b_Newsبعد از قهرمانی ایران در مسابقات نوجوانان جهان

سرنوشت کادر فنی چه می‌شود؟

تاریخ: 1396/06/06
زمان: 13: 48
نوع: گزارش
بعد از کسب عنوان قهرمانی جهان توسط تیم زیر 19 سال والیبال و حضور داورزنی در وزارت ورزش این سوال پیش می آید که سرنوشت کادر فنی این تیم چه می شود؟

فرزاد کفیلی/

۱۰، ۱۱ سال پیش وقتی محمدرضا داورزنی جایگزین محمدرضا یزدانی خرم رییس ۱۷ ساله فدراسیون والیبال شد، ‌در همان ماه‌های ابتدایی تیم نوجوانان ایران قهرمان جهان شد. قهرمانی که بعدها یزدانی‌خرم در گفت‌وگو با نگارنده مطلب از آن به عنوان دستاورد فدراسیون خودش یاد کرد که چند ماه بود به داورزنی سپرده شده بود.

امروز یعنی ۱۰ سال بعد و زمانی که به نظر می‌رسد با ادامه کار داورزنی در وزارت ورزش او را مجبور کند انتخابات والیبال را برگزار و سکان هدایت را به شخص دیگری واگذار کند، بار دیگر تیم زیر ۱۹ سال ایران قهرمان جهان شد. اما قهرمانی ۲۰۰۷ مکزیک کجا که با بازیکنان صغرسن به دست آمد و این قهرمانی ناب با تیمی سالم کجا.

بیش از یک دهه ریاست داورزنی در فدراسیون والیبال کارنامه‌ای تحسین بر انگیز در یک رشته تیمی در ایران همراه داشته است. اما به نظر داورزنی چند ماه بعد از والیبال جدا می‌شود و سوال بزرگ بهتر است همین حالا و تنها دو روز بعد از قهرمانی نوجوانان ایران پرسیده شود. سرانجام کادر فنی تیم نوجوانان بعد از رفتن داورزنی از فدراسیون والیبال چه می‌شود؟

هنوز نام قدرتمند و قابل اعتمادی برای جایگزینی داورزنی مطرح نیست تا بتوان حداقل درباره سرنوشت کادر فنی نوجوانان پیشگویی منطقی داشت. محمد وکیلی و کادر فنی تیم نوجوانان حدود پنج سال است که این تیم را هدایت می‌کنند. قهرمانی آسیا، یک سومی و یک قهرمانی جهان کارنامه‌ای کم نظیر است که در نگاه اول به نظر نمی‌رسد هیچ مدیری کادر کنونی را کنار بگذارد اما ورزش، ورزش سیاست زده ایران میدان رابطه‌هاست. تجربه چندین دوره تیم جوانان ایران و نتایج بدی که در چند سال پیش کسب کرد هنوز در ذهن هاست. باید از همین امروز به فکر فردا بود. به اینکه کادر فنی نوجوانان پنج سال و حتی ۱۰ سال دیگر کارش را ادامه دهد. پیام تبریک ولاسکو رفرنس خوبی برای ادامه کار سرمربی کنونی تیم است. ولاسکو سرمربی اسبق تیم ملی والیبال بعد از قهرمانی نوجوانان برای سرپرست تیم ملی نوشته:«یادت هست همیشه به شما می‌گفتم که او (وکیلی) مربی خوبی است. برای او خوشحالم. لطفا پیام را برایش بخوان. به او افتخار می‌کنم.»

این را مربی بزرگ برای کادر فنی نوجوانان ایران نوشته است. باید برای روزهای بعد از داورزنی نگران بود. برای سرنوشت کادر فنی نوجوانان و استفاده از مربیان شایسته. و از طرفی امیدوار بود نتایج تیم امید با کادر فنی جدید بهبود یابد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.