b_Newsدلم برای منصوریان سوخت

قاضی: نخواستم نمک روی زخم استقلالی‌ها باشم

تاریخ: 1396/06/02
زمان: 12: 41
نوع: خبر
دیده در آزادی یک سورپرایز عالی مقابل استقلال داشت که این سورپرایز حسابی کام هواداران آبی و به خصوص منصوریان و شاگردانش را تلخ کرد.

 

سیدیاسر رضوی / پدیده در آزادی یک سورپرایز عالی مقابل استقلال داشت که این سورپرایز حسابی کام هواداران آبی و به خصوص منصوریان و شاگردانش را تلخ کرد. برد پردردسر برای منصوریان که یک سر آن به محمد قاضی و گل زیبای او به استقلال بر می گشت که توانست با این گل جمع گل‌های زده‌اش را طی چند فصل اخیر به این تیم پایتخت نشین به عدد چهار برساند. قاضی در گفت‌وگویی مفصل از شرایط بازی با استقلال و اتفاقات بعد از آن گفت و اینکه با پدیده می توانند در لیگ هفدهم هم خودش و هم رضا مهاجری و تیمش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.


استرس استقلال به نفع ما شد
مهاجم پدیده می گوید شرایط حاکم بر استقلال و استرسی که در ساق پای بازیکنان این تیم بود به نفع پدیده شد و آنها از این مساله به خوبی استفاده کردند: «بازی خوبی بود و بعد از جدالی که با استقلال خوزستان داشتیم همه همقسم شده بودیم این بازی را ببریم چون لیاقت آن را داشتیم. فصل خوبی را که شروع کرده بودیم باید ادامه می دادیم اما چند بدشانسی مقابل استقلال خوزستان و نفت آبادان آوردیم. برای این بازی خیلی تلاش کردیم و کادرفنی هم با تلاش و آنالیز خوبی که داشت در کسب این نتیجه در کنار زحمات بچه ها نقش بسزایی داشت. همه ما می‌دانستیم با توجه به شرایط روحی و روانی که استقلال دارد کار برای آن سخت‌تر از ماست و گل زودهنگامی هم که زدیم شرایط را برای آنها سخت‌تر کرد و در ادامه نتوانستند خوب کار کنند. فشار روحی و روانی و استرس بازیکنان استقلال درساق پاهای آنها مشخص بود و همین مساله باعث شد نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و ما هم به بهترین شکل از این مساله بهره بردیم.»


استقلال بد بازی نکرد
مهاجم سابق آبی ها معتقد است کار آسانی مقابل استقلال نداشته اند و شاگردان منصوریان عملکرد بدی در میدان نداشتند: «در جریان بازی با استقلال عملکرد خوبی داشتیم و دیدید که بعد از گلم یکی از شوت هایم را در یک موقعیت عالی رحمتی به کرنر فرستاد. به جز آن هم چند موقعیت خوب دیگر گلزنی داشتیم که شاید می توانست نتیجه ای پرگل‌تر را برای ما رقم بزند. با این همه دلیل نمی‌شود که بگوییم استقلال بد بازی می کرد. آنها در آزادی بازی می کردند و تشویق و حمایت هواداران را داشتند و بعد از گل سعی کردیم بازی را مدیریت کنیم اما دیدید که استقلال موقعیت های زیادی داشت که با تلاش بچه های تیم مانع از گلزنی آنها شدیم.»


خوشحالم زحماتم به ثمر نشست
محمد قاضی یک گل زیبا در بازی با استقلال زد تا رکورد گل هایش را مقابل استقلال طی چند فصل اخیر به چهار گل برساند. این مهاجم درخصوص گلزنی خودش در این بازی گفت: «در طول هفته های اخیر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم و خوشحالم که تلاش و تمرین های تیمی و انفرادی ام منجر به مثمرثمر بودن برای پدیده شده است. البته در این تلاش من همه بچه های پدیده سهیم هستند و باعث شد شرایط روحی و روانی خوبی برای ادامه مسابقات داشته باشیم. واقعا کار کردن در آزادی و در این فشار سخت است و خوشحالم که با نتجیه خوبی برگشتیم.»


از شرایط استقلال خوشحال نیستم
مهاجم سابق استقلال از شرایط این تیم اصلا خوشحال نیست: «واقعیت این است که از شرایط پیش آمده برای استقلال مثل خیلی از اهالی فوتبال خوشحال نیستم و من هم مثل خیلی ها هیچوقت از ناراحتی کسی خوشحال نمی شوم. بعد از بازی هم اکثر بازیکنان استقلال وحتی پدیده به سمت منصوریان رفتند و با او دلجویی کردند بابت این شرایطی که پیدا کرده است. به هرحال این ذات فوتبال است  و این خنده‌ها و گریه‌ها دو روی سکه این رشته ورزشی است.»


هواداران استقلال کار خوبی نکردند
مهاجم گلزن پدیده از رفتارهای برخی هواداران استقلال در این بازی با بازیکنان و علیرضا منصوریان ابراز گلایه کرده و این مسایل را خوب نمی‌بیند: «بازی کردن در تیم‌های بزرگ و پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس سخت است چون هوادار و تماشاگران زیادی دارند که کلیه اعمال و عملکرد بازیکن زیر ذره بین است و توجه بیشتری می شود. استقلال نفرات خوبی دارد و تیم خوبی است و قطعا مشکلات برطرف می‌شود اما رفتار برخی هواداران زیبا نبود و کار خوبی نکردند.استقلال هم سال گذشته همین مشکلات را داشت چون تغییرات زیاد بود و این فصل هم همین روند را دارد و احتیاج به زمان دارد. البته تماشاگران حق دارند و از تیم محبوب شان نتیجه می خواهند اما یک مقدار باید صبوری کنند. امیدوارم استقلال از این فضا خارج شود  و در تعطیلات لیگ این تیم از بحران بیرون بیاید.


دلم برای منصوریان سوخت
قاضی از شرایطی که برای منصوریان هم رخ داده ناراحت است و می گوید همه چیز دست مربی نیست و یک کار گروهی است که تیم باعث می شود نتیجه بگیرد: «بعد از شرایطی که استقلال با باخت مقابل ما پیدا کرد دلم برای منصوریان و حالی که داشت سوخت. واقعیت را بخواهید نتیجه گرفتن یک تیم تنها برعهده مربی نیست و بازیکنان، مدیریت و هواداران استقلال هم باید کمک کنند. فکر می‌کنم یکسری مشکلات در استقلال است که اگر برطرف شود این تیم از شرایط خارج می‌شود و به نظرم در ادامه تیم ها مقابل آنها مشکل خواهند داشت. بازیکنان استقلال زیر فشار و استرس هستند و همین باعث شده در زدن ضربات آخر تمرکز کافی را نداشته باشند اگر این شرایط را رد کنند قطعا آنها هم می‌توانند با این استقلال هم تیم های لیگ را اذیت کنند.»


برای دلجویی از منصوریان و بازیکنان به سمت‌شان رفتم
بازیکن سابق استقلال بازهم تاکید می کند هم او و هم خیلی از بازیکنان و اهالی فوتبال از شکست و ناراحتی دیگری خوشحال نمی شوند و به همین خاطر بوده که همه بازیکنان پدیده بعد پایان بازی سمت منصوریان و بازیکنان تیمش رفتند: « ابتدای بازی هم سمت منصوریان رفتم که بابت زمانی که در استقلال بازی می کردم از او رخصت بگیرم کاری که در بازی های پرسپولیس هم انجام می دهم. از این شرایط استقلال هیچکس خوشحال نیست و من هم خوشحال نیستم. با خیلی از بازیکنان این تیم در تیم ملی و تیم های دیگر همبازی بودم و بعد از بازی به سمت آنها رفتم و خسته نباشید گفتم. با مصنوریان هم صحبت خاصی نداشتم و برای همدردی با او سمتش رفتم که ضمن اشاره به بازی خوب من برایم آرزوی موفقیت کرد. این شرایط برای هر تیمی پیش می آید و اما این اوضاع در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس که بزرگ هستند بیشتر پیش می آید.»


درموت بهترین مربی در کنار استقلالی هاست
بعد از سوت علیرضا فغانی به نشانه پایان بازی استقلال و پدیده در اوج همه ناراحتی ها در آغوش کشیدن قاضی توسط میک مک درموت، دستیار سابق کی روش و دستیار فعلی منصوریان از نکات جالب این بازی بود. قاضی در این زمینه گفت: «درموت یکی از بهترین مربیان بدنسازی است که من در این چند سال دیده ام و در تیم ملی بهترین عملکرد را داشت. یک مربی با برنامه که به بهترین شکل بدن بازیکنان را آماده می کند. یک مربی دلسوز که همه بازیکنان تیم ملی که با او کار کردند به حرف من ایمان دارند. شک ندارم درموت کمک زیادی به منصوریان خواهد کرد و با تجربه ای که او دارد فکر می کنم خیلی زود استقلال به روزهای خوب خودش بر می گردد و بهترین مربی در کنار استقلالی هاست.»


نخواستم نمک روی زخم استقلالی ها باشم
مهاجم گلزن پدیده از اینکه هواداران استقلال به او لطف داشتند و در جریان بازی او را مورد تشویق قرار دادند از آنها ممنون است اما دلیل شادی گل نکردنش هم شنیدنی است: «قبل ودر جریان بازی و حتی بعد از اتمام مسابقه هواداران استقلال مرا مورد لطف و محبت خودشان قرار دادند و خیلی مرا تشویق کردند. بعد از گل هم سعی کردم حرکتی انجام ندهم که ناراحتی های این روزهای هواداران استقلال را دوچندان کنم و به قولی نمکی روی زخم های آنها باشم. بعد از گلی که به استقلال زدم چون دیدم شرایط این تیم خوب نیست و قبلا هم در این تیم بازی می‌کردم به احترام این مسایل شادی نکردم چون کار درستی نبود.»  


خیلی‌ها گفتند دیگر نباید در لیگ خوشحالی بعد گل کنم
اینکه قاضی در تیم های زیادی بازی کرده و به این ترتیب او هر گلی که می زند در لیگ نباید شادی گل کند سوژه ای بود که خودش هم به آن می خندد و درباره آن صحبت می کند: «بعد از پایان بازی و بعد از گلی که به استقلال زدم و شادی گل نکردم خیلی ها به من گفتند با این شرایط محمد قاضی دیگر نباید در لیگ خوشحالی کند چون در تیم های زیادی حضور داشته است. به هرحال من در خیلی از تیم ها بازی کردم و این مساله هم به خاطر اتفاقات و شرایطی بود که آنها برایم رقم زدند و باعث می شدند تیم عوض کنم. به هرحال این هم مساله ای است و واقعا دوستانم درست می گویند که دیگر بعد از هر گل نباید خوشحالی کنم (خنده).»


از مهاجری ممنونم و از دلایل انتخاب پدیده او بود
رضا مهاجری بعد از شکست استقلال در یک برنامه تلویزیونی حسابی به تعریف و تمجید از مهاجم گلزن خودش پرداخت و مزد زحمات محمد قاضی را با تایید عملکرد او به بهترین شکل داد: «من به واسطه قهرمانی سال قبل با نفت تهران پیشنهادهای زیادی داشتم که همین انتخاب را برای من سخت می کرد و پروسه رفتنم به پدیده 20، 25 روز طول کشید. با این حال یکی از دلایل حضورم در پدیده جدا از ارادت به آقا امام رضا (ع) به خاطر حضور آقا رضا مهاجری بود که در کنار دیگر پیشنهادهایی که از سایپا، پارس جنوبی جم و ذوب آهن داشتم و از مربیان همه این تیم ها ممنون خیلی با من صحبت کرد که به پدیده بیایم و تلاش زیادی را بابت این اتفاق به خرج داد. جا دارد از او بابت این لطفش تشکر کنم.»


پدیده می تواند آسیایی شود
مهاجم گلزن پدیده معتقد است این تیم او را یاد ذوب آهن می اندازد و پتانسیل حضور در آسیا را دارد: «این پدیده مرا یاد زمانی می‌اندازد که در ذوب آهن حضور داشتم و در آسیا عملکرد موفقی داشتیم. مهمترین فاکتور بابت این اتفاق این است که همه تیم به پیشرفت فکر می کنند و همه دوست دارند به این مهم برسند و فعل خواستن را صرف کردند. اینکه همه موفقیت را می خواهند عالی است و به نظرم با این روند خوب مان و جدا از بازی نفت آبادان که حق مان باخت نبود قطعا این شرایط و این روند پدیده را آسیایی خواهد کرد. خیلی ها وقتی به پدیده رفتم به خاطر اینکه به عنوان بازیکن تیم قهرمان شانس های زیادی داشتم به من ایراد گرفتند و گفتند چرا انتخاب های بهتری نکردم از من سوال کردند اما خوشحالم که در پدیده هستم چون بحث های انگیزشی در این تیم کمک زیادی به من کرد و یکی از این افراد رضا مهاجری است که جا دارد بازهم از او تشکر ویژه ای داشته باشم.»


با خلعت زوج خوبی شدیم؛ ندیدم عصبانی شود
محمدرضا خلعتبری عملکرد بسیار خوبی در بازی پدیده مقابل استقلال داشت اما بعد از تعویض به نظر می رسید ناراحت است و حسابی عصبانی شده است. قاضی که می‌گوید با خلعتبری زوج خوبی را تشکیل داده‌اند در این زمینه گفت: «محمدرضا در بازی با استقلال و بازی های قبلی بسیار عالی کار کرده و به نظرم این روند او حسابی به کار پدیده خواهد آمد. خدا را شکر همه بچه  ها روز به روز با هم هماهنگ تر می شوند و با او زوج خوبی را تشکیل داده ایم اما اینکه می‌گویید بعد از تعویض عصبانی شده و ناراحت بوده است را ندیدم و فکر نمی‌کنم چنین آدمی باشد.»


به آقای گلی فکر می‌کنم
مهاجم 12 گله لیگ شانزدهم برای آقای گلی لیگ هفدهم نقشه دارد: «مهمترین وظیفه من در زمین این است که با تلاش دیگر بچه ها برای هر تیمی که لباس آن را برتن دارم مثمر‌ثمر باشم. آقای گل شدن فاکتورهای زیادی می‌خواهد که یکی از آنها موقعیت سازی از سوی بازیکنان و به خصوص هافبک‌های تیم است. به نظرم این پتانسیل در پدیده وجود دارد و یکی از اهدافم در این تیم رسیدن به این عنوان است تا به واسطه آن به تیم ملی برسم و دوباره شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی در آستانه جام جهانی نصیبم شود.»


شک ندارم کی‌روش هنوز مرا می بیند
قاضی همان طور که گفت تمام هدفش رسیدن به پیراهن تیم ملی است  و مطمئن است کی روش او را هنوز از یاد نبرده است: «تمام تلاشم این است که به عنوان یک ملی‌پوش مسافر تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه باشم و شک ندارم در این مسیر بازهم از نظر کی روش نه من بلکه هر بازیکنی که زحمت می کشد پنهان نخواهد ماند. یادم هست سال گذشته کی روش به تمرینات نفت آمد و آنجا به من گفت همین راه را ادامه بده چون عملکرد تو را زیر نظر دارم و این مساله مرا هر روز امیدوارتر از روز قبل برای رسیدن دوباره به لباس تیم ملی می‌کند.»