b_Newsقهرمانان وزنه برداری بروند، مثل کشتی آزاد می شویم

کوروش باقری: علی حسینی با پتانسیلی که دارد حقش را از وزنه برداری می گیرد

تاریخ: 1396/06/07
زمان: 09: 39
نوع: گفتگو
کوروش باقری درباره موضوعات مهم این روزهای وزنه برداری صحبت کرد.

نگار رشیدی/مرحله سوم اردوی تیم ملی وزنه برداری از ابتدای هفته در شهر نور آغاز شده است. اردویی که سعید علی حسینی رسما در آن حضور دارد و کیانوش هم به نظر می رسد تصمیم دارد به تیم نزدیک شود، مثل اردوی تهران کنار هم تیمی هایش حضور دارد ولی با برادرش تمرین می کند.

در همین راستا کوروش باقری سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری حضور علی حسینی را به فال نیک گرفت و بازهم نگرانی اش درباره پشتوانه ها را بیان کرد.

 

سعید علی حسینی این بار رسما در اردو حضور پیدا کرد اما خیلی کم درباره خودش صحبت می کند تا مسایل هشت سال قبل مرور نشود.

این اتفاق خوبی است که سعید بعد از هشت سال برگشته است. او الان نزدیک 30 سال سن دارد ولی با پتانسیل بالایی که دارد، می تواند به تیم ملی کمک کند و به کمک خدا حقش را هم از وزنه برداری بگیرد. درباره نگرانی اش خیلی نمی توانم صحبت کنم چون موضوع خاصی برای نگرانی وجود ندارد. فدراسیون هم که مدعی است تمام جوانب کار را در نظر گرفته و همه چیز تحت کنترل است پس نگرانی وجود ندارد.

 

کیانوش هم با اینکه در اردو حضور دارد با برادرش تمرین می کند.

کیانوش کاری را انجام می دهد که شورای فنی تصویبش کرده است و جای گله نیست. این قراری است که گذاشته اند و کار جدیدی انجام نداده اند. کیانوش این اختیارات را از سوی رییس فدراسیون و به شکل رسمی شورای فنی دارد که باب میل خودش کار کند و من هم نظری درباره درستی یا غلطی اش نمی دهم.

 

وزنه برداری و کشتی هر کدام تغییراتی را در تیم و کادر فنی داشتند. شما نگران نیستید اتفاقی که در مسابقات جهانی برای کشتی افتاد در وزنه برداری هم بیفتد؟

به نظر من این دو خیلی شبیه هم هستند. در کشتی قهرمانان بزرگ رفتند و دچار خلاء شدند اما خوشبختانه این قهرمانان هنوز در وزنه برداری حضور دارند. کسانی که هفت،هشت سال پیش هم مدال جهانی گرفته اند. اگر این ها هم کنار بروند وزنه برداری مثل کشتی می شود اما تا وقتی این عزیزان حضور دارند و دست شان هم درد نکند که دارند زحمت می کشند، جای نگرانی نیست.

 

حتی با وجود برخی آسیب ها؟ بهداد هنوز نگرانش زانویش است، کیانوش هم آسیب دیدگی دارد و سهراب هم نگران تغییر وزن هاست.

این موارد نگرانی های جدی هستند اما با این حال باز هم تاکید می کنم تا زمانی که این عزیزان هستند مشکلی نداریم. هروقت آنها به هر دلیلی از جمله مصدومیت کنار بروند، به مشکل خواهیم خورد. نگرانی که وجود دارد این است که تیمی که باید پشت سر بچه های الان سایه به سایه حرکت کند چند سالی می شود که وجود ندارد.