b_Newsمردم جم با استقبال‌شان مرا شگفت‌زده كردند

اومانيا: قلبا پرسپوليس را دوست دارم و خاطرات بد گذشته را فراموش كردم

b_News دنبال يك فرصت براي بازگشت به ايران بودم
تاریخ: 1396/06/01
زمان: 11: 14
نوع: خبر
مايكل اومانيا بعد از چند سال جدايي از پرسپوليس چندي قبل به رقيب جدي سرخپوشان در صدر جدول پيوست.


احد علوي / مايكل اومانيا بعد از چند سال جدايي از پرسپوليس چندي قبل به رقيب جدي سرخپوشان در صدر جدول پيوست. اومانيا با پيوستن به پارس جنوبي جم باعث شد تا دوباره خاطرات حضور او در پرسپوليس در ذهن همگان مرور شود. مدافع ملي‌پوش كاستاريكايي هرچند در بدترين شرايط سرخپوش شده بود، حالا مي‌خواهد با حضور در پارس جنوبي جم و  كار كردن زير نظر مهدي تارتار كه خودش يك پرسپوليسي دوآتشه است، بار ديگر خودش را به فوتبال ايران ثابت كند. اومانيا كه چند روزي است به جم سفر كرده، حسابي از برخورد بازيكنان و هواداران خوشحال است. او در گفت‌وگوي اختصاصي با «گل» درباره دوران بازي‌اش در پرسپوليس و همچنين اهدافش در پارس جنوبي صحبت كرد.


چه شد تصميم گرفتي براي ادامه فوتبالت، ايران را انتخاب كني؟
خوشحالم دوباره شرايطي به‌وجود آمد كه ايران را انتخاب كردم چون هم خودم، هم خانواده‌ام ايران را دوست داريم و من هم پيشنهاد پارس جنوبي را غنيمت شمردم و فرصت را براي حضور دوباره در ايران از دست ندادم.


جالب است كه با ناراحتي از پرسپوليس جدا شدي اما باز هم بازي در ايران را انتخاب كردي؟
من به اتفاقات گذشته فكر نمي‌كنم. زماني كه پيشنهاد پرسپوليس را پذيرفتم، اين كار را با قلبم انجام دادم چرا كه احترام زيادي براي هواداران و باشگاه پرسپوليس قائل هستم و حالا هم خوشحال هستم كه فرصت شد به ايران برگردم. در حال حاضر بازيكن پارس‌جنوبي هستم و مي‌خواهم همان‌طور كه به پرسپوليس كمك كردم، به تيم جديدم هم كمك كنم.


فضاي زندگي در تهران را با جم چطور مقايسه مي‌كني؟
خيلي فضاي متفاوتي نسبت به هم ندارند. مردم جم برخورد خيلي خوبي با من داشتند و همه‌چيز اينجا عالي است. باشگاه و مديريت در كنار كادرفني رفتار صميمي با من دارد. درست است كه به لحاظ امكانات و وسعت، جم و تهران قابل مقايسه نيستند، اما خونگرمي مردم جم غيرقابل باور است.


قبل از اينكه دوباره به ايران برگردي، پيگير بازي‌هاي پرسپوليس بودي؟
نه فقط پرسپوليس، بلكه به طور كلي فوتبال ايران را از طريق اينستاگرام پيگيري مي‌كردم ولي نه به‌طور جدي.


دوست داشتي در اين پرسپوليسي كه مدعي قهرماني است،‌ بازي مي‌كردي؟
من بازيكن پارس جنوبي هستم و دوست دارم بهترين عملكرد را در اين تيم داشته باشم. پرسپوليس و هوادارانش را دوست دارم اما الان تمام تمركزم روي پارس جنوبي است.


خط دفاعي پرسپوليس را چطور مي‌بيني؟
به طور دقيق پيگيري نكردم و اطلاعي از عملكرد خط دفاعي پرسپوليس ندارم.


نظرت درباره اينكه پرسپوليس و پارس جنوبي در صدر جدول رقابت تنگاتنگي دارند،‌ چيست؟
براي اينكه در اين باره صحبت كنيم هنوز زود است. سه هفته بيشتر از ليگ نگذشته و نمي‌شود از الان قضاوت كرد. ما تنها با پرسپوليس رقيب نيستيم بلكه بايد 30 هفته با همه تيم‌ها رقابت كنيم.


به عنوان مدافع سابق پرسپوليس حالا بايد با مربي‌اي كار كني كه خودش پرسپوليسي است؛ اين اتفاق را چطور ارزيابي مي‌كني؟
مهدي تارتار، سرمربي است و من بازيكن. اما اينكه هر دو تجربه كار كردن در تيم‌هاي بزرگ را داشته‌ايم، قطعا با تلاشي كه از خودمان نشان مي‌دهيم، براي موفقيت پارس جنوبي مفيد است.


شنبه به كاستاريكا برمي‌گردي تا مقابل آمريكا بازي كني و چهار روز قبل از بازي با استقلال به تيم ملحق مي‌شوي؛ اين مساله تو را از شرايط بازي مقابل استقلال دور نمي‌كند؟
من صددرصد آماده هستم و تمام تلاشم را مي‌كنم تا خودم را به تفكرات سرمربي تيم نزديك كنم. اما اين سرمربي است كه تصميم مي‌گيرد چه بازيكناني در تركيب قرار بگيرد.


در جريان هستي كه پارس جنوبي فصل گذشته در ليگ يك، 23 هفته نباخته و عملكرد خط دفاعي‌اش در چند هفته اخير هم خوب بوده؛ اين مساله كار را براي وارد شدن بازيكنان به تركيب اصلي سخت مي‌كند.

بازيكن هر كجاي دنيا كه باشد بايد براي رسيدن به تركيب اصلي تلاش كند. من هم همه تلاشم را مي‌كنم تا بازي كنم. من بازي‌هاي فصل گذشته و اين فصل پارس جنوبي را نديدم و به همراه تيم به اهواز مي‌روم تا اولين بازي پارس جنوبي را از نزديك ببينم.


خانواده‌ات را به جم مي‌آوري؟
حتما. شهر خوبي است و فكر مي‌كنم آنها هم از حضور در اين شهر لذت مي‌برند.


زماني كه در پرسپوليس بودي، آنقدر مشكلات بود كه تمركز نداشتي، پنالتي دادي و عملا باعث حذف تيم از جام حذفي شدي، دوست داري درباره آن اتفاقات صحبت كني؟
در فوتبال حرفه‌اي هميشه گفته‌‌اند يك فوتباليست بيست و چهار ساعت براي شادي و بيست‌وچهار ساعت براي ناراحتي وقت دارد. از آن اتفاقات چند سال گذشته، پس دليل ندارد درباره‌اش نه صحبت كنم و نه حرفي بزنم. تمام تمركزم روي پارس جنوبي و موفقيت اين تيم است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.