسیا هستند و عده ای دیگر این موضوع را به نفع تیم های آسیایی می دانند.شما چطور فکر می کنید ؟

فکر می کنم فقط دو یا سه تیم در آسیا می توانند با این دو تیم رقابت می کنند چون اختلاف سطح بسکتبال زیاد است.از یک لحاظ خوب است چون انگیزه جدید برای تیم ها ایجاد می شود که جلوی چنین تیم هایی به خصوص استرالیا بازی کنند.استرالیا هر سال جام جهانی و المپیک را تجربه می کند و قطعا بازی برابر آنها مفید است.

 

شما و حامد حدادی در آخرین اردو به تیم ملحق شدید و در تمام طول بازی ها جزو ترکیب اصلی بودید.

ما سال ها تجربه بازی کنار هم را داریم چه در تیم ملی چه در تیم باشگاهی.سبک بازی هم را می شناسیم و همه از هم شناخت داریم.فقط با تمرین توانستیم خیلی زود هماهنگ شویم.البته استراحت بین بازی ها به نفع ما بود و این موضوع به زمان بیشتر تمرین ما با تیم کمک کرد.

 

شنیده شد که این دوره بین بچه ها همدلی زیادی وجود داشت و حاشیه هایی که بعضا اوضاع را تحت تاثیر قرار می داد، دیده نشد.

بله واقعا همین طور بود.این دوره تیم بدون کوچک ترین حاشیه چه در داخل و چه در خارج زمین کارش را انجام داد.بچه ها انگیزه بالایی برای کسب نتیجه داشتند.به همین خاطر همه یکدل بودند.

 

به هر حال شاید این باب شده که هر وقت تیم ملی خوب یا نسبتا خوب نتیجه می گیرد، به قول معروف همه می گویند همه چیز آرومه ! هیچ حاشیه ای نداشتیم و ...

این طور نیست.خیلی وقت ها پیش آمده که ما نتیجه نگرفتیم اما سعی کردیم از هم دور نباشیم.برد و باخت همیشه پیش می آید اما باعث کدورت و دعوا از یکدیگر نشده است.در این دوره کوچک ترین مسایل هم خیلی زود با صحبت حل شد.

 

با و جود اینکه کلاس بسکتبال استرالیا با ما متفاوت است، اما چرا ما در فینال بازی خودمان را نتوانستیم انجام بدهیم و با اختلاف زیاد باختیم؟

من فکر می کنم ما تمام تلاش مان را کردیم اما اشتباهات پیش می آید.البته ما در این بازی کمی شوک شدیم چون واقعا تیم قوی بودند.آنها از کوچک ترین اشتباهات ما در حمله استفاده می کردند.از این به بعد باید تدارکات قوی تر داشته باشیم تا آماده بازی با چنین تیم هایی باشیم.

 

برای فصل بعد لیگ چه برنامه ای دارید ؟

باور کنید هنوز هیچ چیز معلوم نیست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.