b_News گنبد نماینده‌ای ندارد؛

در اولین نشست لیگ والیبال چه گذشت؟ ضیایی تهدید به تعطیی لیگ کرد !

تاریخ: 1396/06/01
زمان: 13: 37
نوع: گزارش
مدیران و مربیان ۱۲ تیم لیگ برتری والیبال عصر سه‌شنبه دور میز بزرگی در دفتر محمدرضا داورزنی نشستند.

فرزاد کفیلی/مدیران و مربیان ۱۲ تیم لیگ برتری والیبال عصر سه‌شنبه دور میز بزرگی در دفتر محمدرضا داورزنی نشستند. اتاقی که این روزها احمد ضیایی نایب رییس فدراسیون در نبود سرپرست فدراسیون والیبال امور را در آن دنبال می‌کند.

امسال لیگ برتر والیبال با تیم‌های پیکان، بانک سرمایه، کاله مازندران، سایپا، شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز، خاتم اردکان، شهرداری ساری، صالحین ورامین، فرش محتشم کاشان، سپهر الکتریک قزوین و رعد پدافند برگزار می‌شود. غم‌انگیزترین بخش ماجرا هم اینکه گنبد یکی از قطب‌های اصلی والیبال و بی اغراق والیبال دوست ترین شهر ایران هیچ نماینده‌ای در لیگ ندارد چراکه امتیاز تیم کنار رفته پارسه را باشگاهی دیگر در دست دارد.

هر تیم برای حضور در لیگ برتر والیبال ۹۰ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد و درصدهای مختلفی از قراردادهای بازیکنان به حساب فدراسیون والیبال می‌رود و مهمتر اینکه تا ۱۵ شهریور به تیم‌های حاضر در لیگ فرصت تسویه حساب و پرداخت ورودیه سازمان لیگ داده شده است.

 با بالا رفتن دستمزدهای بازیکنان و قراردادهای والیبال در سال‌های اخیر، پرداخت بدهی های باشگاه‌ها به یکی از مهمترین دغدغه‌های این ورزش تبدیل شده است. تجربه تیم‌هایی مثل پارسه و همین صالحین ورامین در لیگ قبل چنان دردآور و مشکل‌ساز بود که احمد ضیایی نایب رییس فدراسیون والیبال در گفت‌وگویی در جلسه شورای هماهنگی لیگ عنوان می‌کند: «اگر نظم در لیگ حاکم نشود به آن سمت می‌رویم که لیگ را تعطیل کنیم.» منظور ضیایی از نظم دو چیز بیشتر نیست. مشکل پرداخت‌های تیم‌ها و شاید بی اخلاقی‌ها و درگیری‌های لیگ.

اما صحبت‌ ضیایی چقدر به واقعیت نزدیک است؟ سال قبل متین و پارسه با بدقولی‌های مکرر همچنان در لیگ ماندند.برای برنامه ریزی‌های لیگ مشکلات عدیده ایجاد کردند و آب از آب تکان نخورد. ۱۵ روز دیگر و زمانی که مهلت تسویه حساب‌ها و پرداخت ورودیه  تمام شد عیار تهدیدها نمایان‌تر می‌شود. آیا تیم‌هایی که تا ۱۵ شهریور ورودیه را نپردازند از لیگ کنار گذاشته می‌شوند؟ تسویه‌هایی که ماه‌ها برای انجام آن زمان بوده ۱۵ روزه انجام نخواهد شد.

در حاشیه جلسه هماهنگی لیگ از رییس سازمان می‌پرسند وضعیت سربازها در لیگ چه می‌شود و در کدام تیم‌ها اجازه بازی دارند؟ پورحسن توضیح می‌دهد که در هیچ تیمی اجازه بازی ندارند و نهادهای نظامی در این باره بخشنامه داده‌اند.او همچنین می‌گوید سال قبل آیین نامه‌ای برای لیگ نوشته شد که از تیم‌ها خواسته‌ایم اگر با آن موافق هستند امسال هم اجرا شود اگر با آن مشکل دارند هم در جلسه هماهنگی اعلام کنند که  تغییر کند. پورحسن به اندازه‌ای غیر مطمئن برای آیین‌نامه لیگ سخن می‌گفت که به عنوان ناظر و آماده کننده آن قدرتی برای دفاع از آن نداشت.

نبود نماینده گنبد و بیرون گذاشتن بخش مهمی از از علاقه‌مندان والیبال از مهمترین رویدادهای داخلی والیبال ایران است.عیار صحبت‌های برگزار کنندگان لیگ ۱۵ شهریور نمایان‌تر می‌شود و مهمتر اینکه به نظر نمی‌رسد در لیگ امسال کسی یارای مقابله با بانک سرمایه را داشته باشد و بعد از سال‌ها لیگی تک قطبی انتظار تیمی با تعداد زیادی از ملی‌پوشان را می‌کشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.