b_Newsهیچ وقت نقره را دوست نداشتم اما تجربه اش کردم

مهدی زاده: نمی خواهم رنکینگ اولم در دنیا را از دست بدهم

تاریخ: 1396/06/05
زمان: 13: 34
نوع: گفتگو
امیر مهدی زاده قهرمان کاراته جهان بعد از مدتی استراحت، خود را برای حضور در لیگ جهانی که در آلمان برگزار می شود آماده می کند.

نگار رشیدی/امیر مهدی زاده قهرمان کاراته جهان در چند ماه گذشته مسابقات مهمی را پشت سر گذاشت که در مهم ترین رقابتش توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. مهدی زاده حدود دو هفته دیگر راهی لیگ جهانی آلمان می شود تا با حفظ رنکینگ یک خود در جهان راهش برای المپیک را هموار کند.

 

شما از ابتدای سال در مسابقات مهمی شرکت کردید.این مدت برای تان راضی کننده بود؟

ما کارمان را با لیگ جهانی دوبی شروع کردیم که آنجا و بعدش در کشورهای اسلامی برنز گرفتم. بعد از آن با اتفاق عجیبی که برای پایم افتاد از اردو و تمرین دور بودم و فکر می کردم به آسیایی نمی رسم. اما با تمرین پرفشار طی دو هفته خودم را رساندم و توانستم مدال طلای دو سال پیشم را تکرار کنم. بلافاصله هم که راهی ورلدگیمز شدیم و با وجود اینکه شرایطم خیلی خوب بود و دو هیچ جلو بودم اخطار کم کاری می گرفتم و مدال نقره گرفتم. اما مهم ترین مسابقه برای من قهرمانی آسیا بود که طلا گرفتم.

 

همسرتان در اینستاگرام نوشته بود هیچ وقت از مدال نقره خوش تان نمی آمد.

بله واقعا همینطور است.من تا ورلدگیمز حتی یک مدال نقره هم نداشتم. همیشه یا برنز می گرفتم یا اگر به فینال می رفتم طلا را از دست نمی دادم. اما انگار باید این مدال را هم تجربه می کردم. با این حال چون ورلدگیمز تاثیری در رنکینگ جهانی ندارد برایم خیلی اهمیت نداشت.

 

الان برای چه رقابتی آماده می شوید؟

14 روز دیگر در لیگ جهانی که در آلمان برگزار می شود مسابقه می دهم.گروه اینترنت شاتل اسپانسر من است. واقعا بدون اسپانسر نمی شود به لیگ جهانی رفت و اینطوری هم رنکینگ به خطر می افتد. من هم که رنکینگ یک دنیا را در اختیار دارم نمی خواهم آن را از دست بدهم چون هدفم المپیک است و می خواهم بهترین نتیجه را کسب کنم.

 

شما قبلا از حق انتخاب سایمان برای انتخاب ورزش گفته بودید اما بردن او روی تاتامی و لباس کاراته نشان می دهد، برای او مسیر مشص کردید !

(خنده) نه من خیلی دوست دارم که سایمان کاراته را متوجه شود و بفهمد.دیگر این دست خودش است که بخواهد در کاراته حرفه ای شود یا نه. من چون خودم در این ورزش بودم و قهرمان جهان هستم کاراته را به او معرفی می کنم. دیگر نمی دانم بخواهد کاراته کا شود یا فوتبالیست. هرچند به توپ هایی که برایش می خرم علاقه نشان نمی دهد (خنده).

 

راستی قضیه کلاهبرداری به اسم شما به کجا رسید؟

کسانی که در دام افتاده بودند شکایت کردند.من که درگیر مسابقه شدم و نرسیدم دنبال این کار باشم اما اگر به سرانجام نرسیده بود حتما به من اطلاع می دادند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.